Vera, Vaira, Vairis

Latvijā lielākā strausu ferma tepat, Smārdē

Twitter
FaceBook
print
2010. gada 27. janvāris 18:00

Jā, tā nu ir – valstī lielākā strausu ferma atrodas Engures novada Smārdes pagasta «Līčos», netālu no Rīgas-Ventspils šosejas Tukuma apkaimē, pie tilta pāri dzelzceļam. Ferma pieder individuālajiem komersantiem «Aleksandrīna KK» – Aleksandram un Inai Buravļoviem.

Tukums ir Aleksandra dzimtā pilsēta. Viņa tēvs bija virsnieks un šeit dienēja. Par to, kāpēc izvēlējies audzēt strausus, A. Buravļovs pastāstīja: "Vienpadsmit gadus dzīvoju un strādāju Krievijā. Maskavā nodarbojos ar celtniecības biznesu. Ar laiku sapratu, ka lauksaimniecība ir nozare, kurā var labi nopelnīt. Ieinteresējos par strausiem. Lūkoju strausu fermas Polijā, Lietuvā, Krievijā un arī Latvijā. Pērn rudenī beidzu strādāt Krievijā. Kopā ar sievu Inu pārcēlāmies uz Latviju. Bankā paņēmām kredītu, ieķīlājot dzīvokli Rīgā. «Līčus» ar diviem zemes hektāriem nopirkām. Divi hektāri ir pietiekami. Pirms divām nedēļām no Lietuvas atvedām strausus. Patlaban te ir astoņas strausu ģimenes – pavisam 24 pieauguši putni. Patlaban putni plēves mājā adaptējas. Februārī sāksies pārošanās, un jau martā strausu meitenes dēs olas.
Strausus publikai neizrādīsim, jo bieža cilvēku klātbūtne putniem traucē dabisko attīstību: vairošanos, olu dēšanu. Pārdosim olas, strausu cālīšus un gadu vecus putnus gaļai. Patlaban šāds produkcijas pieprasījums ir lielāks nekā piedāvājums. Jūs jau redzējāt, ka strausi -20°C salā jūtas labi. Gaisa temperatūra viņus neietekmē. Patlaban pie nojumes ir pushektāru plašs aploks, un vēlāk jau strausi uzturēsies pārsvarā laukā. Produktīvajā periodā – no februāra līdz septembrim – putnus barosim ar a/s «Straume» ražoto barību. Pārējā laikā – ziemā, strausi ēd labības graudus – kviešus, miežus, griķus. Ceram divu gadu laikā vaislas putnu ganāmpulku divkāršot." A. Buravļova kungs ir pārliecināts, ka bizness veiksies. Produkcijas pircēji pārsvarā esot Vācijā un Krievijā. Viņaprāt, strausu audzēšanas esot rentabla arī tāpēc, ka nevajag daudz zemes. Viņu interesējot arī aitkopība. Aleksandrs bijis izbrīnīts, uzzinot, ka Latvijā lielākajā ganāmpulkā ir 300 aitu. Praksē esot pierādīts, ka uz hektāru zemes, izaudzējot arī barību, var turēt pat 20 līdz 30 aitas.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. guest teica:

    laba ferma lai veicas turpmāk

Pasākumu kalendārs

2019.09.17 | 10:00

Jauno uzņēmēju skola Slampē 

2019.09.18 | 10:00

Dzejas dienu pasākums Tumē 

2019.09.18 | 10:15

Lasīšanas pasākums bērniem Pūrē 

2019.09.18 | 11:15

Kino Lapmežciemā 

2019.09.18 | 17:00

Keramikas nodarbība Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool