Asja, Asnate, Dāgs

Kas notiek Durbes parkā?

Twitter
FaceBook
print
2019. gada 31. augusts 16:52

Visu pagājušo nedēļu Durbes parka mežaino daļu vagoja traktortehnika. Uzejā no Slocenes ielas visai stāvajā paugurā ieskriešanās bija grūtāka, taču pēc tam – zig-zagā un uz priekšu tā, ka ne tikai krūmi, bet arī mazie kociņi lūza brakšķēdami. Citā vietā pēc pamatīgajiem riepu nospiedumiem, melnās un klajās vietas, kā arī visapkārt apskādētajiem lielo koku stumbriem ir skaidrs, ka darbojusies pamatīgāka tehnika. ”Elpojoši” tukšās parka vietas jeb kailcirtes laukumi, tāpat kā trīs zāģbaļķu kaudzes, neatstāj nekādas šaubas – cilvēks ar zāģi un vēl pamatīgu traktoru – tas skan lepni! Un veikums tagad labi redzams katram, kam, dzīves vai pastaigu vieta iegadījusies Durbes parka, faktiski vienīgā Tukuma pilsētai pilnībā piederošā mežaparka teritorijā. 

Lai izvērtētu, kāds postījums parkam nodarīts, sestdien, 24. augustā, aicinājām talkā meža lietu ekspertu, ilggadēju mežkopi Artūru Pētersonu. Lietišķi ar ievingrinātu mežziņa aci novērtējis visas trīs krautnes un veicis virspusējus aprēķinus, Pētersona kungs secināja, ka no meža izvests ne mazāk kā 300 m³ kokmateriālu, no kuriem mazākā daļa jeb tikai m³ 50 būtu uzskatāmi par malku. Apskatījis par zaru krāvumu nosaukto vairākus metrus augsto kaudzi, mežkopis secināja, ka tajā pamatā ir pamežs un jaunie kociņi, tai skaitā ozoli, oši, kļavas un bērzi. Savukārt, ievests tālāk parkā un novērtējis skatam atklājušos meža tehnikas darba laukumu, sirmais vīrs, kas redzējis daudz un dažādus posta darbus, kas nodarīti mežam, tik nogrozīja galvu: ”Tās jau ir šausmas, tīrās šausmas, kas te sadarītas! Te jau darbojies forvarders, un nu ir kailcirte. Vai tad neviens atbildīgais no mežiniekiem te neko neuzmērīja, nepieskatīja?!” Bet apskatījis kailcirtes malās stāvošos staltos ozolus un turpat netālu liela koka augumā izaugušo pīlādzi, Pētersona kungs secināja: ”Šie ozoli, kas ir, mazākais, 130 gadus veci, diez vai izdzīvos vairāk par diviem, trim gadiem – forvarders ir sapostījis to mizu, un nu vairs kokam nekādas aizsardzības nav. Ja būtu skuju koks, apsveķotos, aprētotos un augtu tālāk, bet lapu koki jau tā nevar. Būs ziema, sals, atkusnis, būs puve un koks būs pagalam…”

Vairāk par to lasiet otrdienas, 27. augusta, laikrakstā ŠEIT=>Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Forvarders teica:

  Pētersona kungs, ieraujiet 100 gramus un pēc nedēļas, divām nedēļām viss būs aizmirsies!

 2. valdis teica:

  Vai tad NTZ nav zinaams, kas zaageeja, kas atljaava u.t.t.? Vainiigie ir jaasauc vaardos un pie kriminaalatbildiibas. Laiks ir izdzenaat novada domes deputaatus un sariikot aarkaartas pirmserminja veeleeshanas. Arii atbildiigie nodalju vadiitaaji seez jau tur gadiem ilgi, taapeec taads BARDAKS tur ir.
  Un sazaageetos kokus nevajag atdot zaageetaajim, bet izmantot skatu tornja buuvnieciibai Durbes pils parkaa, kas vareetu piesaistiit arii tuuristus.

 3. Anna teica:

  Nu atkal – viena tante teica, viens pētersononkolis piebalsoja un plaudes tante tikai māja ar galvu…
  Nu vienreiz noskaidrojiet, žurnālisti, visu, un tad traciniet cilvēkus!
  Nu nevar taču tā būt, ka parku izpostīja pa nakti, kad visi guļ, un neviens neko ne redzēja, ne dzirdēja!

 4. Vilis teica:

  Vakar Slocenes iela bija dzirdams zagis

 5. HAUKA teica:

  Vas so? Dikaisi Durbes parks. di kai tu dzassa, ja mange mare, dish kapeicinu nani gatera! Hamu hare!

 6. vates tornis teica:

  Durbes pils un blakus skatu tornis, par kaut ko tādu nebūtu jābrīnos pagājušā gadsimta kolhozu laikos, kad uz Latviju no plašās roģinas ieveda vatainus partorgus, lai Latviju padarītu tikpat noplukušu kā turienes sādžas.
  Bet šodien kaut tādu piedāvā cilvēks, kurš pretendē uz vecpilsētas sakārtošanu.

 7. Rudīte Martišauska teica:

  Durbes parks ir tikai maza daļa no visas teritorijas, pārējais- mežs un nevis meža parks. Mežā notiek vējgāžu seku likvidēšana. Arturs Pētersons sen nestrādā un diez vai bija informēts, ka kokus sagāza vējš, nevis ļaunie nepareizie deputāti. Beidziet rakstīt klajus melus un nepatiesības!!!

 8. Vārds teica:

  To nekontrolēti aizaugušo zemes pleķi par parku nedrīkst saukt. Tukumā nav parku apsaimniekošanas koncepcijas, Tukumā nav vides izmantošanas redzējuma, nekās no šeit iespējamā netiek izmantots. Labi vismaz, ka Kurzemes ielu sataisīs, tas arī ir daudz.

 9. Jānis teica:

  Vai ta nu žurnālistiem jāmeklē rokā vainīgie?

 10. Antons Zobs teica:

  Rudīte -Mudīte gāza kokus Durbes parkā un nosauca to par vējgāzi:)

 11. Viesatas teica:

  Vai Rudīte Martišauska nav tā pati, kas kopā ar vīru nodarbojās ar mežu izkrāpšanu, nelikumīgu izzāģēšanu, tai sakaitā mūsu pagastā? Toreiz, kad notika tiesa Jelgavā, bija ziņa, ka tas nav bijis vienīgais gadījums?

  • Rudīte Martišauska teica:

   Jā, es esmu tā pati, ko Tukuma NZ apmeloja. Un kā redzu, tad anonīmi turpina to darīt. Toreiz izvēlējos netiesāties, lai tenku lapai neceltu reitingu.

 12. valdis vates tornim teica:

  kaads sakars Durbes pils parkam ar kolhozu vatainajiem? Ja nemaaki uzmaniigi izlasit tekstu, tad taa ir tava un vieniigi tava probleema. Runa gaaja par DURBES PILS PARKA TERITORIJAA IESPEEJAMU SKATU TORNJA BUUVNIECIIBU. Nevis pie pashas Durbes pils.

 13. valdis vates tornim teica:

  Un ko tad tu pieljaavi, ka pagaajushajaa gadsimtaa uz Latviju sabrauca kolhozu vatainie partorgi? Vajadzeeja dariit kaa Lietuvaa, kur pie sprices bija galvenokaart lietuvieshi, kas saimniekoja savaa zemee. Gan daudzdzivoklju maajas ceelja peec pashu projektiem gan privaatmaajas, gan celju buuveeshanaa. Lielajaas fermaas, ruupnicaas iztika gaalvenokaart ar vieteejiem resursiem. Latvijaa pie stuures bija galvenokaart iebrauceeji un vinju vieteejie pakapinji. Un kas notiek tagad? Pilna juurmala ar vatainajiem, vieteejos uznjeemumus peerk lietuvieshi, igaunji….Maxima- lietuvieshu, LIDL -pie vadiibas lietuvieshi, AKROPOLE- pie vadiibas lietuvieshi, deiz ienaaks vaacu DEICHMANN veikalu tiikls-pie vadiibas lietuvieshi, IKEA -pie vadiibas lietuvieshi…….u.t.t.t. Latvieshi tik uz Angliju, Iriju…..

 14. valdis teica:

  Durbes pils parkaa bija veetras sagaazti koki, bet nozaageeja arii daudz taadu koku, kas bija labi un veseli. Un nevajag te Peetersona kungu aplikt.
  Man liekas, ka LIDL veikalu aatraak uzcels nekaa sakaartos Kurzemes ielu. Un galvenais, ka LIDL celj pashu lietuvieshu firma LITANA. Taadaa veidaa lietuvieshiem ir darbs. Tas pats bija ar AKROPOLI; AKROPOLE Lietuvaa darbojas jau vairaak kaa 10 gadus un vairaakaas pilseetaas, ari Shauljos. DEICHMAN veikalu tiikls arii jau 10 gadus. Latvijaa tik tagad ienaaks ar lietuvieshu paliidziibu.

  • Rudīte Martišauska teica:

   Vētrā nogāž un salauž veselus kokus, nevis izlases kārtībā kaltušos vai bojātos. Izstrādāt tādu vētrā cietušu mežu ir ne tikai grūti, bet bīstami. Nereti nākas nozāģēt arī kādu koku, kas bojāts, izkrītot virsū vējgāztam. Tāpat mežizstrādē veido pievešanas ceļus, lai materiālus izvestu. Mežizstrādē zirgus neizmanto jau no kāda 1978. gada.

 15. valdim teica:

  Kāpēc pats nebliez augšā savu lielveikalu VALDLAND, varēsi ieņemt Lietuvu un tavā uzņēmumā strādās tikai latvieši. Sēdēt Cēkstes kičīgajā tornelī un aplaist ar diareju visu Latviju ir viens , bet darīt īstu darbu ir pavisam kas cits.

 16. valdis valdim( vates tornim) teica:

  nu tad brauc uz Angliju vai Iriju un nesmirdi te!Man ir normals biznes, bet tu esi utubunga!

 17. valdis valdim(....) teica:

  kaadu istu darbu tad tu maaki dariit? rakt graavjus, skaldiit malku, pienest celtniekiem kiegeljus……?

Pasākumu kalendārs

2019.09.17 | 10:00

Jauno uzņēmēju skola Slampē 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool