Marianna, Ginters, Guntra

No solītās naudas – nekā 

14. novembrī Tukuma rajona pašvaldību vadītāji sagatavoja vēstuli nosūtīšanai Valsts prezidentam Valdim Zatleram, ministru prezidentam Aigaram Kalvītim un LR Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājam Kārlim Leiškalnam, kurā ieteica savas pretenzijas par Saeimas "nogrieztajām" mērķdotācijām Tukuma rajona pašvaldībām.

Uzvar Ineta Cīrule 

Jaunsātos noslēgusies iedzīvotāju aptauja, lai noskaidrotu cilvēkus, kas daudz darba iegulda pagasta attīstībā un ir pelnījuši apbalvojumu valsts svētkos.
Uzvarēja pagasta padomes deputāte un sekretāre Ineta Cīrule, otrajā vietā ierindojās kultūras dzīves vadītāja Ieviņa Vītiņa, bet trešajā – sociālā darbiniece Vija Semenova. Vispār tika balsots par 11 jaunsātniekiem.

Pasta pakalpojumi 

Lai nodrošinātu pasta pakalpojumus Milzkalnē, Smārdes pagasta padomes deputāti nolēma, ka pagasta padome apmaksās Milzkalnes pasta nodaļas telpu uzturēšanu. Tas nozīmē, ka pagaidām «Latvijas pasta» nodaļa Milzkalnē turpinās darboties.

Apbalvos «Melodiju» 

Degoles pagasta padomes deputāti nolēma, ka valsts svētkos pašvaldība pasniegs Atzinības rakstu ansamblim «Melodija», kas nesen nosvinēja piecu gadu pastāvēšanas jubileju. «Melodiju» vada Anita Geidāne.

Atzinība skolotājai 

Praviņu pamatskolas skolotāja Daira Štrausa saņēmusi rajona izglītības pārvaldes Atzinības rakstu. Degoles pagasta padome viņai piešķirs naudas balvu.

Ievērojama dzīves jubileja 

14. novembrī 85. dzīves jubileju sagaida kandavniece Milda Grīsone.

Būvēs zāli 

Degolē deputāti pagasta padomes sēdē diskutēja, kā pašvaldība izlietos valsts dotāciju Ls 200 000, ko piešķirs pēc teritoriālās reformas infrastruktūras attīstīšanai. Kā teica Degoles pagasta padomes priekšsēdētāja Daina Lapinska, – deputātu domas dalījās, tomēr tika pieņemts lēmums, ka par šiem līdzekļiem tiks celta sporta zāle pie Praviņu skolas.

Bruņotas bandas mēģina ielauzties Dienvidāfrikas galvenajā kodolizpētes stacijā 

Divas bruņotas bandas pagājušajā nedēļā vienlaicīgi mēģinājušas ielauzties Dienvidāfrikas galvenajā kodolizpētes stacijā, otrdien paziņoja Dienvidāfrikas Atomenerģijas korporācijas ("Necsa") izpilddirektors Robs Adamss.

Spānijā notiesā kroņprinča karikatūras autorus 

Spānijas tiesa atzinusi par vainīgiem karaliskās ģimenes aizvainošanā divus karikatūristus, kuri uz satīriska žurnāla vāka bija attēlojuši kroņprinci Felipi un viņa sievu Letīsiju atklāti seksuālā pozā, otrdien paziņoja Augstākās tiesas amatpersonas.

Līdaka no Abavas dzelmes pie Sabiles 

Izrādās, ka Abava ir ļoti bagāta ar dižlīdakām – makšķerniekiem lieliski lomi gadījušies jau vairākkārt. Šoreiz mūs iepriecināja Austris Lejnieks.

Irākā apcietinājumā atrodas 60 000 cilvēku 

Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja (ICRC) otrdien paziņoja, ka pašlaik Irākā apcietinājumā atrodas aptuveni 60 000 cilvēku.

Nākamnedēļ valdība lems par darba grupas izveidi KNAB pārkāpumu vērtēšanai 

Patlaban turpinās darba grupas izveide Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārkāpumu vērtēšanai. Par darba grupas izveidi valdība varētu lemt nākamnedēļ, 20.novembrī, informēja premjera Aigara Kalvīša (TP) padomnieks Arno Pjatkins (TP).

Saeimas komisija saņēmusi KNAB lūgumu par septiņu deputātu sodīšanu 

Saeimas Mandātu, iesniegumu un ētikas komisijā saņemti septiņi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lūgumi ļaut administratīvi sodīt deputātus par interešu konflikta novēršanas likuma pārkāpumiem.

Uz sarunām par nākamās valdības izveidi uzaicina JL 

Koalīcijas partijas šovakar vienojušās sarunās par nākamās valdības veidošanu iesaistīt opozīcijā esošo partiju "Jaunais laiks" (JL). Par to šodien pēc darba grupas sēdes, kas izstrādā nākamās valdības deklarācijas projektu, paziņoja premjers Aigars Kalvītis (TP).

Vai cels sporta zāli? 

Džūkstes vidusskolas skolotāji lūguši pagasta padomi izvērtēt iespēju pie skolas celt sporta zāli, kas akūti nepieciešama. Nolēma, – ja pēc teritoriālās reformas pašvaldība saņems valdības solītos Ls 200 000, tos izlietos šīs sporta zāles celtniecībai.

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool