Asja, Asnate, Dāgs

Vidējā atlīdzība par nozagtu velosipēdu ir 300 – 400 lati 

Pēdējos gados pieaugot velosipēdu skaitam, pieaug arī to zādzību skaits ne tikai no velo novietnēm un ielām, bet arī mājokļiem un pagrabiem. Velosipēdiem zagļu acīs ir tikpat liela vērtība kā datoram, televizoram vai mājas kinozālei, jo arī velosipēdu ir iespējams ātri realizēt, piemēram, nododot lombardā vai «Latgalītei» līdzīgās tirgošanās vietās

Ceļotājus nelaimes visbiežāk piemeklē Vācijā, Turcijā un Spānijā 

Jaunākie dati* liecina, ka pēdējo trīs gadu laikā ar tūristiem visbiežāk dažādas nelaimes notikušas Vācijā, Turcijā un Spānijā. Turklāt ceļojumu laikā tūristi lielākoties slimo ar akūtām saslimšanām (30%), gūst traumas (19%), vai arī viņiem tiek sabojāta bagāža (8%).

Pirotehnikai vēlas palielināt nodokli (2)

Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) ir kategoriski pret milzīgo nodokli svētku pirotehnikai. Aptuveni 89% iedzīvotāju skatās salūtus, bet 70% ģimeņu tos rīko paši. Tātad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs piedāvājis mazināt svētku sajūtu 1,8 miljoniem Latvijas iedzīvotāju.

IeM diskutē par grozījumiem prostitūcijas ierobežošanas regulējumā 

Otrdien, 19. septembrī, Iekšlietu ministrijā notika atbildīgo amatpersonu un ekspertu sanāksme, lai izvērtētu, vai ir nepieciešami grozījumi 2008. gada 22. janvāra noteikumos Nr. 32 «Prostitūcijas ierobežošanas noteikumi». Galvenā diskusija notika par veselības pārbaužu kārtību prostitūcijā iesaistītajām personām.

Piektā daļa Latvijas iedzīvotāju šosezon nespēšot samaksāt apkures rēķinus (1)

Lielākā daļa (68%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem prognozē, ka viņu ģimene šajā apkures sezonā spēs apmaksāt rēķinus par apkuri (33% – noteikti jā; 35% – drīzāk jā). Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir latvieši, lauku teritorijās dzīvojošie.

Svētdien Brīvdabas muzejā notiks Rudens ražas svētki 

22. septembrī no 12:00 līdz 16:00 Brīvdabas muzejā norisināsies tradicionālie Rudens ražas svētki ar Rudens saulstāvju laika dziesmām, dejām un ražas tirdziņu. Brīvdabas muzeja Ražas svētki ir tradicionāls pasākums, kas iezīmē rudens sezonas sākšanos.

Šovā «Jaunā Talantu Fabrika» gaidāms Ulda Marhilēviča vakars 

Nākamajā koncertā, 23. septembrī, šovā «Jaunā Talantu Fabrika» gaidāms Latvijā cienīta komponista Ulda Marhileviča dziesmu vakars. Dalībnieki izpildīs populārākās un daudziem skatītājiem iemīļotas melodijas, kuru autors ir U. Marhilevičs. Var atklāt, ka žūrijā viesosies arī pats komponists!

Mācības izglītības iestādēs šogad uzsākuši par 2158 bērniem mazāk nekā pērn 

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) apkopojusi informāciju par izglītojamo skaitu pašvaldību padotībā esošajās izglītības iestādēs uz 2013.gada 2.septembri. Kopējais izglītojamo skaits iestādēs 2013./2014. mācību gada sākumā ir 248113 bērni.

Gaujas nacionālā parka jubilejas nedēļa noslēgusies 

Gaujas nacionālais parks (GNP) – viena no Latvijas lielākajām un skaistākajām īpaši aizsargājamām dabas teritorijām – nupat aizvadījis četrdesmitā jubilejas gada svētku nedēļu. Parks tika dibināts pirms 40 gadiem – 1973. gada 14. septembrī. Par godu svētkiem, Dabas aizsardzības pārvalde ar sadarbības partneriem rīkoja daudzveidīgus pasākumus, kuros aicināja labāk iepazīt un izprast parka nozīmi un dabas vērtības.

Par vētru nodarītajiem postījumiem palielinājušās atlīdzības 

Apkopotā statistika* rāda, ka pēdējo četru gadu laikā palielinājies vidējo atlīdzību apjoms par vētru nodarītajiem postījumiem. Straujākais vidējās atlīdzības kāpums noticis šogad – ja pērn pirmajos astoņos mēnešos vidēji vienā atlīdzībā tika izmaksāti 657 lati, tad 2013. gadā attiecīgajā periodā jau krietni vairāk – 1090 latu.

Diriģents Jānis Ozols vadīs jaunu kulinārijas raidījumu «Garšīgi dzīvojam» (5)

«TV3», turpinot Latvijas garšu slavināšanu un celšanu godā, sadarbībā ar Rīgas Centrāltirgu radījis jaunu kulinārijas raidījumu «Garšīgi dzīvojam». Jaunā «TV3» raidījuma vadītāja lomā iejutīsies diriģents Jānis Ozols, kurš ik svētdienas rītu kopā ar citu viesi parādīs, cik vērtīgi ir pašmāju produkti.

22. septembrī būs «Diena bez auto» 

Šonedēļ daudzās Latvijas pašvaldībās, līdzīgi kā tas ir visā Eiropā, norisinās Eiropas Mobilitātes nedēļa, lai aicinātu ikvienu no mums aizdomāties par savu personisko ieguldījumu apkārtējās vides un gaisa kvalitātes uzlabošanā.

No šodienas var uzzināt vilciena biļešu cenas eiro (2)

AS «Pasažieru vilciens» no šodienas, 16. septembrī, visos savos informācijas resursos uzsāk vilcienu biļešu cenas uzrādīt divās valūtās – latos un eiro. Informācija par to, cik maksās biļete eiro, sākot no nākamā gada 1. janvāra var noskaidrot dzelzceļa staciju informācijas stendos.

Kārlis Šadurskis: Jāveic pilnīga pāreja uz izglītību latviešu valodā (2)

No 2015. gada jānotiek pakāpeniskai pilnīgai pārejai uz mācību procesu latviešu valodā vispārizglītojošās skolās, kas dos iespēju novirzīt papildus finansējumu skolotāju algām, sekmēs izglītības kvalitāti, kā arī veicinās sabiedrības integrācijas procesu, šādu izglītības reformas turpinājumu piedāvā Eiropas parlamenta deputāts Kārlis Šadurskis.

Preiļos izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks 

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 14. septembra 6:30 līdz 16.septembra 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 87 izsaukumus. Kopumā dzēsti 44 ugunsgrēki, veikti 30 glābšanas darbi, bija arī 13 maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos gāja bojā viens cilvēks.

Pasākumu kalendārs

2019.09.17 | 10:00

Jauno uzņēmēju skola Slampē 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool