Rudīte, Everts

Kā kapus ar ziemas vizināšanos salāgot?

Twitter
FaceBook
print
2019. gada 22. maijs 13:40

Turpinot jau iesākto pārgājienu tēmu, 10. maijā kopā ar domes izpilddirektori Daci Lebedu, sabiedrisko attiecību speciālisti Sintiju Zekundi un SIA «Clean R» labiekārtošanas darbu vadītāju Gitu Lāci devāmies apskatīt pilsētas kapsētas, lai varētu atrisināt tos jautājumus, kas saistībā ar tiem uzdoti vai radušies laika gaitā. Tikai šoreiz vis negājām kājām, bet braucām ar auto.

Jāpiebilst, ka visos kapos redzējām kaudzes ar melnzemi un smiltīm, akās, kurās ieskatījāmies, bija ūdens; dažos kapos pamanījām arī pārvietojamās tualetes.

Pirmā pieturvieta – Meža kapi. D. Lebeda stāstīja, ka Meža kapi ir viena no tām vietām, kur tiks uzlikts lielais baltais krusts un rudens pusē piemiņas vietā –  plāksne Tukuma atbrīvotājiem: “Ir dažādi viedokļi par koku nozāģēšanu – viens viedoklis, ka tie aizstādīti priekšā Kārļa Zemdegas piemineklim, lai cilvēki to neredz, tāpēc tagad tie būtu nozāģējami, bet otrs  – koki ir izauguši un būtu saudzējami, tāpat kā koki citās vietās. Vēl šajos kapos plānots kāpnīšu remonts, jo tās pamatīgi skāris laika zobs – bojāti daudzi pakāpieni. Bija aicinājums kāpnes pagarināt, taču augšpusē ir akmens pakāpieni, pa kuriem var tikt līdz augšai.”

Vēl viens aktuālais jautājums, kā stāstīja D. Lebeda, ir salāgot šo piemiņas vietu un pagājušajā rudenī tajā ierīkotās stēlas un stāvlaukumā noliktos soliņus ar bērnu un jauniešu vēlmi ziemā vizināties no kalniņa. Diemžēl, kā stāstīja izpilddirektore, saņemtas sūdzības par to, ka ragaviņu braucēji guvuši traumas, kad lielā ātrumā atdūrušies šo piemiņas plākšņu pakājē vai soliņā: “Tā mums ir viela pārdomām, jo bērni te ir vienmēr braukuši un brauks, tikai ir jāizdomā, kā visu sakārtot tā, lai šāds brauciens nebeigtos slikti. Līdz ziemai mums ir laika par to domāt.”

 

Vairāk par kapsētās redzēto lasiet otrdienas, 21. maija, laikrakstā ŠEIT=>Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. arī tur slidinos teica:

  Vajag bērniem uztaisīt trasīti ar virāžam utt., kas palīdzētu izvairīties no traumējošiem objektiem.

 2. ss teica:

  Nomainiet kapos to spaini akā,ko betabuu rādija ! Tas jau arī būtu daudz priekš jums izdarīts ! Es domāju,ka kapos vaig bobsleja trasi taisīt.. ar tām virāžām tā būs kā būs,tomēr kapi un tā….

 3. Norrmis teica:

  Jā, jā, izklaides parku bērniem tur vajag ierīkot vēl! Pirmkārt jau tur lejā ir iela ar nu jau intensīvu satiksmi, nav jau iedomājušies!?

 4. Ansis teica:

  Tai Lebedai cirkā vieta, nevis domē

 5. dado teica:

  Šodien kapi kalpo kā bērnu slidināšanās vieta, bet rīt kapi jau būs piknika vieta ar šašliku cepšanu, kur vēl tālāk.
  Vai kāds nav galīgi nojūdzies, pats absurdākais , ka Domes amatpersonas to atbalsta, kaut šeit būtu darbs policijai par kapavietu zaimošanu.

 6. Snorke teica:

  Latviešiem kapi vienmēr ir bijuši kā klusa mirušo piemiņas vieta. Uzskatu,ka tā tam būtu jābūt arī turpmāk.
  Bet tas,ka bērni tur šļūc no kalna un savainojas,tā jau ir viņu un viņu vecāku atbildība un problēma! Ja dosim šodien bērniem visatļautību tad nākotnē būs bardaks! Uzrīkos vēl Stirnu buka vai orientēšanās sacensības kapos! A ko nē? Svaigs gaiss,smukas taciņas,kapu kopiņas kā nelielas šķēršļu joslas! Aiz krustiem noslēpti kontrolpunkti!

 7. Inga teica:

  Kā ar piebraucamiem ceļiem citos novada kapos? Tos nelabos?

 8. Andris teica:

  No 80tiem gadiem, cik atceros tur bērni ir braukuši ar ragavām un slēpēm un nekad nekādu problēmu nav bijušu… līdz uzradās “domājoši” mūsdienu projektētāji… Tas pats ar Milzkalnes kalniem, kur visi Tukuma iedzīvotāji ziemā brauca ar slēpēm atpūsties, bet tagad lūk prihvatizēts… Tāda mums te “domājoša” novada vadība…

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:00

Skriešana Engurē 

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

2019.08.23 | 16:00

Senioru saiets Tumē 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool