Svētdiena, 2018. gada 18. novembris
Doloresa, Aleksandrs

Brīvdabas muzejā notiks trešais Mūsdienu amatniecības festivāls 

Svētdien 11. augustā, no 10.00 līdz 17.00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisināsies Mūsdienu amatniecības festivāls. Pasākuma laikā apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja bez maksas izmantot drošo velo garderobi muzeja teritorijā.

72% iedzīvotāju netic, ka ar reemigrācijas plānu izdosies atgriezt no Latvijas aizbraukušos (2)

Pavisam nesen – jūlija beigās – valdība atbalstīja Ekonomikas ministrijas izstrādāto reemigrācijas atbalsta pasākumu plāna projektu 2013. – 2016. gadam. Pēc ministrijas aplēsēm, tā īstenošanai nepieciešami 2,4 miljoni latu.

Gada karstākajā dienā Latvijā noslīkuši 3 cilvēki; vairāki izglābti 

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 8. augusta 6:30 līdz 9. augusta 6:30, VUGD izbraucis uz 61 notikumu. Kopumā dzēsti 22 ugunsgrēki, veikts 31 glābšanas darbs, kā arī septiņi bija maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos bojā gājušo un cietušo nav. Septiņi no glābšanas darbiem bija saistīti ar negadījumiem uz ūdens

Profesiju olimpiāde pierāda – Latvijas jaunieši ir konkurētspējīgi pasaulē 

„Jūsu panākumi ir nozīmīgāki nekā spējat iedomāties. Jūsu prasmes, meistarība un profesionālā kvalifikācija tika novērtētā pasaules mērogā, pierādot, ka profesionālās izglītības iestādes Latvijā sagatavo konkurētspējīgus profesionāļus., ” saka Vjačeslavs Dombrovskis.

Izrādīs ārzemju studentu īsfilmas par Rīgas salām 

Šonedēļ Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes (LU SZF) rīkotās «Riga summer school» ietvaros 24 studenti no 13 valstīm strādāja pie dokumentālām īsfilmām par galvaspilsētas salām – Andrejsalu, Kundziņsalu, Ķīpsalu, Lucavsalu, Mangaļsalu un Zaķusalu.

88% iedzīvotāju par nepieņemamu atzīst mežu piemēslošanu, 18% – zeķu nēsāšanu sandalēs 

Lai arī 18% Latvijas iedzīvotāju pilnīgi nepieņemama uzvedība šķiet zeķu nēsāšana sandalēs un 80% nosoda dabisko vajadzību nokārtošanu sabiedriskās vietās, nepieņemamāko uzvedības normu augšgalā pārliecinoši ierindojas mežu un ceļmalu piemēslošana, secināts pēc aizstāvja Cūkmena iniciatīvas veiktajā sabiedriskās domas pētījumā.

Neatstājiet mašīnās bērnus un dzīvniekus! (1)

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) aicina automašīnu vadītājus un tās pasažierus karstajās dienās neatstāt mašīnā bērnus, dzīvniekus, lai nepieļautu gadījumus, kad no pārmērīga karstuma bērni vai dzīvnieki iet bojā vai gūst smagus veselības bojājumus.

Lauksaimniekiem piešķir nākamos 30 litrus dīzeļdegvielas bez akcīzes nodokļa 

Lauku atbalsta dienests (LAD) lauksaimniecības produkcijas ražotājiem ir piešķīris nākamo dīzeļdegvielas, kam piemēro akcīzes nodokļa atbrīvojumu, apjomu – 30 l par vienu atbilstošās platības hektāru.

Vakar autovadītāji uzbraukuši 3 bērniem; šoferi notikuma vietas atstājuši (7)

Aizvadītajā diennaktī dažādās Latvijas vietās notikuši 3 negadījumi, kuros autovadītāji uzbraukuši maziem bērniem – Latgales reģionā nepilnus 4 mēnešus vecam bērnam ratiņos, savukārt, Zemgalē (tostarp Tukumā) – 4 un 9 gadus veciem bērniem.

Fotoradari atgriezīsies uz Latvijas ceļiem (1)

Ceturtdien, 8. augustā, Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Ministru kabineta noteikumu projekts «Tehnisko līdzekļu (fotoiekārtu vai videoiekārtu) izmantošanas kārtība», kas paredz sakārtot uz Latvijas ceļiem izvietojamo fotoradaru izmantošanas nosacījumus.

Lāpu skrējienam «Apkārt Latvijai» pieteikušies vairāk nekā 2000 dalībnieku 

Lāpu skrējienam gar Latvijas robežu «Apkārt Latvijai» pieteikušies jau vairāk nekā 2000 Latvijas iedzīvotāju, starp kuriem ir vairāki 1992. gada lāpu skrējiena dalībnieki.

Visbiežāk sadzīves negadījumos iedzīvotāji gūst kāju traumas 

Visbiežāk cilvēkus piemeklē kāju, jo īpaši, pēdu traumas. Vairāk nekā pusē – 52% – no visiem nelaimes gadījumu apdrošināšanas gadījumiem kompensācija klientiem šovasar izmaksāta tieši par dažādām kājas traumām.

Skolēni arī šajā mācību gadā saņems bezmaksas augļus un dārzeņus 

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Lauku atbalsta dienests (LAD) atgādina, ka arī gaidāmajā mācību gadā skolās Latvijā tiks īstenota programma «Skolas auglis».

Troksnis Tukuma lidlaukā – neizbēgams; plāno lidojumu skaitu palielināt līdz 6000 gadā (66)

6. augustā Tukuma novada domes zālē iedzīvotāji apsprieda ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu, kurā aprakstīta Tukuma lidostas jeb lidlauka «Jurmala Airport» paplašināšanas iecere.

Nedēļas nogale Tukuma apkārtnē – ar viduslaiku elpu 

Šajā – otrajā augusta – nedēļas nogalē jau tradicionāli galvenais notikums Tukuma pusē ir Viduslaiku svētku svinēšana Jaunpils pilī. Sestdien, 10. augustā, karstākajā kāzu laikā Jaunpils pils kungs ir nolēmis izprecināt savu cimperlīgo meitu.

Pasākumu kalendārs

2018.11.18 | 11:00

Svētku skrējiens Tukumā 

2018.11.18 | 11:00

Simtgades velobrauciens Pūrē 

2018.11.18 | 11:00

Valsts svētki Tukumā 

2018.11.18 | 15:30

Valsts svētki Kandavā 

2018.11.18 | 19:00

Valsts svētki Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool