Sestdiena, 2019. gada 23. februāris
Haralds, Almants

Laiž apgrozībā Lestenes baznīcai veltītu zelta monētu 

Latvijas Banka pirmdien, 30. septembrī, laiž apgrozībā Lestenes dievnamam veltītu zelta monētu. Šī monēta nav piemiņas zīme zaudētam šedevram, tā ir aicinājums sabiedrībai un katram cilvēkam palīdzēt atgūt Latvijas izcilāko baroka dievnamu, sadziedēt dziļās kara un padomju varas radītās brūces Lestenē.

Pusaudžu gadi ir pārbaudījums pašam un vecākiem 

Septembra vidū Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas klīnikā norisinājās nu jau tradicionālās «Emocionālās veselības nedēļas» lekcijas, kurās speciālisti mudināja klātesošos aizdomāties par savstarpējām attiecībām un, jo īpaši, par lietām, kuras būtu jāņem vērā, lai mūsu bērni augtu un veidotos par pilnvērtīgām un pašpietiekamām personībām.

Meklējam sirdsmāsiņas arī Tukumā (8)

12. septembrī Latvijā jau atkal izsludināta akcija «Meklēsim sirdsmāsiņu». Un šogad tajā piedalās deviņas bērnu māsiņas no Tukuma slimnīcas – Ramona Embere, Žanna Jakutenko, Judīte Krūze, Marika Popenkova un Inese Beitāne no bērnu nodaļas, kā arī Daina Rozaļska, Ineta Plasiņa un Ruta Priede no dzemdību nodaļas.

Notiks Pasaules sirds dienai veltīta zibakcija 

Atzīmējot Pasaules sirds dienu, svētdien, 29. septembrī, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) rīko zibakciju ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību sirds veselībai un tās riska faktoriem. Zibakcija notiks tirdzniecības parkā «Alfa» 12:00 pie Informācijas centra.

No 1. oktobra dienas vilcienos – 25% atlaide braukšanas biļetēm 

Jau tradicionāli no 1. oktobra darba dienās tiek atjaunota 25% atlaide dienas vilcienu biļetēm, ja pasažieris brauc vienā virzienā un biļeti iegādājas kasē vai pie konduktora.

Rīgas ZOO pingvīni apskatāmi vēl tikai šonedēļ 

No 23. jūlija Rīgas zooloģiskajā dārzā ir apskatāma grupa Humbolta pingvīnu. Trīs mēnešu ilgais karantīnas laiks tuvojas beigām un nākamajā nedēļā putni gatavosies aizceļošanai uz Ķīnas okeanārijiem. Tas nozīmē, ka pingvīni būs aplūkojami vēl tikai šonedēļ, proti, līdz 29. septembra vakaram!

Ugunsdzēsēji-glābēji palīdz no meža izkļūt sēņotājiem 

Sestdien 12:42 VUGD saņēma informāciju, ka Jelgavas novada, Līvbērzes pagastā, pie Kaigu purva mežā, ir apmaldījušies cilvēki un saviem spēkiem vairs nevar atrast atpakaļceļu. Zemgales reģiona zvanu centra dispečeri uzturēja telefona sakarus ar pieteicējiem un sākotnēji noskaidroja, pa kādiem ceļiem viņi ir iebraukuši mežā.

Lai nebūtu ugunsnelaime, iztīriet skursteņus! (1)

Kā liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) statistika, ik gadus palielinās ugunsgrēku skaits, kas ir saistīti ar bojātām apkures ierīcēm vai to lietošanu, pārkāpjot ugunsdrošības noteikumus. Pagājušajā gadā ugunsdzēsēji izbrauca uz 598 gadījumiem, kad dūmvadā dega sodrēji.

Jūrmalas brīvdabas muzejā notiks Vīna svētki 

Jūrmalas brīvdabas muzejā, jau trešo gadu pēc kārtas, 28. septembrī, 13:00 visi tiek mīļi aicināti uz «Vīna svētkiem». Mājas vīna gatavošana senlatviešiem bija plaši izplatīta un vīns tika darināts no visdažādākajiem augļiem

Pieteikšanās konkursam «Superpuika 2014» līdz 28. septembrim! 

Konkursā «Superpuika 2014» var pieteikties 2001. un 2002. gadā dzimuši zēni no visas Latvijas. Konkurss «Superpuika» ikgadējs un unikāls Latvijas notikums, vienīgais tik liela mēroga konkurss pusaudžiem Latvijā. To jau 23. norises reizi organizē Tehniskās jaunrades nams «Annas 2».

Vidējā atlīdzība par nozagtu velosipēdu ir 300 – 400 lati 

Pēdējos gados pieaugot velosipēdu skaitam, pieaug arī to zādzību skaits ne tikai no velo novietnēm un ielām, bet arī mājokļiem un pagrabiem. Velosipēdiem zagļu acīs ir tikpat liela vērtība kā datoram, televizoram vai mājas kinozālei, jo arī velosipēdu ir iespējams ātri realizēt, piemēram, nododot lombardā vai «Latgalītei» līdzīgās tirgošanās vietās

Ceļotājus nelaimes visbiežāk piemeklē Vācijā, Turcijā un Spānijā 

Jaunākie dati* liecina, ka pēdējo trīs gadu laikā ar tūristiem visbiežāk dažādas nelaimes notikušas Vācijā, Turcijā un Spānijā. Turklāt ceļojumu laikā tūristi lielākoties slimo ar akūtām saslimšanām (30%), gūst traumas (19%), vai arī viņiem tiek sabojāta bagāža (8%).

Pirotehnikai vēlas palielināt nodokli (2)

Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) ir kategoriski pret milzīgo nodokli svētku pirotehnikai. Aptuveni 89% iedzīvotāju skatās salūtus, bet 70% ģimeņu tos rīko paši. Tātad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs piedāvājis mazināt svētku sajūtu 1,8 miljoniem Latvijas iedzīvotāju.

IeM diskutē par grozījumiem prostitūcijas ierobežošanas regulējumā 

Otrdien, 19. septembrī, Iekšlietu ministrijā notika atbildīgo amatpersonu un ekspertu sanāksme, lai izvērtētu, vai ir nepieciešami grozījumi 2008. gada 22. janvāra noteikumos Nr. 32 «Prostitūcijas ierobežošanas noteikumi». Galvenā diskusija notika par veselības pārbaužu kārtību prostitūcijā iesaistītajām personām.

Piektā daļa Latvijas iedzīvotāju šosezon nespēšot samaksāt apkures rēķinus (1)

Lielākā daļa (68%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem prognozē, ka viņu ģimene šajā apkures sezonā spēs apmaksāt rēķinus par apkuri (33% – noteikti jā; 35% – drīzāk jā). Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir latvieši, lauku teritorijās dzīvojošie.

Pasākumu kalendārs

2019.02.23 | 10:00

Debašu turnīrs Tukumā 

2019.02.23 | 10:00

Skaistumkopšanas nodarbība Lestenē 

2019.02.23 | 10:30

Deju kopmēģinājums Tumē 

2019.02.23 | 13:00

Multiplikācijas filma Tukumā 

2019.02.23 | 13:00

Sporta pēcpusdiena Zemītē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool