Hermīne, Estere
Imanta ziedoņa sarkano, melno, zilo un pelēko pasaku iestudējis Milzkalnes tautas nama dramatiskais pulciņš

Imanta Ziedoņa jubilejas svinības Lapmežciemā

Twitter
FaceBook
print
2008. gada 8. maijs 13:03

3. maijā dzejniekam Imantam Ziedonim bija 75. dzimšanas diena. Šim notikumam gatavojās gan Lapmežciema pamatskolas bibliotēkā, gan muzejā, jo Ragaciems taču ir dzejnieka dzimtā vieta, Lapmežciema pamatskola, skola kur dzejnieks mācījies, šeit dzīvo viņa radi un draugi. Lapmežciema pamatskolas bibliotēkā skatāma to grāmatu izstāde, ko dzejnieks no savas bibliotēkas dāvinājis skolai. Viņš atlasījis grāmatas arī Engures vidusskolas bibliotēkai un Ernesta Birznieka Upīša pamatskolas bibliotēkai Tukumā un gaida, kad skolas pārstāvji aizbrauks tām pakaļ.

Lapmežciema pamatskolas audzēkņi par godu Imanta Ziedoņa pasakai uzzīmējuši gan bišu lāci, gan grāmatu lāci, gan puķu lāci – kāds nu kuram no jaunajiem māksliniekiem bija fantāzijas lidojums.
Gan skolā, gan muzejā skatāma arī ekspozīcija par dzejnieka dzīves svarīgiem notikumiem. Skolā ekspozīciju sarūpējusi Rasma Kanska. Muzejā ļoti daudz materiālus, kas sakārtoti vairāk nekā 10 mapēs un šo lielo darbu paveikusi Dzintra Legzdiņa. Lapmežciema muzejā par izstādes iekārtojumu rūpējusies arī Anita Vanaga un Mudīte Bērziņa.
Tie Lapmežciema pamatskolas audzēkņi un novada iedzīvotāji, kuriem tuva Imanta Ziedoņa daiļarade, bija ieradušies uz viņa dzimšanas dienai veltīto pasākumu. Imanta Ziedoņa daiļdarbus lasīja Paula Zvirbule, Rolands Grīnbergs un Anna Sila. Tika atskaņotas Imanta Ziedoņa dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem. Muzejā viesojās arī Milzkalnes tautas nama dramatiskais ansamblis Līgas Cvetkovas vadībā. Jaunās aktrises bija sagatavojušas Imanta Ziedoņa zilo, sarkano, pelēko un melno pasaku. Pasākums beidzās sirsnīgā gaisotnē, neformālā vidē pie kafijas tases šķetinājās atmiņu kamols. Imants Ziedonis dzimto pusi apmeklējis 4. maijā un solījis atbraukt vēlreiz, lai skatītu savu Ragaciemu ceriņziedu laikā.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool