Kā būt godīgi un likumīgi paēdušam?

Priekšvēlēšanu diskusijas laikā Tukumā potenciālie deputātu kandidāti izrunājās par dažādām tēmām, tostarp par godīgiem un negodīgiem konkursiem un konkurenci.

Priekšvēlēšanu diskusijas laikā Tukumā potenciālie deputātu kandidāti izrunājās par dažādām tēmām, tostarp par godīgiem un negodīgiem konkursiem un konkurenci.

Viens no karstākajiem sarunas objektiem – lielā būvniecības konkursā vinnējusi nevis pašu firma, bet svešie, par ko vietējie sabozušies. Jo, lūk, fakti runājot pretī domes komisijas pieņemtajam lēmumam par konkursa uzvarētāju. Uzņēmēji uzskata, ka konkursos jācenšas priekšroku dod savējiem. Kādēļ? Lai maksātie nodokļi paliktu pilsētā, lai algas darbinieki tērētu Tukuma veikalos un maksātu par pakalpojumiem mūsu pašvaldībās. Doma skaidra – no viena turpat miljonu vērta projekta iegūtu daudzi citi. Turklāt citos rajonos to veiksmīgi īstenojot. Tomēr šai ziņā dzirdētas arī citādākas runas, piemēram, ka lielos kumosus tad vienalga sadalīšot lielie uzņēmēji, kas ne treknajos, ne liesajos laikos neesot īpaši centušies ar kādu dalīties. Aizbildinoties ar neizdevīgām cenām, visu iepirkuši galvaspilsētas veikalos vai pat sūtījuši no ārzemēm pa tiešo. Arī apakšniekos nereti strādājušas citu rajonu firmas, ne ņemti vietējie. Tā teikt – kad esi pie šprices, deguns gaisā… Tiesa, lētāka cena tomēr arī daudz no svara. Tāpēc jautājums – kā būtu pareizi – aktuāls? Kā saglabāt darba vietas, kā paturēt nodokļus pilsētā, kā salāpīt to, kas patlaban šķīst uz visām pusēm? Galvenais, kā palīdzēt izdzīvot? Jo jāizdzīvo jau visiem, arī uzņēmumam X Rīgā, kur tagad strādā kāds Tukumā atlaistais Jānis, vai firma Y Jūrmalā, kura pirms pāris gadiem kādam Pēterim maksāja vairāk un godīgi… Un nodokļi vienalga nāk uz Tukumu, kur joprojām dzīvo kāds Jānis un kāds Pēteris… Turklāt nav jau aizlieguma arī mūsu firmām strādāt citās pilsētās un pagastos, ja vien var tur uzvarēt. Tiesa, citas pašvaldības jau savus konkursus sargā priekš savējiem un svešos vētī, kā vien māk – ar vairāk vai mazāk pusatļautiem vai pat neatļautiem paņēmieniem.
Pašvaldību vēlēšanās uz deputātu vietām kandidē arī uzņēmēji. Viņi sola ieviest šai jomā kārtību. Lieli solījumi un ausij tīkami, tikai – kā piepildāmi? Kā visiem būt paēdušiem, turklāt godīgi, likumīgi un atklāti?

Komentāri

  1. Kāpēc konkursos uzvar "svešie"? Es domāju: tāpēc,ka no savējiem kaut kā neērti un arī bail ņemt tos 10% no tāmes vērtības kā atlīdzību par uzvaru konkursā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *