Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Foto: http://www.zalais.lv/lv/vides_izglitiba/studentiem/sacensibas-zala-punkta-kauss-zalakajai-augstskolai/

Latvijas Zaļais punkts aicina līgot videi draudzīgi

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2014. gada 16. jūnijs 12:31

 Līgo svētku laikā līdz ar līgošanai nepieciešamo preču patēriņa pieaugumu palielinās arī dažādu atkritumu daudzums un risks, ka tie tiks pamesti līgošanas vietā. Mazumtirdzniecības uzņēmumu iepriekšējos gados publiskotie dati rāda, ka Līgo svētku laikā dažādu pārtikas produktu patēriņš pat trīskāršojas un attiecīgi palielinās arī izlietotā iepakojuma apjomi. Tāpēc «Eco Baltia grupas» ražotāju atbildības uzņēmums AS «Latvijas Zaļais punkts» aicina līgot ne vien lustīgi, bet arī videi draudzīgi, parūpējoties par izlietoto iepakojumu, un nogādājot to līdz šķirošanas konteineriem.

Svētku laikā aktīvi tiek kurināti ugunskuri, un daži līgotāji ir naski uz izlietotā iepakojuma un sadzīves atkritumu dedzināšanu. AS «Latvijas Zaļais punkts» aicina rīkoties atbildīgi un atturēties no atkritumu, sevišķi plastmasas, dedzināšanas. Pirmkārt, tāpēc, ka dzērienu plastmasas pudelēm un plastmasas iepirkumu maisiņiem ir nodrošinātas lieliskas pārstrādes iespējas Latvijā – «Eco Baltia grupas» rūpnīcās «PET Baltija» un «Nordic Plast» šis iepakojums kļūst par jaunu izejvielu iepakojuma ražošanai. Otrkārt, tāpēc, ka daudzas no preču iepakošanai izmantotajām plastmasām  satur sēru un hloru, līdz ar to degšanas procesā izdalās indīgas vielas – dioksīni. Uzkrājoties organismā, šīs vielas negatīvi iedarbojas uz cilvēka reproduktīvo un nervu sistēmu.

AS «Latvijas Zaļais punkts» mājaslapā ir pieejama plaša un izsmeļoša informācija par atkritumu šķirošanas iespējām, kā arī atkritumu šķirošanas vietu karte: http://www.zalais.lv/lv/iedzivotajiem/atkritumu-skirosanas-vietu-karte/Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. dabīgi mēsli teica:

    Līgot videi draudzīgi var tikai Suņuvillā,kur pēc gadskārtējiem Līgo svētkiem ir vienkārši drausmīgi….vairs nezini kur kāju spert,jo visur tikai čupas un izlietoti tualetes papīri,pat pietaisītās lupatas un tad tās tur mētājas visu vasaru,tukšās alus skārdenes un saplēstu pudeļu lauskas,izlietotie vienreizējās izmantošanas trauki,atkritumi un vēl, un vēl, un vēl…..neaprakstāma draza..Kur skatās VVD Pētersons?Vai tiešām pilsētnieki izbraukuši uz laukiem izlikt savus atkritumus,netīrumus,ko par to visu saka pašvaldības,vai pašvaldībai nav jābrīdina pasākuma organizatori?

Pasākumu kalendārs

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

2019.07.20 | 10:00

Irlavas svētki 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool