Trešdiena, 2018. gada 14. novembris
Fricis, Vikentijs, Vincents

Privātmājas īpašniekam pašrocīga siltināšana var maksāt pat sapuvušu māju (2)

Latvijā, siltinot sabiedriskās ēkas, neveiksmīgus eksperimentus var atļauties, jo par tiem neviens neatbild… Savukārt privātmājas īpašnieks par šādiem eksperimentiem maksā no savas kabatas, turklāt bieži ļoti dārgi – pat ar sapuvušu māju,» praksē pārliecinājies būvniecības eksperts Harijs Tučs.

Sākas degošo eglīšu sezona 

Tradicionāli decembra beigas un janvāris ir laiks, kad visvairāk tiek reģistrētas ar svētku eglītēm saistītas ugunsnelaimes. Visbiežāk ugunsgrēkus šajā laikā izraisa bez uzraudzības eglītēs un uz galdiem atstātas sveces, kā arī svētku uguņošanas laikā uz māju jumtiem nokritušas degošas raķetes

Uzbrukums “Mego” veikalam satrauc tirgotājus (7)

Tirgotājus satraucis bruņotais uzbrukums veikalam „Mego” Rīgā. Par laimi, tas nav prasījis cilvēku upurus, taču pamatīgi satraucis veikala darbiniekus.

Zināmas «Muzikālās bankas» 15 fināldziesmas 

Uzsākot jauno gadu, «Latvijas Radio 2» aptauja «Muzikālā banka 2013» turpina noskaidrot aizgājušā gada vērtīgāko dziesmu. Šobrīd ir zināmas tās 15 fināla dziesmas, kas izturējušas balsojuma pirmo kārtu un 25. janvārī izskanēs apbalvošanas ceremonijā Ventspilī.

Jaunais gads iesācies traģiski: Daugavpilī ugunsgrēkā gājis bojā vīrietis 

Jaunais gads traģiski iesākās Daugavpilī. 1. janvārī 00:14 VUGD saņēma informāciju, ka Ormaņu ielā dzīvojamajā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu koka dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu.

Gadu mijā Latvija pievienosies eirozonai 

Gadu mijā Latvija pievienosies eirozonai, kļūstot par tās 18. dalībvalsti. Pāreja no latiem uz eiro notiks saskaņā ar oficiālo kursu – viens eiro ir 0,702804 lati jeb 70,3 santīmi. Banku kontos noguldītā nauda, iedzīvotājiem un uzņēmējiem latos izsniegtie kredīti šonakt tiks pārvērsti eiro saskaņā ar šo kursu.

Ko par 2014. gadu stāsta astroloģe Irita Krūmiņa? (5)

Jau 2014. gada 30. janvārī atbilstoši Austrumu kalendāram iestāsies Zilā koka Zirga gads un, kā ierasts gadu mijā, kopā ar astroloģi Iritu Krūmiņu nedaudz ielūkojāmies zvaigžņu kartēs. Kopīgi meklējām nākamā gada tendences un uzdevumus – visiem kopā un katram atsevišķi.

Piemaksa par biļetes iegādi vilcienā būs 50 eiro centi 

No 2014. gada 1. janvāra, iegādājoties biļetes vilcienā pie konduktora-kontroliera vai pavadoņa, jāiegādājas biļete ar papildu maksu 0,50 eiro apmērā. To paredz VSIA «Autotransporta direkcija» apstiprinātie tarifi braukšanas maksai vilcienos.

Izglītības un zinātnes ministrijā 2013. gadā paveiktais un 2014. gadā plānotais 

No 2013. gada 1. septembra nodrošināta mācību līdzekļu iegāde no valsts budžeta līdzekļiem. Sagatavotie grozījumi Izglītības likumā skaidri definē valsts, pašvaldības un vecāku atbildības sadalījumu mācību līdzekļu finansēšanā, tādējādi nodrošinot Satversmē noteiktās tiesības uz bezmaksas izglītību.

Kā sācies 2013. gads? Ko ievērosim sagaidot 2014. gadu? 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visiem iedzīvotājiem vēl drošu un mierīgu Jauno gadu! Parasti Jaunais gads tiek sagaidīts priecīgi un jautri. Starp jautrību un pārgalvību nav liekama vienlīdzības zīme.

Zemnieku saeimas 2013. gada notikumu izvērtējums 

Gada lielā uzvara – Sekmīgais lobija darbs Rīgā un Briselē; Gada nejēdzība – Valdības krišana; Gada prieks – Mūsu ekspertu atzīšana starptautiskā mērogā; Gada kustība – Zemes kā resursa saglabāšana Latvijas lauksaimnieku rokās; Gada pārsteigums – krasais aizliegums atsevišķu augu aizsardzības līdzekļu lietošanā!

Pirmajās janvāra nedēļās «Rimi» un «Supernetto» aicina norēķināties ar maksājumu kartēm 

«Rimi» ir veicis visus sagatavošanās darbus, lai jau no 1. janvāra «Rimi» un «Supernetto» veikali būtu gatavi norēķiniem ar eiro – ir pārprogrammētas kasu sistēmas, nomainītas cenu zīmes, kasēs uzstādīti eiro detektori jeb naudas pārbaudīšanas aparāti

Pirms Ziemassvētkiem pasts nogādājis 37 tonnas sūtījumu 

Ik gadu, tuvojoties Ziemassvētkiem, tradicionāli pieaug sūtījumu apjoms Latvijas Pastā – svētku laikā iedzīvotāji vēl aizvien sūta ar roku rakstītus apsveikumus un dāvanas tuviniekiem. 2013.gada decembrī ir palielinājies gan Latvijas Pasta pārsūtītās iekšzemes un pārrobežu vēstuļu korespondences, gan sīkpaku apjoms.

Kā atgūties pēc svētkiem jeb ko darīt, ja apēsts un iedzerts par daudz 

Decembri mēs pavadām Ziemassvētku un Vecgada vakara gaidās. Ziemassvētki ikviena latvieša mājās ienāk ar bagātīgi klātu galdu, bet jaunā gada sagaidīšana nav iedomājam bez šampanieša. Tomēr, ja svētkos ēsts vai iedzerts par daudz, nākamais rīts pēc svētkiem var nebūt ļoti patīkams.

Svarīga informācija par «Swedbank» pakalpojumu pieejamību gadu mijā (1)

Latvija pāriet uz eiro naktī uz 1. janvāri, un arī «Swedbank» gadu mijā veiks virkni darbu pārejai uz jauno valūtu, kas ietekmēs bankas pakalpojumu pieejamību. Aicinām pievērst uzmanību informācijai par populārāko pakalpojumu darba grafiku gadumijā, lai Jaunā gada sagaidīšana būtu mierīga un ērta.

Pasākumu kalendārs

2018.11.14 | 13:00

Vēstures lekcija «Pils tornī» Tukumā 

2018.11.14 | 14:00

Kino Kandavā 

2018.11.14 | 14:30

Lasītāju klubiņš Jaunpilī 

2018.11.14 | 18:00

Koncerts Tukuma mūzikas skolā 

2018.11.14 | 19:30

Voljebols Smārde 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool