Piektdiena, 2019. gada 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna
Mācītājs Koteļņičos iesvēta latviešu automašīnas
Foto: no I. Pavloviča personīgā ahīva

Kā latvieši ar zapiņiem un žiguļiem sveicināja Krieviju

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 26. jūlijs 16:03

No 7. līdz 19. jūnijam pulciņš apņēmīgu tautiešu sakāpa zapiņos, žigulītī un busiņā, un devās izpētīt dzejnieka Raiņa pārstaigātas vietas plašajā Krievijā. Lai sanāktu ne vien pliks pilsētu un ciematu apskates brauciens, bet vietējiem atstātu sveicienu no Latvijas, vai katrā vietā tika noorganizēts kāds koncerts, bija daudzas tikšanās ar vietējas varas pārstāvjiem un kultūras ļaudīm. Šajā braucienā piedalījās arī viens mūsējais – autokluba «ZAZKLUBS» vadītājs un šī brauciena tehniskais organizators Intars Pavlovičs. Viņš stāstīja, ka braucēji uzņemti ļoti labi, fantastiski, viesmīlīgi, izturēšanās bijusi ļoti draudzīga un ar mērķi sadarbību turpināt. Turklāt āķis ir lūpā – nākamā iecere braukt uz Ukrainu.

Intars pastāstīja, ka uz piedzīvojumiem viņš esot kārs, tāpēc, kad projekta «Pa Raiņa taku» organizators Ojārs Midris izteicis priekšlikumu ar zapiņiem apceļot Raiņa vietas, piekritis uzreiz, tikai vajadzējis atrast citus dullos, kas brauks: “Vienojāmies, ka mašīnā divi cilvēki būs no kluba puses un viens kultūras cilvēks. Kopā bija četri zaporožeci un viens žigulītis – kapeika jeb VAZ-2101. Tomēr tagad jāsecina, ka jebkura cita mašīna, iespējams, tos ceļus arī nebūtu izturējusi, jo vēl tagad, skatoties video, jābrīnās, kā vispār automašīnas kaut ko tādu spēja pārvarēt. Līdzi gan brauca buss ar tehnisko palīdzību – rezerves motoru, rezerves kārbas un citas rezerves daļas, uzskatījām, ka labāk paņemt līdzi un neizmantot, nevis riskēt. Liela nozīme bija rācijām, kas palīdzēja sazināties.

Pirms brauciena arī tika veikti kārtīgi priekšdarbi – visās apstāšanās vietās par braucienu bija iepriekš informēts, bija norunāti kultūras pasākumi un tāpēc visur priekšā bijuši sagaidītāji. Viņi atrada telpas koncertiem, nereti piedāvāja naktsmītnes un ēdināšanu par velti vai arī ieteica, kur to var izdarīt. Daudzviet mūs sagaidīja policijas automašīnas, lai nevajadzētu maldīties pa milzīgi lielām pilsētām, jo nav viegli savākt sešas automašīnas uz sveša ceļa.”

Vairāk lasiet ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

    • Interesanti, teica:

      un kā tu nosauktu sevi?
      Varu teikt tikai vienu – braucēji ir malači! Cienāmi tie cilvēki, kuri darbojas, nevis klikšķina komentāros bezjēdzības.

Pasākumu kalendārs

2019.04.26 | 10:45

Atvērto durvju dienas tehnikumā 

2019.04.26 | 14:00

Talka un pikniks Kandavā 

2019.04.26 | 14:00

Kustību festivāls Jaunpilī 

2019.04.26 | 17:00

Sarunas par teātri Tukumā 

2019.04.26 | 17:00

Senioru balle Šlokenbekā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool