Trešdiena, 2019. gada 16. janvāris
Lida, Lidija

88% iedzīvotāju par nepieņemamu atzīst mežu piemēslošanu, 18% – zeķu nēsāšanu sandalēs 

Lai arī 18% Latvijas iedzīvotāju pilnīgi nepieņemama uzvedība šķiet zeķu nēsāšana sandalēs un 80% nosoda dabisko vajadzību nokārtošanu sabiedriskās vietās, nepieņemamāko uzvedības normu augšgalā pārliecinoši ierindojas mežu un ceļmalu piemēslošana, secināts pēc aizstāvja Cūkmena iniciatīvas veiktajā sabiedriskās domas pētījumā.

Neatstājiet mašīnās bērnus un dzīvniekus! (1)

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) aicina automašīnu vadītājus un tās pasažierus karstajās dienās neatstāt mašīnā bērnus, dzīvniekus, lai nepieļautu gadījumus, kad no pārmērīga karstuma bērni vai dzīvnieki iet bojā vai gūst smagus veselības bojājumus.

Lauksaimniekiem piešķir nākamos 30 litrus dīzeļdegvielas bez akcīzes nodokļa 

Lauku atbalsta dienests (LAD) lauksaimniecības produkcijas ražotājiem ir piešķīris nākamo dīzeļdegvielas, kam piemēro akcīzes nodokļa atbrīvojumu, apjomu – 30 l par vienu atbilstošās platības hektāru.

Vakar autovadītāji uzbraukuši 3 bērniem; šoferi notikuma vietas atstājuši (7)

Aizvadītajā diennaktī dažādās Latvijas vietās notikuši 3 negadījumi, kuros autovadītāji uzbraukuši maziem bērniem – Latgales reģionā nepilnus 4 mēnešus vecam bērnam ratiņos, savukārt, Zemgalē (tostarp Tukumā) – 4 un 9 gadus veciem bērniem.

Fotoradari atgriezīsies uz Latvijas ceļiem (1)

Ceturtdien, 8. augustā, Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Ministru kabineta noteikumu projekts «Tehnisko līdzekļu (fotoiekārtu vai videoiekārtu) izmantošanas kārtība», kas paredz sakārtot uz Latvijas ceļiem izvietojamo fotoradaru izmantošanas nosacījumus.

Lāpu skrējienam «Apkārt Latvijai» pieteikušies vairāk nekā 2000 dalībnieku 

Lāpu skrējienam gar Latvijas robežu «Apkārt Latvijai» pieteikušies jau vairāk nekā 2000 Latvijas iedzīvotāju, starp kuriem ir vairāki 1992. gada lāpu skrējiena dalībnieki.

Visbiežāk sadzīves negadījumos iedzīvotāji gūst kāju traumas 

Visbiežāk cilvēkus piemeklē kāju, jo īpaši, pēdu traumas. Vairāk nekā pusē – 52% – no visiem nelaimes gadījumu apdrošināšanas gadījumiem kompensācija klientiem šovasar izmaksāta tieši par dažādām kājas traumām.

Skolēni arī šajā mācību gadā saņems bezmaksas augļus un dārzeņus 

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Lauku atbalsta dienests (LAD) atgādina, ka arī gaidāmajā mācību gadā skolās Latvijā tiks īstenota programma «Skolas auglis».

Troksnis Tukuma lidlaukā – neizbēgams; plāno lidojumu skaitu palielināt līdz 6000 gadā (66)

6. augustā Tukuma novada domes zālē iedzīvotāji apsprieda ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu, kurā aprakstīta Tukuma lidostas jeb lidlauka «Jurmala Airport» paplašināšanas iecere.

Nedēļas nogale Tukuma apkārtnē – ar viduslaiku elpu 

Šajā – otrajā augusta – nedēļas nogalē jau tradicionāli galvenais notikums Tukuma pusē ir Viduslaiku svētku svinēšana Jaunpils pilī. Sestdien, 10. augustā, karstākajā kāzu laikā Jaunpils pils kungs ir nolēmis izprecināt savu cimperlīgo meitu.

Drošam ir jābūt ne tikai ēdienam, bet arī traukam, kurā tas pasniegts 

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem atgādina, ka vienmēr, iegādājoties traukus, kuros tiks gatavoti un pasniegti ēdieni, to izplatītājam vai ražotājam ir jāpieprasa dokumenti, kas apliecina, ka, traukiem nonākot saskarē ar pārtiku, nenotiks dažādu cilvēkam kaitīgu vielu migrācija jeb citiem vārdiem sakot – traukos esošās vielas neapdraudēs patērētāju veselību.

Piena produktiem celsies cenas (2)

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma pagājušajā nedēļā pie sevis aicināja Latvijas Centrālās piensaimnieku savienības valdes priekšsēdētāju Jāni Šolku un Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas izpilddirektoru Nori Krūzīti, lai pārrunātu kārtējo piena cenu strīdu.

Smārdes pagasta «Medņos» apmeties zivju ērglis (1)

5. augusta rītā Smārdes pagasta Lielā ciema «Medņos» uzradās negaidīts viesis – apgredzenots ērglis. Putns no «Medņu» saimnieka Kazimira Seiksta nav baidījies. No ārpuses putnam nekādus ievainojumus neredzot.

43,5% autovadītāju brauks mazāk, ja degvielas cena pārsniegs 1,50 Ls/l 

Kā liecina salīdzināšanas portāla «Gudriem.lv» veiktā pētījuma rezultāti, 93,9% respondentu uzskata, ka degvielas cenas Latvijā ir pārāk augstas un acīmredzami lielākas nekā iedzīvotāju pirktspēja.

Olitas Gulbes glezniecība un Stefana Močuļska tēlniecība Jūrmalā 

8. augustā 17.00 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) tiks atklāta Olitas Gulbes glezniecība un Stefana Močuļska tēlniecība izstādē «ČETRI».

Pasākumu kalendārs

2019.01.16 | 10:00

Audžuģimeņu tikšanās Jaunpilī 

2019.01.16 | 17:00

Radošā nodarbība Kandavā 

2019.01.16 | 18:00

Novuss Lapmežciemā 

2019.01.16 | 18:00

Slēpošanas sacensības «Milzkalnes apļi» 

2019.01.17 | 13:00

Foto izstādes atklāšana Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool