Trešdiena, 2019. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors

Jaundzimušo vecāki varēs saņemt pabalstu bez maksimālā ierobežojuma

Autors:
Twitter
FaceBook
print
2007. gada 8. novembris 11:05

No nākamā gada 1.janvāra jaundzimušo māte vai tēvs varēs saņemt vecāku pabalstu 70% apmērā no sociālo iemaksu algas, kas aizstās līdzšinējo bērna kopšanas pabalstu, paredz šodien Saeimas galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā par maternitātes un slimības apdrošināšanu un grozījumi likumā par valsts sociālo apdrošināšanu.

Jaunajam pabalstam nav noteikta maksimālā robeža, un tas līdzināsies algai, ko cilvēks saņem "uz rokas" pēc nodokļu nomaksas.

Savukārt minimālais vecāku pabalsta apmērs sociāli apdrošinātiem vecākiem būs 63 lati. Vecāki, kuri nav sociāli apdrošināti, tāpat kā līdz šim varēs saņemt bērna kopšanas pabalstu 50 latu apmērā.

Jaunais vecāku pabalsts aizstāj bērna kopšanas pabalstu, ko izmaksāja no valsts pamatbudžeta. Ņemot vērā pamatbudžeta iespējas, bērna kopšanas pabalstam bija noteikts maksimālais apmērs – 392 lati mēnesī. Sākot pabalsta izmaksu no sociālās apdrošināšanas budžeta, tas tiks aprēķināts bez "griestiem", ņemot vērā katra indivīda veiktās sociālās iemaksas.

Vecāku pabalstu maksās, līdz bērns sasniegs viena gada vecumu. Par bērna kopšanu no viena līdz divu gadu vecumam turpinās maksāt bērna kopšanas pabalstu 30 latu apmērā.

Lai ieviestu jauno pabalstu, paredzēts ieviest jaunu sociālās apdrošināšanas veidu – vecāku apdrošināšanu. Jaunais pabalsts tiks finansēts no sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta, likmi saglabājot līdzšinējā apmērā – 33,09%.

Pēc Labklājības ministrijas prognozēm, vecāku pabalstu nākamgad vidēji mēnesī saņems gandrīz 12 900 cilvēki. Četru gadu laikā pabalsta saņēmēju skaits varētu pieaugt par gandrīz 4000, cer ministrija.

Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā, likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" un likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" ietilpst nākamā gada valsts budžetu pavadošajā likumprojektu paketē.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.20 | 18:30

Skriešana Jaunpilī 

2019.06.20 | 19:00

Ielīgošana Jaunpilī 

2019.06.20 | 20:00

Ielīgošana Jaunsātos 

2019.06.20 | 21:00

Uguns rituāls Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool