Bernhards, Boriss, Rojs

Latviešiem patīk jaunā Latvijas eiro monēta

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 26. augusts 12:51

Latvijas iedzīvotājiem, salīdzinot Latvijas viena eiro monētu ar jebkuras citas eirozonas valsts eiro monētām, mūsu valsts jaunais eiro ar tautumeitas Mildas attēlu uz tā liekas pievilcīgāks, nekā pārējo 17 valstu monētas – to atklāj pētījumu aģentūras TNS augustā veiktais pētījums.

Vēl šī gada maijā tikai nepilna piektā daļa Latvijas iedzīvotāju bez priekšā teikšanas vai monētu dizaina rādīšanas zināja, ka uz Latvijas eiro monētām tiks attēlots tautumeitas jeb Mildas portrets. Pēc jūlijā pieņemtā lēmuma par eiro ieviešanu Latvijā, arī iedzīvotāju vidū sāka pieaugt informētība par mūsu jaunās valūtas dizainu.

Šā gada augustā jau vairāk nekā puse jeb 55% Latvijas iedzīvotāju 15-74 gadu vecumā televīzijā, presē, internetā vai kur citur bija redzējuši Latvijas eiro monētas dizainu ar tautumeitas attēlu. Salīdzinoši biežāk mūsu jauno eiro monētas dizainu bija ievērojuši jaunieši 15-24 gadu vecumā, vīrieši, latviešu tautības cilvēki, vidzemnieki, iedzīvotāji no ģimenēm ar augstiem ienākumiem, kā arī no ģimenēm, kurās pamatā runā latviešu valodā.

Lai noskaidrotu Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret mūsu jauno eiro monētu salīdzinājumā ar citu valstu monētām, aptaujātie tika lūgti salīdzināt mūsu viena eiro monētu ar tautumeitas Mildas attēlu uz tā ar katras no pārējo 17 eirozonas valstu eiro monētām. Rezultātā tika noskaidrots, ka mūsu eiro monētas dizains iedzīvotājiem ir pievilcīgāks, nekā pārējo valstu eiro dizaini.

TNS finanšu nozares pētījumu eksperte Ilva Pudule norāda, ka Latvijas eiro dizains ar tautumeitu pievilcīgāks nekā visā aptaujāto izlasē kopumā ir bijis iedzīvotājiem 45-74 gadu vecumā, pensionāriem, latviešu tautības cilvēkiem, galvenokārt lauku iedzīvotājiem, vidzemniekiem un zemgaliešiem, kā arī iedzīvotājiem ar latviešu kā pamata valodu ģimenē.

No 17 salīdzinātajiem eiro dizainiem, neskaitot mūsu eiro dizainu, kas guva izteiktu pārsvaru, Latvijas iedzīvotājiem tāpat pievilcīgāki bija Itālijas eiro ar Leonardo da Vinči slaveno zīmējumu ar Vitrūvija cilvēku, Maltas eiro ar ordeņa zīmi jeb Maltas krustu un Īrijas eiro ar ķeltu arfu. Nākamie pievilcīgākie bija Igaunijas eiro ar valsts ģeogrāfisko attēlu jeb karti uz tā un Francijas eiro, uz kura attēlots mākslinieka Hoakima Himineza zīmēts koks, kas simbolizē dzīvību, nepārtrauktību un izaugsmi.

 

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica laikā no 2013. gada 13. līdz 15. augustam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Birkas:


Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Tukumnieks teica:

    Tiešām ļoti skaista monēta, nevaru vien sagaidīt, kad šīs ieripos manā maciņā.

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool