Otrdiena, 2015. gada 28. jūlijs
Cecīlija, Cilda
LZ: +17, A-DA1, 3.4 m/s

Pēc Polijas un ASV vienošanās par pretraķešu aizsardzības sistēmu Lavrovs atceļ paredzēto Varšavas apmeklējumu 

Dažas stundas pēc vienošanās noslēgšanas par ASV pretraķešu aizsardzības sistēmas bāzes izvietošanu Polijā Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņoja, ka viņa plānotā vizīte Varšavā tiek atcelta, ceturtdien pavēstīja Polijas ziņu aģentūra PAP.

Ventspilī ieradīsies ASV Jūras spēku fregate 

Šodien draudzības vizītē Ventspilī ieradīsies ASV Jūras spēku fregate "USS Elrod", aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Sabiedrisko attiecību departamenta Preses nodaļas vadītājs Kaspars Odiņš.

No mazas koka miziņas līdz lielam darbam 

No mazas koka miziņas līdz lielam darbam #1

Pirmdien, 11. augustā, Tukuma muzejā sākās jau tradicionālie kursi-plenērs rajona izglītības iestāžu vizuālās mākslas skolotājiem, kurus organizē Tukuma muzejs un mākslas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Sņežana Tišlere, bet vada Kandavas Mākslas skolas pasniedzēja un tekstilmāksliniece Inga Brīniņa.

Represēto piemiņas vietu cer rekonstruēt vēl šogad (4)

Represēto piemiņas vietu cer rekonstruēt vēl šogad #1

Pagājušajā gadā tika izstrādāts projekts represēto piemiņas vietas rekonstrukcijai pie Tukums II dzelzceļa stacijas. Toreiz, lai varētu īstenot projektā paredzēto ieceri – izlikt plāksnes ar represēto vārdiem un uzvārdiem, kā arī atsegt skatu no šosejas uz piemiņas vietu – bija paredzēts izzāģēt 21 skuju koku un divus lapkokus. Tomēr vides un pieminekļu aizsardzības komisija, izvērtējot situāciju uz vietas, atzina, ka tik daudz koku nocirst neesot nekādas vajadzības; arī represēto pārstāvjiem šāds risinājums nebija pieņemams, tāpēc tika nolemts projektu pārstrādāt.

Dažas senākās dārzniecības Tukumā (2)

Dažas senākās dārzniecības Tukumā #1

Tukuma dārzniecību senākā vēsture līdz šim nav pētīta. Kad izveidoti pirmie augļu dārzi Tukumā, īsti nav zināms, bet 19. gadsimta 60. gados tagadējās Lielās un Talsu ielas gruntsgabalos jau uzskaitīti augļu koki – dažos dārzos to skaits tuvojās diviem desmitiem.

Kabači tomātu mērcē 

800 g kabaču, eļļa pēc vajadzības, pārliešanai 350 g tomātu biezeņa, 1 ēdamkarote cukura, 2 tējkarotes sāls, 1/2 tējkarotes sarkano piparu, zaļumi. Nepāraugušus kabačus nomazgā, nomizo un sagriež 1 cm biezās ripās, tad izgriež mīkstumu ar sēklām un apcep mazā eļļas daudzumā no abām pusēm. Kabači jāapcep tā, lai tie kļūtu zeltaini. Pēc tam pagatavo […]

Pasaka par Ernestiem 2. daļa 

Bet īstais Ernests, kas jutās it labi, ka žurnālisti viņu vairs netraucē, tomēr bija noraizējies par līdzinieka likteni. Jau trīs dienas no Divdeguņa nebija ziņu, un tas nesaderēja ar viņa dabu. Ernests – īstais, domīgs pakasīja pakausi un šausmās sarāvās – tur atkal kaut kas auga!!? Izauga pirksts – rādītājs. Kad Ernestam Nr. 1 sagribējās […]

Krievijas armija kontroli pār Gori nodos Gruzijas policijai 

Krievijas armija ceturtdien paziņoja, ka kontroli pār Gori pilsētu gatavojas nodot Gruzijas policijai.

Renesanses dejas un roze Jaunmokās (1)

Renesanses dejas un roze Jaunmokās #1

Jaunmoku pils ar savām sarkano ķieģeļu neogotiskajām formām pati atgādina krāšņu rozi mierīgajā Kurzemes ainavā. Gādīgi koptas rozes zied pils parkā. Dīķī ap strūklaku šķiet ņēmušas pilnīgu virsroku. Nevīstošā formātā redzamas pils podiņu krāsns dekoros.

Būt vai nebūt Tukuma novadam? 

Būt vai nebūt Tukuma novadam? #1

Šodien, 14. augustā 18.00 Tukuma Ledus hallē tiek aicināti tikties visi topošā Tukuma novada deputāti, arī iedzīvotāji, lai pēdējo reizi saskaņotu un pateiktu kopīgu viedokli – būt vai nebūt novadam.

Francija gatavo jaunu ANO rezolūciju Krievijas un Gruzijas konflikta jautājumā 

Francija ANO Drošības padomei drīzumā iesniegs jaunu rezolūcijas projektu par Gruzijas un Krievijas konflikta noregulējumu, kurā būs iekļauts Maskavas un Tbilisi akceptētais miera plāns, trešdien pavēstīja Beļģijas vēstnieks ANO.

Uz Rožu svētkiem 

Uz Rožu svētkiem #1

SIA «Ar-B-Agro» lieldārzniecībā Sēmes pagasta «Rožlejās» galvenās dārznieces Tatjanas Kozlovskas klēpī vairāk nekā tūkstoš ziedu. Rozes pošas uz saviem svētkiem Tukumā. Ziedu karalienes domās jau ir Tukumā, Brīvības laukumā, lielajā Rožu svētku vainagā kopā ar citām ziedu māsām.

Skaties un brīnies! 

Skaties un brīnies! #2

Vakar mūsu pilsētā kuplināt Tukuma Rožu svētkus ieradās Ritas Garaissils ziedu kārtošanas skolas audzēkņi. 15 daiļas un zaļi ziedošas kundzes Tukuma kultūras namā izrādīs floristikas eksāmenu darbu izstādi.

Vai mēs esam “uzmetēji”? (146)

Vai mēs esam “uzmetēji”? #1

Diskutēt par karu Gruzijā nemaz tā īsti vairs negribas, jo – cik cilvēku un televīzijas kanālu – tik atšķirīgu viedokļu. Un šādā situācija, kad informācijas it kā ir pārpārēm, bet patiesu ziņu – pavisam maz, kauties par savu taisnību, kas vairāk ar sirdi sajusta, ne avīzē izlasīta, manuprāt, nav vērts. Tomēr nespēju atturēties no iespējas jeb komentāriem par mūsu – tipisko letiņu dabu.

Moči – nebrauks, bet siena?… (11)

Moči – nebrauks, bet siena?... #1

Otrdienas, 12. augusta, vakarā Kandavas nesen atjaunotajā kartinga trasē pulcējās pārdesmit ļaužu, lai ar novada domes un trases pārstāvjiem pārrunātu jautājumu par apkārtnes iedzīvotājiem radītajām neērtībām.

Eirokalkulators
Jaunākās galerijas
Agris Jansons SvetkiSestdiena_001 Antra Sprēde
Mēness kalendārs
No 1. jūlija 21.19 līdz 1. augusta 21.46
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv