Svētdiena, 2018. gada 18. novembris
Doloresa, Aleksandrs

Bezmaksas kino vakari ES mājā novembrī 

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par Eiropas Savienības vērtībām un ES dalībvalstu kultūras dažādību, ES māja sadarbībā ar vēstniecībām novembrī un decembrī organizē bezmaksas kino vakarus. Novembrī aicinām apmeklēt: – 14. novembrī 17:30 Lietuvas kino vakars.

Vētras postījumi Latvijā pārsnieguši prognozes 

Pēc pagājušās nedēļas spēcīgās vētras Latvijā apdrošināšanas sabiedrība «Balta» saņēmusi vairāk atlīdzību pieteikumu nekā sākotnēji prognozēts. No 155 atlīdzību pieteikumiem šobrīd pieņemts lēmums jau 76 lietās, veicot daļu atlīdzību izmaksu. Savukārt pēc vakardienas brāzmām, kas vairāk skāra Latgali, pie apdrošinātāja vērsušies vēl vairāki cilvēki.

Aizsardzības ministrija aicina iedzīvotājus apmeklēt Lāčplēša dienas pasākumus 

Aizsardzības ministrija aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju apmeklēt Lāčplēša dienai veltītos pasākumus visos Latvijas novados. 9. novembrī 12.00 Latvijas Kara muzejā plānota ekspozīcijas «Latvijas brīvvalsts flagmaņkuģa «Virsaitis»» atklāšana. No 10.00 līdz 17.00 ikviens interesents varēs aplūkot arī ekspozīciju «Latvijas valsts dibināšana un Atbrīvošanas cīņas».

Laiž apgrozībā lata-eiro pārejas monētu (2)

Latvijas Banka trešdien, 6. novembrī, laidīs apgrozībā jaunu 1 lata apgrozības monētu – «Paritātes monētu» ar lata un eiro pārejas kursu reversā. Tā ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā. Monētas nonāks apritē tāpat kā cita apgrozības nauda – ar banku starpniecību sasniedzot tirdzniecības un citus uzņēmumus un iedzīvotājus.

Slimnīcas jūtas vīlušās; solījumi pacientu labā netiek pildīti (3)

Ir sācies jau novembris, taču Latvijas slimnīcu sektora problēmas joprojām netiek risinātas, Veselības ministrija atrakstās, netiek pildīti arī premjera Valda Dombrovska solījumi rast risinājumus papildus piešķirtā finansējuma pārdalei par labu slimnīcu pacientiem – raksta Latvijas slimnīcu biedrība.

Vecāki šķiras. Kas notiek bērna psihē? 

Vecāku šķiršanās ir attiecību pārtraukšanu starp diviem pieaugušajiem, un tas nebūt nenozīmē, ka attiecības tiek izbeigtas ar bērnu. Tieši bērnam ir nepieciešama mīlestība un atbalsts no abiem vecākiem, kuriem jāuzņemas kopēja atbildība par visiem lēmumiem, kas attiecas uz viņu atvasi.

Samanta Tīna devusies uz Afganistānu, lai Latvijas karavīriem sniegtu koncertus (14)

Šodien, 4. novembrī, uz Afganistānu devās tukumniece, dziedātāja Samanta Tīna (Samanta Poļakova), lai Lāčplēša dienas pasākumu noskaņā ar diviem koncertiem Mazarišarīfā viesotos pie Latvijas kontingenta karavīriem.

Aicina pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkano lentīti (1)

Lāčplēša dienas ieskaņas pasākumos Aizsardzības ministrija aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkano lentīti, kā arī tos iedzīvotājus, kuriem vēl nav sarkanbaltsarkanās lentītes, no 9. līdz 11. novembrim piedalīties sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas pasākumos Rīgā un reģionos.

Lems par 6000 latu pabalsta piešķiršanu trīnīšu ģimenei 

Valdība otrdien, 5. novembrī, lems par 6000 latu pabalsta piešķiršanu Rīgā dzimušo trīnīšu ģimenei. Pabalstu plānots piešķirt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Atgādinām, ka 2013.gada 24.oktobrī Rīgā, Dzemdību namā, Svitlanai Mitkovai piedzima trīs puisīši.

Skolotāji bez maksas varēs apgūt digitālās prasmes 

Līdz 25. novembrim skolotājiem un skolu direktoriem ir iespēja pieteikties projektā «Samsung skola nākotnei» un piecu mēnešu laikā bez maksas apgūt prasmes, kā veidot un mācībās izmantot sociālos medijus, blogus, infografikas, foto, video un animācijas.

Ja darbs ir attālāk no dzīvesvietas, NVA kompensēs transporta vai īres izdevumus 

Kopš šī gada marta Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) īsteno pasākumu «Komersantu nodarbināto personu reģionālās mobilitātes veicināšana», nodrošinot cilvēkiem, kuri darbu atraduši attālāk no savas dzīves vietas, finansiālu atlīdzību transporta vai dzīvojamās telpas īres izdevumu segšanai pirmos 4 darba mēnešus.

Izstādē «Zooekspo 2013» trušus izrādīs bērni no dažādiem Latvijas novadiem (2)

Izstādē «Zooekspo 2013» savus lolojumus – 75 visdažādāko šķirņu trušus – izrādīs mazpulcēnu Trušmīļu skolas bērni. Lai piedalītos izstādē, mazpulcēni ar saviem garaušiem ceļu uz izstādi Rīgā mēros no Pasienas, Grāveriem, Priežmalas, Dagdas un Šķeltovas Latgalē, Ļaudonas, Vijciema, Strautiņiem un Ilzenes Vidzemē, Penkules Zemgalē, kā arī no Lutriņiem Kurzemē.

Kadiķis – skaists visos gadalaikos, arī ziemā 

Kadiķi, tāpat kā egli un priedi, vispirms mēs asociējam ar mežu, taču mūsdienās nav iespējams novilkt striktu līniju starp augiem, kas aug tikai mežā, pļavā, bet kas dārzā. Mežs ienāk dārzos, un kadiķis ir viens no tipiskajiem savvaļas augiem, kas lieliski iejūtas apstādījumos un parkos kā košumaugs.

Izstādīs prezidentu portretus un Purvīša gleznas no ugunsgrēkā cietušās Rīgas pils 

Valsts prezidenta kanceleja nāk klajā ar iniciatīvu Rīgas pils remontdarbu laikā publiskai apskatei uz laiku izstādīt 9 gleznas, kuras līdz pils remontam atradušās Valsts prezidenta darba kabinetā un Ģerboņu zālē. Gleznas būs apskatāmas pirmo reizi kopš prezidentūras atjaunošanas.

Top Rēzijas Kalniņas un Marhila Ziemassvētku programma «Mana roka tavējā» 

No 20. decembra Latvijas dievnamus pārskanēs oriģinālmūzikas programma, ko īpaši Ziemassvētkiem veido izcilā latviešu aktrise Rēzija Kalniņa un mūziķis un komponists Uldis Marhilevičs – divas zvaigznes, kas spoži mirdz pie Latvijas teātra un mūzikas debesīm. Nu abi mākslinieki satiksies uz vienas skatuves.

Pasākumu kalendārs

2018.11.18 | 11:00

Svētku skrējiens Tukumā 

2018.11.18 | 11:00

Simtgades velobrauciens Pūrē 

2018.11.18 | 11:00

Valsts svētki Tukumā 

2018.11.18 | 15:30

Valsts svētki Kandavā 

2018.11.18 | 19:00

Valsts svētki Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool