Otrdiena, 2019. gada 18. jūnijs
Madis, Alberts

Aicina ziedot deju uzvedumam I. Ziedoņa ķiršu dārzam

Autors: Agita Stutiņa
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 2. jūnijs 14:12

Imanta Ziedoņa ķiršu dārzs Tukumā tika izveidots 2010.gadā. Iestudējot deju uzvedumu “Ļauj man iet pasaulē”, Lienes Venterzutes un citu jauniešu iecere ir palīdzēt tam pilnveidoties un attīstīties tālāk. Šobrīd iecere veiksmīgi startējusi “Projektu Bankā”. Nu katram interesentam ir iespēja ieguldīt savu artavu un tādējādi veicināt idejas realizāciju.

Kad 2010.gadā, Imants Ziedonis svinēja 77.dzimšanas dienu, Tukumā tika iedibināta jauna tradīcija – Ziedoņa ķiršu dārza veidošana. Toreiz ar dzejnieka paša līdzdalību Mālkalnā tika iestādīti 77 dekoratīvie ķirši, tagad to skaits sasniedzis jau divus simtus, un tas bija labs aizsākums šīs vietas sakopšanai.

Vai esat kaut reizi vērojuši krāšņo ziedēšanu Dobeles ceriņu parkā? Vai esat skatījuši rododendru skaistumu Lāčupītes dendrārijā? Organizējot un piedāvājot deju uzvedumu “Ļauj man iet pasaulē”, šādu pašu, elpu aizraujošu skatu vēlamies iedzīvināt arī Tukumā, lai mūsu ķiršu dārzs kļūst par brīnišķīgu tikšanās un pastaigu vietu, lai ķiršu ziedēšanas laiks mūsu pilsētā kļūst par kaut ko īpašu un atmiņā paliekošu.

Reiz Imants Ziedonis uzrakstījis šādas dzejas rindas: “Ļauj man iet pasaulē smukumā, tā kā ķirši zied Tukumā!” Tagad tās Katrīnas laukumā uz ēkas sienas var izlasīt ikkatrs. Turklāt tās precīzi raksturo mūsu projekta ideju – vairot apgarotību, radošumu un vienotību, jo šajā uzvedumā būs ietverti četri skaistumi – deja, dzeja, mūzika un daba.

Projektu bankas ieguldītāju atbalsts būtu mana iespēja realizēt iecerēto deju uzvedumu un uzsākt līdzekļu vākšanas kampaņu ķiršu dārza pilnveidei – skiču projektam parka labiekārtošanai un attīstībai.

Papildus piesaistītie ienākumi tiks izmantoti ķiršu dārza attīstībai, tātad arvien lielāka kļūs iespēja ar Imanta Ziedoņa acīm redzēt, to skaistumu, ko viņš savulaik aprakstījis tik zināmajā dzejolī “Tukumam”.

Esi atsaucīgs, atbalsti, piedalies – Lai dzeja, deja, dziesma un dārzs vienotā krāšņumā jau jūlija beigās var parādīties skatītājiem!

https://projektubanka.lv/projects/deju-uzvedums-im-ziedona-kirsu-darzam

Video:Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Baiba teica:

    Tu aizvien vairāk pārsteidz! Lai veicās !

Pasākumu kalendārs

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.21 | 19:00

Teātris Cērē 

2019.06.21 | 19:00

Skriešana Kandavā 

2019.06.22 | 10:00

Pludmales volejbols Kandavā 

2019.06.22 | 11:00

Plenēra izstādes Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool