Trešdiena, 2019. gada 26. jūnijs
Inguna, Ingūna, Inguns, Ausma, Ausmis

Gaujas nacionālā parka jubilejas nedēļa noslēgusies 

Gaujas nacionālais parks (GNP) – viena no Latvijas lielākajām un skaistākajām īpaši aizsargājamām dabas teritorijām – nupat aizvadījis četrdesmitā jubilejas gada svētku nedēļu. Parks tika dibināts pirms 40 gadiem – 1973. gada 14. septembrī. Par godu svētkiem, Dabas aizsardzības pārvalde ar sadarbības partneriem rīkoja daudzveidīgus pasākumus, kuros aicināja labāk iepazīt un izprast parka nozīmi un dabas vērtības.

Par vētru nodarītajiem postījumiem palielinājušās atlīdzības 

Apkopotā statistika* rāda, ka pēdējo četru gadu laikā palielinājies vidējo atlīdzību apjoms par vētru nodarītajiem postījumiem. Straujākais vidējās atlīdzības kāpums noticis šogad – ja pērn pirmajos astoņos mēnešos vidēji vienā atlīdzībā tika izmaksāti 657 lati, tad 2013. gadā attiecīgajā periodā jau krietni vairāk – 1090 latu.

Diriģents Jānis Ozols vadīs jaunu kulinārijas raidījumu «Garšīgi dzīvojam» (5)

«TV3», turpinot Latvijas garšu slavināšanu un celšanu godā, sadarbībā ar Rīgas Centrāltirgu radījis jaunu kulinārijas raidījumu «Garšīgi dzīvojam». Jaunā «TV3» raidījuma vadītāja lomā iejutīsies diriģents Jānis Ozols, kurš ik svētdienas rītu kopā ar citu viesi parādīs, cik vērtīgi ir pašmāju produkti.

22. septembrī būs «Diena bez auto» 

Šonedēļ daudzās Latvijas pašvaldībās, līdzīgi kā tas ir visā Eiropā, norisinās Eiropas Mobilitātes nedēļa, lai aicinātu ikvienu no mums aizdomāties par savu personisko ieguldījumu apkārtējās vides un gaisa kvalitātes uzlabošanā.

No šodienas var uzzināt vilciena biļešu cenas eiro (2)

AS «Pasažieru vilciens» no šodienas, 16. septembrī, visos savos informācijas resursos uzsāk vilcienu biļešu cenas uzrādīt divās valūtās – latos un eiro. Informācija par to, cik maksās biļete eiro, sākot no nākamā gada 1. janvāra var noskaidrot dzelzceļa staciju informācijas stendos.

Kārlis Šadurskis: Jāveic pilnīga pāreja uz izglītību latviešu valodā (2)

No 2015. gada jānotiek pakāpeniskai pilnīgai pārejai uz mācību procesu latviešu valodā vispārizglītojošās skolās, kas dos iespēju novirzīt papildus finansējumu skolotāju algām, sekmēs izglītības kvalitāti, kā arī veicinās sabiedrības integrācijas procesu, šādu izglītības reformas turpinājumu piedāvā Eiropas parlamenta deputāts Kārlis Šadurskis.

Preiļos izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks 

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 14. septembra 6:30 līdz 16.septembra 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 87 izsaukumus. Kopumā dzēsti 44 ugunsgrēki, veikti 30 glābšanas darbi, bija arī 13 maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos gāja bojā viens cilvēks.

Remontdarbu laikā slēgs dzelzceļa pārbrauktuvi Ozolnieku novadā 

Sakarā ar remontdarbiem Ozolnieku novadā no 16. septembra 9:00 līdz 25. septembra 7:00 būs slēgta dzelzceļa pārbrauktuve uz autoceļa Jelgava-Dalbe. Satiksme šajā vietā būs slēgta arī operatīvajam transportam. Dzelzceļu šķērsot būs iespējams pa autoceļu Ozolnieki-Brankas-Brankstūri.

Alunāna Jelgavas teātris sezonu uzsāk ar pirmizrādi, komēdiju «Kaimiņu būšana» 

Naivs farss bez pretenzijām uz augsto mākslu svētdien, 22.septembrī, 18:00 Jelgavas kultūras namā. Lugas autore Vigita Pumpure, Jelgavas novada Vilces pagastā dzīvojoša skolotāja ar savu pirmo lugu pieaugušajiem – drāmu «Kuce» 2011. gadā piedalās Nacionālā teātra rīkotajā lugu konkursā un… luga iekļūst pirmo 10 labāko vidū.

«UgunsGrēks» atgriežas ar jauniem aktieriem un intrigām (1)

Šonedēļ, 9. septembrī, Latvijas iedzīvotāji ieraudzīja ilgi gaidīto iemīļotā seriāla «UgunsGrēks» jauno, 10. sezonu. Kā liecina «TNS Latvia» dati, sezonas 1. epizode radīja ļoti lielu – 289 000 – Latvijas iedzīvotāju interesi. Dažādas intrigas un diskusijas par jauno sezonu raisījušās arī sociālās vietnes «Twitter» lietotāju vidū.

Lai pavasarī nebūtu kūlas ugunsgrēku… 

Viens no ugunsbīstamākajiem periodiem Latvijā ir pavasaris, kad ik dienas tiek reģistrēts desmitiem un pat simtiem kūlas ugunsgrēku, kuros izdeg zeme, sadeg ēkas un gūst apdegumus vai pat iet bojā cilvēki. Ja rudenī lauki un arī pilsētas, dzelzceļa un ceļa malas būs sakoptas, nebūs kūlas, kam pavasarī degt.

14. septembrī tiek svinēta Latvijas pirts diena 

Jau otro gadu Latvijā tiek svinēta pirts diena, šogad 14. septembrī. Šajā dienā visi tiek aicināti celt godā pirts tradīcijas un doties pirtīs. Visvienkāršāk noformulētais pirts dienas mērķis būtu ar laiku to padarīt par dienu, kurā tiktu iekurināta ikviena Latvijas pirtiņa.

Starptautiskajās operācijās dienošo karavīru tuvinieku klubam aprit 10 gadi 

Rīt, 14. septembrī, 12.00, Latvijas Kara muzejā notiks Starptautiskajās operācijās dienošo karavīru tuvinieku kluba 10.gadadienai veltīts pasākums, kuru apmeklēs operācijās dienošo karavīru ģimenes, radi un draugi.

Dabas muzejā atklās izstādi «Sēņu dienas» 

Latvijas Dabas muzejā no 18. līdz 22. septembrim notiks tradicionālā izstāde «Sēņu dienas”», kas priecēs apmeklētājus ar bagātīgu Latvijā atrasto sēņu daudzveidību. «Sēņu dienas» tiek rīkotas jau vairāk nekā 60 gadus un ir kļuvušas par vienu no iemīļotākajiem pasākumiem Dabas muzejā.

Jaunmoku pilī norisināsies Baltijas jūras valstu prokuroru konference (2)

Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūra 19. un 20. septembrī organizē Baltijas jūras valstu prokuroru tīkla (ENPRO) ikgadējo konferenci. Minētā organizācija, kurā ietilpst Baltijas jūras reģiona valstu prokuratūras, veicina valstu tiesībsargājošo iestāžu darbinieku profesionālās pieredzes apmaiņu.

Pasākumu kalendārs
Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool