Svētdiena, 2019. gada 17. februāris
Konstance, Donats

Auto īpašnieks varēs pārsūdzēt fotoradara fiksēto pārkāpumu 

Turpmāk transportlīdzekļa īpašniekam būs Satversmē garantētās tiesības apstrīdēt un pārsūdzēt viņam piemēroto sodu, ja braukšanas ātruma pārsniegšanu fiksēs ar fotoradaru, bet automašīnas īpašnieks pārkāpuma brīdī nebūs vadījis transportlīdzekli.

Uzmanību – nakts un rīta stundās ceļi apledo 

Meteoroloģiskā prognoze liecina par to, ka turpmāk laika apstākļi arvien biežāk atgādinās par ziemas tuvošanos, nakts un rīta stundās gaisa temperatūra nokritīsies zem nulle grādiem. Šādos apstākļos dažviet ceļi var apledot, uz tiem veidojas tā saucamais ”melnais ledus”, ko ir īpaši grūti pamanīt.

Tumšajā laikā biežākas kļūst auto sadursmes ar dzīvniekiem 

Līdz ar rudens tumšā laika iestāšanos auto īpašnieki vienmēr tiek piekodināti parūpēties par spēkrata sagatavošanu ziemai. Taču nesen sabiedrībā kā skarbs atgādinājums braukt apdomīgi šajā tumšajā laikā izskanēja ziņa par Valkas mēra Armanda Kraukļa piedzīvoto avāriju, viņa auto saduroties ar alni.

Laiž apgrozībā inovatīvu sudraba monētu «365» 

Latvijas Banka ceturtdien, 14. novembrī, laiž apgrozībā sudraba piemiņas monētu «365», kas piedāvā intelektuālu un eksaktu traktējumu par laika un pārmaiņu tēmu. Šī monēta pieliek simbolisku punktu atjaunotā lata laika nogrieznim.

18. novembrī pasniegs augstākos valsts apbalvojumus 

Latvijas Republikas proklamēšanas dienā, 18. novembrī, 14:30 Melngalvju notiks Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta pasniegšanas svinīgā ceremonija. Par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieriem tiek iecelti:

Piešķir 23,5 tūkstošus latu bakteriālās iedegas apkarošanai 

Valdība šodien, 12. novembrī, apstiprināja rīkojumu par nepieciešamo finanšu līdzekļu – 23 487 latu – piešķiršanu kompensāciju izmaksai bakteriālās iedegas apkarošanai. Bakteriālā iedega (Erwinia amylovora) ir ļoti bīstama augļkoku slimība, kas var izpostīt līdz pat 80% no augļu dārza stādījuma.

Latvijas dzimšanas dienu atzīmēs vismaz 19 pasaules valstīs 

Latviešu kopienās ārpus Latvijas par godu Latvijas Republikas proklamēšanas dienai šogad notiks vairāk kā 60 svētku sarīkojumi vismaz 19 pasaules valstīs, liecina portāla www.latviesi.com apkopotā informācija. Visplašākais svētku sarīkojumu klāsts gaidāms Amerikas Savienotajās Valstīs, Lielbritānijā, Vācijā, Zviedrijā, Lietuvā un Kanādā.

Botāniskā dārza oranžērijām tiks iesvētīts pamatakmens 

Ceturtdien, 14. novembrī, VZI APP «Nacionālā botāniskā dārza» (NBD) Ex situ centra jauno oranžēriju pamatos tiks iesvētīts pamatakmens un iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Svinīgās ceremonijas sākums plānots 12:00.

Vairums latviešu uzskata sevi par valsts patriotiem 

Lielākā daļa (73%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem sevi uzskata par Latvijas patriotiem (32% – noteikti jā; 41% – drīzāk jā). Salīdzinoši biežāk starp tiem, kuri sevi uzskata par valsts patriotiem, ir iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 55 gadiem, vīrieši, latvieši, lauku teritoriju un Pierīgas reģiona iedzīvotāji, vadītāji un augstākā līmeņa speciālisti.

Pašvaldības nevarēs noteikt lētākas sabiedriskā transporta biļetes pēc iedzīvotāju dzīvesvietas 

Pašvaldības nevarēs noteikt lētākas sabiedriskā transporta biļetes, kā vienīgo kritēriju minot tikai iedzīvotāju dzīvesvietu. To paredz Saeimā ceturtdien, 7. novembrī, otrajā lasījumā pieņemtie grozījumi Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā.

Pirmo reizi Latvijā notiks starptautiska sesku izstāde 

9. un 10. novembrī izstādes «Zooekspo 2013» laikā Ķīpsalā, līdzās suņu un kaķu izstādēm, pirmoreiz notiks arī starptautiska mājas sesku izstāde, kurā piedalīsies mājas seski no Latvijas un ārvalstīm.

Rīgā dzimušo trīnīšu ģimenei valdība piešķir 6000 latu pabalstu 

Valdība otrdien, 5. novembrī, vienojās Rīgā dzimušo trīnīšu ģimenei piešķirt 6000 latu pabalstu. Pabalstu piešķirs no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Atgādinām, ka 24. oktobrī Rīgā, Dzemdību namā, Svitlanai Mitkovai piedzima trīs puisīši. Tie ir pirmie šogad Latvijā dzimušie trīnīši.

2013. gada rudens ekonomikas prognoze: pakāpeniska atveseļošanās, ārējie riski 

Pēdējo mēnešu laikā ir bijušas pozitīvas pazīmes, ka Eiropā notiek ekonomikas atveseļošanās. Pēc sarukuma līdz pat 2013. gada pirmajam ceturksnim otrajā ceturksnī Eiropas ekonomika sāka atkal pieaugt, un paredzams, ka reālais IKP atlikušā gada laikā turpinās palielināties.

Tiesai nodota lieta par sievas nonāvēšanu aiz neuzmanības 

31. oktobrī Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušās nāvei.

Latvija sniegs humāno palīdzību Bulgārijai 

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabinets izdeva rīkojumu «Par humānās palīdzības sniegšanu Bulgārijas Republikai», kas paredz nosūtīt Bulgārijai humānās palīdzības kravu – 1000 segas, lai palīdzētu nodrošināt bēgļu izmitināšanu.

Pasākumu kalendārs

2019.02.17 | 11:00

Keramikas nodarbība Zantē 

2019.02.17 | 19:00

«Brīvās versijas» izrādes – «Pasaki to vēlreiz» 

2019.02.18 | 12:00

Konkurss «Balsis» Kandavā 

2019.02.27 | 11:00

Sacensības skolēniem Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool