Sandra, Gunvaldis, Gunvaris, Sondra

Aug jauniešu interese par ESF finansētām programmām 

Šoruden 2037 jaunieši uzsākuši mācības Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstītajās profesionālās izglītības programmās, lai gada vai pusotra laikā apgūtu arodu. Vislielākā interese ir par ēdināšanas, restorānu, autotransporta, administratīvajām un sekretāra pakalpojumu izglītības programmām.

Vairums iedzīvotāju plāno atzīmēt Latvijas valsts svētkus 

41% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka pēdējo gadu laikā sabiedrībā ir palielinājusies Latvijas Republikas proklamēšanas dienas svētku nozīme (12% – noteikti jā; 29% – drīzāk jā).

Izglābtas divas purvā iestigušas govis 

Vakar 17:53 VUGD saņēma informāciju, ka Jēkabpils novada, Zasas pagastā Dzērveņu purvā ir iestigušas govis. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka govis ir iestigušas purvā apmēram 300 metrus no purva malas. Govju kājas bija iegrimušas kūdrā.

Aiziesim uzsmēķēt uz slimnīcu! 

Pēteris Apinis, ārsts: “Savā mīļotajā Gaiļezera slimnīcā labprāt kāpju pa trepēm. Gan tāpēc, ka kāpšana ir veselīgāka nekā vizināšanās liftā, gan tāpēc, ka nevēlos, lai manis dēļ pie lifta kabīnes ilgstoši gaidītu kāds slimnieks, kuram pēc operācijas kāpšana nebūtu vēlama, bet uz kādu diagnostikas procedūru jātiek iespējami ātri.”

Šodien – Pasaules diabēta diena (3)

Tieši šodien, 14. novembrī, tiek atzīmēta Pasaules diabēta diena. Šis datums izvēlēts, jo tālajā 1891. gadā Kanādā piedzima nākamais zinātnieks – Frederiks Bantings, kam pateicoties, mēs šodien zinām un izprotam insulīna nozīmi.

Policistiem piketa laikā būs lielākas pilnvaras sabiedriskās kārtības nodrošināšanā (2)

Policistiem piketa, sapulces un gājiena laikā turpmāk būs lielākas pilnvaras sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā, paredz ceturtdien, 14. novembrī, Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā «Par sapulcēm, gājieniem un piketiem».

Arodslimnieki čekus kompensācijas saņemšanai var iesniegt vairākas reizes gadā 

Lai uzlabotu klientu apkalpošanu un lai nelaimes gadījumā darbā cietušie un arodslimnieki saņemtu laikus papildu kompensāciju par ārstēšanās un rehabilitācijas izdevumiem, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) atgādina, ka nav gadu jākrāj izdevumus apliecinošie dokumenti.

Auto īpašnieks varēs pārsūdzēt fotoradara fiksēto pārkāpumu 

Turpmāk transportlīdzekļa īpašniekam būs Satversmē garantētās tiesības apstrīdēt un pārsūdzēt viņam piemēroto sodu, ja braukšanas ātruma pārsniegšanu fiksēs ar fotoradaru, bet automašīnas īpašnieks pārkāpuma brīdī nebūs vadījis transportlīdzekli.

Uzmanību – nakts un rīta stundās ceļi apledo 

Meteoroloģiskā prognoze liecina par to, ka turpmāk laika apstākļi arvien biežāk atgādinās par ziemas tuvošanos, nakts un rīta stundās gaisa temperatūra nokritīsies zem nulle grādiem. Šādos apstākļos dažviet ceļi var apledot, uz tiem veidojas tā saucamais ”melnais ledus”, ko ir īpaši grūti pamanīt.

Tumšajā laikā biežākas kļūst auto sadursmes ar dzīvniekiem 

Līdz ar rudens tumšā laika iestāšanos auto īpašnieki vienmēr tiek piekodināti parūpēties par spēkrata sagatavošanu ziemai. Taču nesen sabiedrībā kā skarbs atgādinājums braukt apdomīgi šajā tumšajā laikā izskanēja ziņa par Valkas mēra Armanda Kraukļa piedzīvoto avāriju, viņa auto saduroties ar alni.

Laiž apgrozībā inovatīvu sudraba monētu «365» 

Latvijas Banka ceturtdien, 14. novembrī, laiž apgrozībā sudraba piemiņas monētu «365», kas piedāvā intelektuālu un eksaktu traktējumu par laika un pārmaiņu tēmu. Šī monēta pieliek simbolisku punktu atjaunotā lata laika nogrieznim.

18. novembrī pasniegs augstākos valsts apbalvojumus 

Latvijas Republikas proklamēšanas dienā, 18. novembrī, 14:30 Melngalvju notiks Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta pasniegšanas svinīgā ceremonija. Par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieriem tiek iecelti:

Piešķir 23,5 tūkstošus latu bakteriālās iedegas apkarošanai 

Valdība šodien, 12. novembrī, apstiprināja rīkojumu par nepieciešamo finanšu līdzekļu – 23 487 latu – piešķiršanu kompensāciju izmaksai bakteriālās iedegas apkarošanai. Bakteriālā iedega (Erwinia amylovora) ir ļoti bīstama augļkoku slimība, kas var izpostīt līdz pat 80% no augļu dārza stādījuma.

Latvijas dzimšanas dienu atzīmēs vismaz 19 pasaules valstīs 

Latviešu kopienās ārpus Latvijas par godu Latvijas Republikas proklamēšanas dienai šogad notiks vairāk kā 60 svētku sarīkojumi vismaz 19 pasaules valstīs, liecina portāla www.latviesi.com apkopotā informācija. Visplašākais svētku sarīkojumu klāsts gaidāms Amerikas Savienotajās Valstīs, Lielbritānijā, Vācijā, Zviedrijā, Lietuvā un Kanādā.

Botāniskā dārza oranžērijām tiks iesvētīts pamatakmens 

Ceturtdien, 14. novembrī, VZI APP «Nacionālā botāniskā dārza» (NBD) Ex situ centra jauno oranžēriju pamatos tiks iesvētīts pamatakmens un iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Svinīgās ceremonijas sākums plānots 12:00.

Pasākumu kalendārs

2019.09.15 | 10:00

Novuss Irlavā 

2019.09.15 | 13:00

Tukuma mākslinieku tikšanās Slampē 

2019.09.15 | 13:00

Tēvu diena Džūkstes pasaku muzejā 

2019.09.17 | 10:00

Jauno uzņēmēju skola Slampē 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool