Verners, Muntis

Piešķir 23,5 tūkstošus latu bakteriālās iedegas apkarošanai 

Valdība šodien, 12. novembrī, apstiprināja rīkojumu par nepieciešamo finanšu līdzekļu – 23 487 latu – piešķiršanu kompensāciju izmaksai bakteriālās iedegas apkarošanai. Bakteriālā iedega (Erwinia amylovora) ir ļoti bīstama augļkoku slimība, kas var izpostīt līdz pat 80% no augļu dārza stādījuma.

Latvijas dzimšanas dienu atzīmēs vismaz 19 pasaules valstīs 

Latviešu kopienās ārpus Latvijas par godu Latvijas Republikas proklamēšanas dienai šogad notiks vairāk kā 60 svētku sarīkojumi vismaz 19 pasaules valstīs, liecina portāla www.latviesi.com apkopotā informācija. Visplašākais svētku sarīkojumu klāsts gaidāms Amerikas Savienotajās Valstīs, Lielbritānijā, Vācijā, Zviedrijā, Lietuvā un Kanādā.

Botāniskā dārza oranžērijām tiks iesvētīts pamatakmens 

Ceturtdien, 14. novembrī, VZI APP «Nacionālā botāniskā dārza» (NBD) Ex situ centra jauno oranžēriju pamatos tiks iesvētīts pamatakmens un iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Svinīgās ceremonijas sākums plānots 12:00.

Vairums latviešu uzskata sevi par valsts patriotiem 

Lielākā daļa (73%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem sevi uzskata par Latvijas patriotiem (32% – noteikti jā; 41% – drīzāk jā). Salīdzinoši biežāk starp tiem, kuri sevi uzskata par valsts patriotiem, ir iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 55 gadiem, vīrieši, latvieši, lauku teritoriju un Pierīgas reģiona iedzīvotāji, vadītāji un augstākā līmeņa speciālisti.

Pašvaldības nevarēs noteikt lētākas sabiedriskā transporta biļetes pēc iedzīvotāju dzīvesvietas 

Pašvaldības nevarēs noteikt lētākas sabiedriskā transporta biļetes, kā vienīgo kritēriju minot tikai iedzīvotāju dzīvesvietu. To paredz Saeimā ceturtdien, 7. novembrī, otrajā lasījumā pieņemtie grozījumi Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā.

Pirmo reizi Latvijā notiks starptautiska sesku izstāde 

9. un 10. novembrī izstādes «Zooekspo 2013» laikā Ķīpsalā, līdzās suņu un kaķu izstādēm, pirmoreiz notiks arī starptautiska mājas sesku izstāde, kurā piedalīsies mājas seski no Latvijas un ārvalstīm.

Rīgā dzimušo trīnīšu ģimenei valdība piešķir 6000 latu pabalstu 

Valdība otrdien, 5. novembrī, vienojās Rīgā dzimušo trīnīšu ģimenei piešķirt 6000 latu pabalstu. Pabalstu piešķirs no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Atgādinām, ka 24. oktobrī Rīgā, Dzemdību namā, Svitlanai Mitkovai piedzima trīs puisīši. Tie ir pirmie šogad Latvijā dzimušie trīnīši.

2013. gada rudens ekonomikas prognoze: pakāpeniska atveseļošanās, ārējie riski 

Pēdējo mēnešu laikā ir bijušas pozitīvas pazīmes, ka Eiropā notiek ekonomikas atveseļošanās. Pēc sarukuma līdz pat 2013. gada pirmajam ceturksnim otrajā ceturksnī Eiropas ekonomika sāka atkal pieaugt, un paredzams, ka reālais IKP atlikušā gada laikā turpinās palielināties.

Tiesai nodota lieta par sievas nonāvēšanu aiz neuzmanības 

31. oktobrī Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušās nāvei.

Latvija sniegs humāno palīdzību Bulgārijai 

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabinets izdeva rīkojumu «Par humānās palīdzības sniegšanu Bulgārijas Republikai», kas paredz nosūtīt Bulgārijai humānās palīdzības kravu – 1000 segas, lai palīdzētu nodrošināt bēgļu izmitināšanu.

Bezmaksas kino vakari ES mājā novembrī 

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par Eiropas Savienības vērtībām un ES dalībvalstu kultūras dažādību, ES māja sadarbībā ar vēstniecībām novembrī un decembrī organizē bezmaksas kino vakarus. Novembrī aicinām apmeklēt: – 14. novembrī 17:30 Lietuvas kino vakars.

Vētras postījumi Latvijā pārsnieguši prognozes 

Pēc pagājušās nedēļas spēcīgās vētras Latvijā apdrošināšanas sabiedrība «Balta» saņēmusi vairāk atlīdzību pieteikumu nekā sākotnēji prognozēts. No 155 atlīdzību pieteikumiem šobrīd pieņemts lēmums jau 76 lietās, veicot daļu atlīdzību izmaksu. Savukārt pēc vakardienas brāzmām, kas vairāk skāra Latgali, pie apdrošinātāja vērsušies vēl vairāki cilvēki.

Aizsardzības ministrija aicina iedzīvotājus apmeklēt Lāčplēša dienas pasākumus 

Aizsardzības ministrija aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju apmeklēt Lāčplēša dienai veltītos pasākumus visos Latvijas novados. 9. novembrī 12.00 Latvijas Kara muzejā plānota ekspozīcijas «Latvijas brīvvalsts flagmaņkuģa «Virsaitis»» atklāšana. No 10.00 līdz 17.00 ikviens interesents varēs aplūkot arī ekspozīciju «Latvijas valsts dibināšana un Atbrīvošanas cīņas».

Laiž apgrozībā lata-eiro pārejas monētu (2)

Latvijas Banka trešdien, 6. novembrī, laidīs apgrozībā jaunu 1 lata apgrozības monētu – «Paritātes monētu» ar lata un eiro pārejas kursu reversā. Tā ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā. Monētas nonāks apritē tāpat kā cita apgrozības nauda – ar banku starpniecību sasniedzot tirdzniecības un citus uzņēmumus un iedzīvotājus.

Slimnīcas jūtas vīlušās; solījumi pacientu labā netiek pildīti (3)

Ir sācies jau novembris, taču Latvijas slimnīcu sektora problēmas joprojām netiek risinātas, Veselības ministrija atrakstās, netiek pildīti arī premjera Valda Dombrovska solījumi rast risinājumus papildus piešķirtā finansējuma pārdalei par labu slimnīcu pacientiem – raksta Latvijas slimnīcu biedrība.

Pasākumu kalendārs

2019.09.18 | 10:00

Dzejas dienu pasākums Tumē 

2019.09.18 | 10:15

Lasīšanas pasākums bērniem Pūrē 

2019.09.18 | 11:15

Kino Lapmežciemā 

2019.09.18 | 17:00

Keramikas nodarbība Tukumā 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool