Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna
Foto: etherealwellness.wordpress.com

Latviešiem gandarījumu dzīvē sniedz ģimene, bērni, sekss un izglītība

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 25. jūlijs 17:45

Nav viegli izvēlēties tikai 3 lietas, kas sniedz lielāko gandarījumu dzīvē, tomēr, šādu izvēli ir veikuši 211 aptaujas «Kā būt apmierinātam ar dzīvi» dalībnieki, atklājot, ka 1. vietā ierindojas ģimene un bērni (61%), 2. vietā – mīlestība un sekss (40%), bet 3.vietā ir izglītība un izaugsme (37%).

Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas klīnikas veiktās aptaujas dati atklāj, ka labs darbs ir gandarījuma avots 33%, savukārt, kultūras pasākumi un grāmatu lasīšana – 22% aptaujāto. Iepriecina, ka kā vienu no trim būtiskākajām lietām savā dzīvē 17% aptaujāto atzīmē iespēju palīdzēt citiem, labdarību. Izrādās, ka draugi lielāko gandarījumu dzīvē sniedz salīdzinoši nelielam skaitam – 12% respondentu, daba un ceļošana – 5%, bet fiziskās aktivitātes un aktīvā atpūta ir gandarījuma avots 19%.

Dzīve saskaņā ar savām vērtībām un sirdsapziņu, iespēja realizēt sevi, harmonija, iespēja mīlēt un justies mīlētam, uzslavas, pateiktais paldies, garīgums, dzīvnieki, notikumu radīšana, dziesma – šīs ir atbildes, kas netika minētas kā aptaujas izvēles. Šie ir spēka vārdi, ar ko cilvēki paši papildināja aptauju.

To, ka daudzi cilvēki ir sevis meklējumos, vēlas piepildījumu un meklē dzīves apmierinātību, atspoguļo arī daudzās atbildes uz aptaujas jautājumu, kālab vēlētos piedalīties nometnē pieaugušajiem «Kā būt apmierinātam ar dzīvi».

• „Lai cilvēkā un viņa dzīvē būtu pietiekami liela pašapmierinātība – visu laiku ir jārīkojas, jādarbojas, jākustas. Vismaz es tā cenšos – izrauties no ikdienas, tāpēc man nometne būtu lieliska atpūta no ierastā. Iespēja vēl un vēlreiz veltīt laiku sev un sevis pilnveidošanai. Jo šobrīd man ir tā – ka reizēm piemirstu, cik dzīve ir skaista.”

• „Jau vairākus gadus nerodu gandarījumu par paveikto. Tādēļ gribu meklēt atslēgas tam, kā atvērt savu pašvērtējumu.”

• „3 gadus esmu veģetatīvās distonijas “gūstekne”, vēlos iemācīties ar to sadzīvot, nolasīt, izprast un kontrolēt sajūtas, sāpes….”

• „Vēlos labāk izprast savu attieksmi pret dzīvi, veiksmīgāk pārvarēt sarežģījumus, nevairīties no problēmām. Izprast saslimšanu iemeslus, mācīties tos mazināt. Ikdienas grūtībās nepazaudēt pozitīvu redzējumu. Vēlos rast iedvesmu un piedzīvojumu.”

• „Neprotu būt pašpietiekama, mana apmierinātība ar dzīvi ir ļoti atkarīga no apkārtējiem cilvēkiem. Uzskatu, ka tas nav pareizi.”

• „Vēlme gūt apmierinājumu ar savu dzīvi. Ir īpašības, kas man traucē un jūtos kā sasieta pati sevi veidotajā dzīvē. Vēlos vairāk prieku, uzņēmību, pārliecinātību par to ko daru.”

• „Viena audzinu meitu – pusaudzi, bet, cenšoties saprast meitu, pazaudēju sevi.”

• „Cīnos ar bezmiegu…, esmu nesen zaudējusi darbu…, vēlos veltīt kādu laiciņu tikai sev…,gūt garīgo spēku pieplūdumu.”

• „Vēlos beidzot sākt mīlēt sevi, izrādās pašmācības ceļā tas nemaz nav iespējams.”

• „Pienākusi kārtējā vecuma krīze un profesionālā izdegšana, ir neskaidra sajūta, ka vairs netieku galā ar darbiem, ka kaut ko vajadzētu mainīt, bet īstas pārliecības par to nav, un nav skaidrības – ja mainīt, tad ko es gribu esošā vietā?”

• „Vēlos piedalīties, jo esmu nonākusi depresijā. Vēlos atgūt dzīvesprieku un sevi pilnveidot. Vīrs strādā ārzemēs un es viena audzinu 2 lieliskas meitenes, jo ir sanācis tā, ka šķiramies.”

• „Esmu nonākusi pie atziņas, ka vēlos savā dzīvē un sevī kaut ko mainīt. Gribu atrast sevi un iemācīties dzīvot viegli, skaisti un pareizi. Un, manuprāt, šī nometne būtu labs sākums sevis meklēšanas ceļam.”

Laiku sarunai ar sevi un citiem gudriem cilvēkiem, kā arī atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem arī tu vari iegūt vasaras nometnē pieaugušajiem «Kā būt apmierinātam ar dzīvi?», kas norisināsies 3 dienas augustā atpūtas kompleksā «Līcīši». Nometnē Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas klīnikas ārsti psihoterapeiti palīdzēs rast atbildes uz neatbildētiem jautājumiem, kā arī ļaus labāk izprast un risināt attiecību jautājumus.

Nometnes laikā fizioterapeiti rūpēsies par cilvēka saskaņu ar savu ķermeni, izprotot tā raidītos signālus un apgūstot dažādas metodes, kā nomierināt pārlieku spēcīgās emocijas, stresu, satraukumu, kā justies pēc iespējas labāk savā ķermenī.

Caur pasaku terapijas elementiem tiks meklēti veidi, kā tikt klāt savam potenciālam un kā izmantot slēptās spēka rezerves. Būs iespēja arī saņemt individuālu konsultāciju pie ārsta – psihoterapeita vai fizioterapeita vai arī atslābināties, ļaujoties muskuļu relaksācijas procedūrai.

Nometne notiek trīs dienas: 7. – 9. augusts vai 21. – 23. augusts (no trešdienas līdz piektdienai) atpūtas kompleksā «Līcīši» Ķeguma novadā, Tomes pagastā, 50 km no Rīgas.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.24 | 18:00

Pikniks pie Bruņinieku pilskalna 

2019.07.24 | 19:00

Volejbols Irlavā 

2019.07.24 | 19:00

Futbols Kandavā 

2019.07.25 | 18:30

Skriešana pie Melnezera 

2019.07.25 | 18:30

Volejbols Smārdē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool