Otrdiena, 2019. gada 18. jūnijs
Madis, Alberts
Foto: anglobalticnews.co.uk

No 2015. gada mazie lauksaimnieki saņems atbalstu 500 eiro apmērā

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 25. jūlijs 17:52

Trešdien, 24. jūlija vakarā, Zemkopības ministrijā notika Lauksaimnieku nevalstisko organizāciju konsultatīvā padomes sēde, kuras laikā zemkopības ministre Laimdota Straujuma ar lauksaimnieku organizāciju pārstāvjiem pārrunāja atbalsta iespējas mazajiem lauksaimniekiem nākotnes tiešo maksājumu sistēmas ietvaros. Sēdes laikā nolēma, ka Latvijā no 2015. gada tiks īstenota mazo lauksaimnieku atbalsta shēma. Lauksaimnieki, kuri izvēlēsies piedalīties šajā atbalsta shēmā, saņems ikgadēju maksājumu par saimniecību 500 eiro apmērā, neatkarīgi no tā, cik hektāru zemes būs saimniecībā.

Mazo lauksaimnieku atbalsta shēmas ieviešanas mērķis ir saglabāt dzīvotspējīgus laukus un samazināt administratīvo slogu gan mazajiem lauksaimniekiem, gan administrējošām iestādēm. Lauksaimniekiem 2015. gadā būs izvēles iespējas – saņemt atbalstu standarta tiešo maksājumu shēmās (vienotais platības maksājums vai pamata maksājuma shēma, zaļināšanas maksājums, saistītais atbalsts) vai saņemt atbalstu mazo lauksaimnieku shēmā.

Paredzams, ka izšķirošais faktors izvēlei par dalību mazo lauksaimnieku atbalsta shēmai būs atbalsta summa. Ja lauksaimniekam šķitīs saistošs 500 eiro atbalsta maksājums par saimniecību, tad lauksaimnieks pievienosies mazo lauksaimnieku atbalsta shēmai, savukārt, ja lielāku atbalstu būs iespējams saņemt no standarta tiešajiem maksājumiem, tad lauksaimnieks noteikti attieksies no dalības mazo lauksaimnieku shēmā.

Lauksaimnieki, kuri pievienosies mazo lauksaimnieku atbalsta shēmai, varēs izmantot arī shēmas sniegtās priekšrocības – atbrīvojumu no zaļināšanas prakšu īstenošanas un atbrīvojumu no savstarpējās atbilstības prasību izpildes kontrolēm un samazinājumiem. Tāpat paredzams, ka ikgadēja pieteikšanās shēmai būs vienkāršota. Pieteikties mazo lauksaimnieku atbalstam varēs tikai vienu reizi – 2015. gadā līdz oktobrim, savukārt izstāties no atbalsta shēmas un pāriet uz standarta shēmas atbalstu varēs jebkurā gadā pēc 2015. gada. Plānots, ka 2015. gadā mazo lauksaimnieku shēmai varēs pieteikties tikai tie mazie lauksaimnieki, kuri ir izveidojuši saimniecības jau šobrīd.

Jau vēstīts, ka laika posmā no šī gada 24. jūnija līdz 26. jūnijam Luksemburgā notika ES Lauksaimniecības ministru padomes sanāksme un trialoga – Eiropas Komisijas, Eiropas Padomes un Eiropas Parlamenta, noslēguma sarunas par Kopējās lauksaimniecības politikas reformu, tostarp nākotnes tiešo maksājumu sistēmu. Lai gan formāli vēl nav apstiprinātas regulas, par kurām panāktas vienošanās, tomēr Latvijā Zemkopības ministrija ir uzsākusi aktīvas diskusijas ar lauksaimnieku organizācijām par dalībvalsts izvēlēm tiešo maksājumu sistēmas ieviešanai ar 2015. gadu.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. savaadi teica:

    mazais lauksaimnieks –no cik, liidz cik –hegtaariem ? Atkal-atkats saveejiem ,kas nerazho!

  2. tomats teica:

    Kapec tik maz

Pasākumu kalendārs

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.21 | 19:00

Teātris Cērē 

2019.06.21 | 19:00

Skriešana Kandavā 

2019.06.22 | 10:00

Pludmales volejbols Kandavā 

2019.06.22 | 11:00

Plenēra izstādes Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool