Trešdiena, 2019. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors

Talkot plāno 1/3 Latvijas iedzīvotāju 

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem plāno piedalīties Vislatvijas Lielajā talkā. Šādu viedokli salīdzinoši biežāk paudušas sievietes, iedzīvotāji vecuma grupā no 40 līdz 55 gadiem, kā arī lauku teritorijā dzīvojošie.

Siguļos izveido aizsargvalni, lai pasargātu no plūdiem 

Aizvadītajā diennaktī, no 25. aprīļa 6:30 līdz 26. aprīļa 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 101 izsaukumu. Kopumā dzēsti 76 ugunsgrēki, to skaitā 51 kūlas ugunsgrēks, veikti 18 glābšanas darbi, bija arī septiņi maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos nav cietuši vai bojā gājuši cilvēki.

Austrumvācijas piekrastē ar velo jeb 450 km – sešās dienās 

“Pāris gadu velobraucienus veicu domās. Nekādi nevarēju saņemties mājiniekiem pateikt, ka vēlos pabūt vienatnē ar savu velo. Bet beigu beigās – pērnā gada jūlijā biju gatavs savu ideju realizēt. Ģimene manu ideju uzņēma saprotoši, sieva palīdzēja aizvest mani un velo līdz Klaipēdas ostai,” – stāsta ceļotājs, tukumnieks Normunds Gailis.

Pievienojies vienas dienas pavasara stopēšanas maratonam 

5. maijā notiks pirmais vienas dienas pavasara stopēšanas maratons Rīga-Ķekava-Vecumnieki-Skaistkalne-Rīga. Pulcēšanās 6.45 pie «Origo» stacijas pulksteņa, pēc tam notiks brauciens ar dzelteno mikriņu 7.00 līdz Ķekavai un no Ķekavas sāksies stopēšana.

Obligātās veselības pārbaudes Latvijā veic apzinīgāk 

81% nodarbināto pēdējo trīs gadu laikā veikuši obligātās veselības pārbaudes, kas ir par 17% vairāk nekā pirms trim gadiem. Šādu pozitīvu tendenci uzrāda Latvijas Darba devēju konfederācijas veiktā pētījuma «Darba apstākļi un riski Latvijā 2013» pirmie rezultāti.

Ieteikumi drošai talkošanai 

Sākoties pavasara vides sakopšanas darbiem Slimību profilakses un kontroles centrs aicina iedzīvotājus un talku dalībniekus neaizmirst par savu un bērnu drošību talkošanas laikā.

Aizvadītajā diennaktī nodeguši vēl 144 hektāri kūlas 

Aizvadītajā diennaktī, no 24. aprīļa 6:30 līdz 25. aprīļa 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 159 izsaukumus. Kopumā dzēsti 129 ugunsgrēki, to skaitā 103 kūlas ugunsgrēki, veikti 16 glābšanas darbi, bija arī desmit maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos nav cietuši vai bojā gājuši cilvēki.

Nosaka notiesātajam nekonfiscējamo mantu sarakstu 

Nekonfiscējamo mantu saraksts ietver minimālo personai ikdienā nepieciešamo mantas apjomu – mājas iekārtu, apģērbu, mājturības priekšmetus, iztikai nepieciešamo pārtiku.

Pilnveidos invaliditātes pensijas pārrēķināšanas kārtību 

Labklājības ministrija rosina pilnveidot invaliditātes pensijas pārrēķināšanas kārtību tiem cilvēkiem, kuri pēc invaliditātes pensijas piešķiršanas (pārrēķināšanas) veikuši sociālās apdrošināšanas iemaksas invaliditātes apdrošināšanai.

Drošs autobraucējs Latvijā – 35 līdz 44 gadus vecs vīrietis ar 8 gadu stāžu (1)

Noslēdzoties Valsts policijas, DBS (agrāk «Drošas Braukšanas Skola») un a/s «Balta» organizētajam «Nacionālajam braukšanas testam», www.katubrauc.lv lapā to aizpildījuši 23 230 unikālie lietotāji. Testa mērķis bija likt šoferiem aizdomāties par savu braukšanas kultūru un uzlabot kopējo satiksmes drošību Latvijā.

Duets «Dvīnes» piedalīsies deju konkursā «Magic Dance Cup» 

5. maijā Ķīpsalā uz deju konkursa «Magic Dance CUP» skatuves kāps ne tikai labākie dejotāji, bet arī spilgti talanti citās mākslas jomās. Šogad dalību apstiprinājis arī krāšņais duets «Dvīnes», kas kopā ar deju studiju «Most Wanted» veido grandiozu un izsmalcinātu deju šovu.

Rosina no 1. jūlija atvērt Latvijas darba tirgu Horvātijas pilsoņiem (3)

Šāds priekšlikums radies, ņemot vērā Horvātijas un Latvijas atalgojuma apmēra atšķirības, līdzšinējās Horvātijas pilsoņu migrācijas tendences, abu valstu nodarbinātības un bezdarba rādītājus, kā arī faktu, ka Latvijā nav tādas Horvātijas pilsoņu kopienas, kas piesaistītu būtisku ieceļotāju skaitu no Horvātijas.

Liepājas Simfoniskais orķestris dodas koncertēt uz Grieķiju 

Liepājas Simfoniskā orķestra stīgu sastāvs diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā atrodas ceļā uz Grieķiju, lai starptautiskajā mūzikas festivālā «Evmelia» sniegtu divus koncertus 26. un 27. aprīlī. Noslēguma koncertā liepājnieki uzstāsies ar pašu Nei Rozauro.

Pasaku nakts Tērvetes dabas parkā (1)

Otrdien, 30. aprīlī, Tērvetes dabas parkā no 21.00 līdz 24.00 norisināsies ikgadējais pasākums – Valpurģu nakts jeb Pasaku meža nakts svētki.

Velo drošībai – velosipēdu reģistrācijas akcija CSDD e-pakalpojumos 

No 22. aprīļa līdz 10. maija 12:00 Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) rīko īpašu velosipēdu reģistrācijas akciju CSDD e-pakalpojumos – lai uzsākoties velosezonai, ikvienam būtu iespēja parūpēties par papildus drošību savam braucamajam.

Pasākumu kalendārs

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.20 | 18:30

Skriešana Jaunpilī 

2019.06.20 | 19:00

Ielīgošana Jaunpilī 

2019.06.20 | 20:00

Ielīgošana Jaunsātos 

2019.06.20 | 21:00

Uguns rituāls Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool