Otrdiena, 2019. gada 25. jūnijs
Maiga, Milija

Kandavā būs «Zaķu festivāls»

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2019. gada 1. februāris 18:00

Uz pirmo gada uzņēmēju tikšanos, kas notika 30. janvārī, Kandavas kultūras nama mazajā zālītē, bija ieradušies ap 30 novadā strādājoši. Visi  gatavi diskutēt  gan par to, kādas ir reklamēšanās iespējas novadā, gan par citiem aktuāliem jautājumiem, tai skaitā par atbalstu, ko valsts un pašvaldība var dot uzņēmējiem, un otrādi – ko uzņēmējs pašvaldībai.

Gaidāmos kultūras un sporta pasākumus prezentēja Kultūras un izglītības pārvalde, kas vienlaikus aicināja aktīvi iesaistīties tajos arī uzņēmējus. Tuvākais būs Lieldienas, kad pilsētā plānots organizēt «Zaķu festivālu». Kā uzņēmēji, tā arī jebkurš cits interesents ir mudināts izgatavot zaķi – vismaz 1,5 metru lielu un no materiāla, kas lietū, vējā neizšķīst. Zaķi tikšot izstādīti kaut kur pilsētvidē, kā arī izvērtēti un labāko zaķu autori – apbalvoti. Tie, kuri vēlas piedalīties, vispirms tiek aicināti līdz 18. martam iesniegt savas ieceres skici. Tas, precizēja pārvaldes vadītāja Iveta Grunte, vien tādēļ, lai jau iepriekš būtu priekšstats, kur un kā konkrēto zaķi samontēt un izvietot, ko darīs, sākot ar 15. aprīli. Pati izvērtēšanas norisināsies «Zaļajā ceturtdienā» īsi pirms Lieldienām. Starp citu, aicinājums piedalīties zaķu veidošanā ir nosūtīts arī Kandavas sadraudzības pašvaldībām, tāpēc, ļoti iespējams, ka festivāls iegūs arī starptautisku dimensiju.

Nākamais lielākais pasākums – novada svētki, kas, kaut arī par to iepriekš bija diskusijas, arī šogad norisināsies trīsdienu garumā – no 24. līdz 26. maijam. Tajos būs arī aktivitātes, kur ļoti svarīgs uzņēmēju atbalsts, piemēram, piektdienas vakars Bruņinieku pilskalnā. Plānots koncerts, kopīga kino skatīšanās, ēšana, īsāk sakot, tusiņš, skaidroja I. Grunte. Savukārt sestdienā iecerēts, ka Depo laukumā varētu būt tāda kā vietējo uzņēmēju dižošanās. Piemēram, savu tehniku varētu izrādīt «Kandavas ceļi», kā arī Kandavas lauksaimniecības tehnikums, kas  būtu interesanti īpaši jaunajai paaudzei. Tāpat arī citi aicināti padomāt, kā sevi svētkos varētu prezentēt. Starp citu, tā kā svētki šogad būs “novadnieku zīmē“, uzrunāt plānots arī tādus uzņēmējus, kuri Kandavas novadā vairs nedzīvo un nestrādā. Neiztrūkstošs būs arī svētku gājiens, kas sāksies 19.30 pie katoļu baznīcas un noslēgsies Ozolāju estrādē, kur savukārt notiks pašdarbnieku, profesionālu mūziķu un Raimonda Paula kopīgi veidots svētku koncerts ar zaļumballi noslēgumā. Visbeidzot svētku trešajā dienā, ko iepriekš pārvalde bija domājusi vairs turpmāk neatzīmēt, iecerēts pārvērst par vietējo uzņēmēju, tūrisma objektu, arī sakoptāko sētu «Atvērto durvju dienu». Paredzēts, ka pašvaldība organizēs arī transportu, lai pa šīm “durvīm” ieskatīties gribētājus varētu vadāt arī uz pagastiem.

 

Vairāk par uzņēmēju sapulcē runāto lasiet piektdienas, 1. februāra, laikrakstā ŠEIT=>Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. pilsētniece teica:

  Tad, kad bija pilsētā interesantie zaķi uz Lieldienām,kuros liels darbs un talants bija ielikts , tad tie tika ļoti kritizēti!

 2. rozijs teica:

  labāk lai ,,Kandavas ceļī”ielas un ietves tīra kārtīgāk nevis tehniku izrāda

 3. kandavniece teica:

  Pilsēta pa lēto grib sevi izgreznot. Ķer muļķus….:)

 4. Rozijam teica:

  Manuprāt, Kandavā ielas un ceļi ir ļoooti tīri!
  Vismaz gar manu māju jau plkst.4os brauc sniega tīrītāja mašīna un pēc tam arī mazais traktoriņš brauc un tīra, kaisa ar smiltīm gājēju celiņu.
  MALAČI!!!
  PALDIES!

 5. Vita teica:

  Gruntes kundzei gan viena lieliska ideja, cik tad mums ir tādi uzņēmēji un interesenti kas iegūldīs naudu resursus laiku jusu idejām, ziniet man jau raudāt gribas, ieprieciniet mūs iedzīvotājus ar svētkiem ar tiem pašiem zaķiem, kur jums tādas apsurdas idejas ko!???

 6. zaķene teica:

  Vajag dzīvos zaķus, trušu izstādi sarīkot. Tas neprasa tik lielus naudas resursus un milzīgu darbu

 7. Zinta teica:

  Tā starp citu bija uzņēmēju ideja par zaķiem – un ne tikai Kandavas novada uzņēmēji iesaistās, bet visi kas vien vēlas. Arī no ārzemēm. Forša ideja

 8. Annemarija teica:

  Piekrītu Zintai!
  Zaķīšiem ne vainas!
  Vismaz kāda atribūtika pilsētā!
  Paldies!

 9. Vita teica:

  Jaa uzņēmēji vai uzņēmums!?? biju klāt kulturasnamā ziniet tur bija lielākie uzņēmēji kandavā un ziniet viņi ierēca par šādu ideju!

 10. Vitai teica:

  Arī es tur biju! Tur nu gan neviena Vita nebija, tikai Vitai vīrs! Visus pazinu. Un neierēca gan neviens par šo ideju! Ja negribi neiesaisties, nav taču spiesta lieta, vai obligāts pasākums. Kurš gribēs tas iesaistīties.

Pasākumu kalendārs
Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool