Aleksejs, Aleksis, Alekss
Bibliotekāre Māra Egle gandarīta, ka viņas darbu atzīst un novērtē ne tikai bibliotēkas apmeklētāji, bet arī dome

Lapmežciemā – viena no labākajām bibliotēkām

Twitter
FaceBook
print
2008. gada 1. marts 00:33

Gada nogalē Lapmežciema novada priekšsēdētājs Edmunds Pētersons izteicis atzinību pašvaldības bibliotēkai un tās vadītājai Mārai Eglei par to, ka šī ir viena no labākajām lauku bibliotēkām. Šī iemesla mudināti, iegriezāmies aplūkot, kas notiek Lapmežciema bibliotēkā. Sastaptie lasītāji apgalvoja, ka bibliotēkā esot ļoti bagāta grāmatu krātuve un tāpēc to iecienījuši studenti. Arī vecākā paaudze regulāri apmeklējot bibliotēku un interesējoties par jaunāko literatūru. Kā pastāstīja Egles kundze, ik mēnesi tiekot sagādātas jaunas grāmatas par Ls 200. Tomēr grāmatas ir dārgs prieks, piemēram, skaistās luterāņu baznīcu grāmatas vien izmaksā Ls 30.

Bibliotekāre cenšas lasītāju lokā iesaistīt arī jauno paaudzi, kaut gan šajā steidzīgajā laikmetā skolēniem lasīšana nav pārāk pie sirds. Bibliotēkā notiek visnotaļ pazīstamā akcija – «Bērnu žūrija». Visčaklākie esot tie, kuri nav pārsnieguši 6. klases robežu. Ik gadus labākajiem lasītājiem tiek organizēta ekskursija uz kādu vietu, kas saistīta ar mūsu rakstniekiem; piemēram, bijuši Plūdoņa muzejā, bet šopavasar pošas uz Ventspili, lai apskatītu Amatu māju.

Mārai Eglei bibliotēkā pienākumu un darba netrūkst. Lasītāji jāapkalpo, turklāt, ienākuši šeit, viņi vēlas arī parunāties par dzīvi. Kaut arī darbdiena diezgan saspringta, viņa visus uzmanīgi uzklausa.

Sākušās arī rūpes par jauno interneta pieslēguma punktu, kas tiek ierīkots blakustelpā. Tādējādi lapmežciemniekiem būs iespējams izmantot interneta pakalpojumus. Punkts tiek ierīkotas atbilstoši Bila Geitsa projektam – tāpat kā visām citām bibliotēkām. Tad bibliotēkā būs vēl vairāk apmeklētāju, un M. Eglei darbdienas būs vēl steidzīgākas.

Jāatzīst gan viens – kaut arī grāmatu krājumi ir izcili, to nevar teikt par šaurajām bibliotēkas telpām, kuras neatceras, kad remontētas. Turklāt gaidāma bibliotēku akreditācija; lai to izietu, pašvaldībai tomēr nāksies remontdarbiem pievērsties.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. džū teica:

    Lapmežciema pagasta biblotēka ir tiešām viena no labākajām. Pat Jūrmalas bibliotēkās nav tik liels grāmatu krājums un tādēļ nereti gadās, ka jūrmalnieki cenšas kādam lapmežciemniekam palūgt, lai izņem kādu grāmatu priekš viņiem..

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool