Pirmdiena, 2019. gada 18. februāris
Kintija, Kora

Ko Lieldienās likt galdā cukura diabēta pacientam? 

Lieldienas ir vieni no ģimenes svētkiem, kad kopīgi krāsojam olas, šūpojamies, nereti palīdzam dārza darbos un piedalāmies pavasara tīrīšanās. Rodas kopības sajūta, un darbi sokas raitāk. Pēc padarītā seko olu kaujas un pulcēšanās pie pusdienu galda. Lieldienu svētku galdā tiek liktas kūpinātas vai žāvētas zivis, šķiņķis, siers, cepetis, pīrāgi u.c.

Valsts prezidenta Andra Bērziņa apsveikums Lieldienās 

“Godātie Latvijas iedzīvotāji! No sirds sveicu Jūs Lieldienās – pavasara un atdzimšanas svētkos! Lai tie aizrit zem prieka un ticības zīmes jauniem spēkiem un jaunām cerībām!

Aptur pārmarķēto olu tirdzniecību 

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pirms Lieldienām veicot pārbaudes pārtikas aprites uzņēmumos, konstatējis, ka viena vairumtirdzniecības uzņēmuma noliktavā atrodas liels daudzums – vairāk kā 40 000 gab.

2015. gadā rosina pārcelt divas darba dienas 

2015. gadā plānots pārcelt divas darba dienas – piektdienu, 2. janvāri, plānots pārcelt uz sestdienu, 10. janvāri, un pirmdienu, 22. jūniju, uz sestdienu, 27. jūniju, tādējādi elastīgāk organizējot darba laika norisi no valsts budžeta finansētajās iestādēs.

Gardas Lieldienu receptes 

Ticējums vēsta, ka Klusajā sestdienā visām saimniecēm bija jāvāra olas, tad nākošā gadā varēja labi satikt ar saimi un kaimiņiem. Tas vēlreiz pierāda, ka mīlestība un saticība iet caur vēderu.

Lai Lieldienas būtu priecīgas un drošas! 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) tuvojoties Lieldienām aicina būt saprātīgiem, atpūšoties brīvā dabā, nepiemirst par savu un apkārtējo cilvēku drošību, lai pavasarīgos svētkus neaptumšotu nelaimes gadījumi.

Lielās Talkas piesārņoto vietu kartē šobrīd reģistrētas jau 849 talkošanas vietas (1)

Reģistrēto talkošanas vietu skaits šobrīd sasniedzis 849, bet Lielās Talkas organizatori prognozē, ka līdz 21. aprīlim, kad noslēgsies piesārņoto vietu reģistrācija, atzīmēto vietu skaits varētu pārsniegt 1000.

Latvijā sācies mežu ugunsnedrošais periods 

Valsts meža dienests no 17. aprīļa izsludinājis mežos ugunsnedrošo periodu. Meža īpašniekiem līdz ar ugunsnedrošā laikposma noteikšanu jānodrošina ugunsdrošības noteikumu prasību ievērošana mežā.

Nacionālā aizsardzības akadēmija uzņems 80 kadetus; pretendentus aicina uz Atvērto durvju dienu 

Šogad Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija uzņems 80 kadetus un pretendentus, kuru vēlas kļūt par Latvijas armijas virsniekiem, 10. maijā aicina uz Atvērto durvju dienu

Tuvojoties Lieldienām, PVD aicina būt vērīgiem pircējiem 

Tuvojoties Lieldienām, PVD atgādina – iegādājoties pārtikas produktus svētku galdam, olas krāsošanai un saldumus bērnu iepriecināšanai, jābūt vērīgiem – jāseko līdzi informācijai preces marķējumā un jāpievērš uzmanība pārtikas produktu derīguma termiņam.

Engurnieks Andris Ābele saņem mecenāta Edvīna Samuļa stipendiju par izcilību (2)

Aprīļa sākums ar negaidītu un priecīgu ziņu pārsteidza 19 studentus no dažādām Latvijas augstskolām – viņiem tika piešķirta ziedotāja Edvīna Samuļa stipendija par izcilību.

Sulu mēneša aprīļa infografika: ko Tu zini par sulām? 

Aprīlis Latvijā tradicionāli tiek uzskatīts par sulu mēnesi, jo šajā laikā aktīvi tiek tecinātas sulas. Tomēr bērzu un kļavu sulas nav vienīgās svaigās sulas, kas ikdienā nepieciešamas cilvēka organismam.

Sievietes sadzīvo ar simptomiem piecus gadus līdz saņemas doties pie ārsta 

„Man vienmēr bijušas izteikti stipras mēnešreizes. Domāju, ka tas ir pilnīgi normāli, līdz tās kļuva arvien garākas un mainīt tamponus vajadzēja katras 40 – 60 minūtes. Naktīs es gulēju uz vairākiem dvieļiem, liku modinātāju ik pēc pāris stundām, lai nomainītu tamponu un dvieļus.

Pasta nodaļu darba laiks Lieldienās; mainīti pensiju izmaksas datumi 

18. aprīlī, Lielajā piektdienā, 20. un 21. aprīlī, attiecīgi Pirmajās un Otrajās Lieldienās, gandrīz visas Latvijas Pasta nodaļas būs slēgtas; atvērtas būs tikai atsevišķas nodaļas lielākajos tirdzniecības centrs, bet dažām pasta nodaļām būs mainīti darba laiki.

Aicina nelietot dzeramo ūdeni «Marina diētiskais ūdens» (4)

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina patērētājus atturēties no dzeramā ūdens «Marina diētiskais ūdens» iegādes un lietošanas uzturā, jo padziļinātu pārbaužu laikā konstatēts, ka nav izsekojama minētā dzeramā ūdens izcelsme.

Pasākumu kalendārs

2019.02.18 | 12:00

Konkurss «Balsis» Kandavā 

2019.02.27 | 11:00

Sacensības skolēniem Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool