Linda, Janīna
Foto: wallpaperswide.com

Īslaicīgas peļņas meklētāju skaits ārvalstīs nemazinās

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 3. septembris 10:46

Latvijas Statistikas departaments paziņo, ka pērn no Latvijas emigrējuši 25,2 tūkstoši iedzīvotāju, proti, par 5 tūkstošiem mazāk salīdzinājumā ar 2011. gadu. Tomēr nodokļu atgūšanas sabiedrība «RT Tax Latvija»savā darbībā ievērojusi, ka nemazinās to latviešu skaits, kas brauc peļņā uz ārvalstīm.

„Ārvalstīs strādājušajiem latviešiem palīdzam atgūt nodokļus no daudzām valstīm un pēdējo gadu laikā redzam, ka ir pieaudzis to latviešu skaits, kas braukuši peļņā uz ārvalstīm. Ja 2011. gadā šis pieaugums sasniedza 100%, tad 2012. gadā neievērojām acīmredzamas pieauguma tendences”, apgalvo «RT Tax Latvija» direktors Vaids Paknis.

Saskaņā ar oficiālajiem datiem pērn Latvijā iebraukuši 13,3 tūkstoši imigrantu, tas ir gandrīz 2x vairāk nekā 2011. gadā. No visām personām, kas imigrējušas 2012. gadā, 6,3 tūkstoši bijuši latvieši.

Kā apgalvo nodokļu speciālists, ir 3 galvenās personu grupas, kas brauc peļņā uz ārvalstīm. Pirmā – tie ir jauni cilvēki, kas brauc, lai nopelnītu konkrētam pirkumam, piemēram, mājoklim vai automobilim. Otrā grupa ir cilvēki, kas nevēlas uz ilgu laiku atstāt savus tuviniekus, daudzos gadījumos viņiem Latvijā ir palikuši mazgadīgi bērni. Atlikusī daļa ir studenti, kas vasaras sezonā dodas uz ārvalstīm, lai nopelnītu studijām un izdzīvošanai Latvijā.

„Šobrīd valdība asi diskutē, kā apturēt latviešu aktīvo emigrāciju uz ārvalstīm. Statistika ir drūma – vairāk nekā puse latviešu emigrantu pirms izbraukšanas ilgāk par gadu bijuši bez darba. Kamēr nav sasniegts Eiropas Savienības attīstītāko valstu ekonomikas līmenis, nevaram cerēt, ka emigrācijas rādītāji krasi samazināsies. Emigrācijas parādība nav jāvērtē tikai negatīvi, jo Latvijā atgriežas lielas ārvalstīs nopelnītas naudas summas, bet tas Latvijas ekonomiskajai situācijai noteikti nekaitē”, – saka V. Paknis.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Guntis teica:

    Peļņa ir uzņēmējdarbības rezultāts. Imigranti nedodas gūt peļņu, bet gan strādāt un saņemt cilvēka cienīgu algu.

Pasākumu kalendārs

2019.08.21 | 11:00

Futbols Tukumā 

2019.08.22 | 18:00

Skriešana Engurē 

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

2019.08.23 | 16:00

Senioru saiets Tumē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool