Harmoniska Jaungada nakts – pamats veiksmīgam gadam

Jaungada naktij jāmirdz ugunīs, jāizskan mūzikā! Tā ienāk ikvienās mājās ar jaunām enerģijām. Viss, ko mēs šajā naktī darām, ievibrē Kosmiskās enerģijas, kas ienāk mūsos kā vissmalkākā rezonanse, piepildot māju ar turību, dvēseles – ar sen ilgotām tieksmēm pēc Mīlestības, Pilnības, Apskaidrības.

Jaungada naktij jāmirdz ugunīs, jāizskan mūzikā! Tā ienāk ikvienās mājās ar jaunām enerģijām. Viss, ko mēs šajā naktī darām, ievibrē Kosmiskās enerģijas, kas ienāk mūsos kā vissmalkākā rezonanse, piepildot māju ar turību, dvēseles – ar sen ilgotām tieksmēm pēc Mīlestības, Pilnības, Apskaidrības.

Eglīte šogad jānovieto mājas (dzīvokļa, telpas) Dienvidaustrumu stūrī. Ja tas nav iespējams, tad minēto stūri aktivizē ar ziemīgas noskaņas kompozīciju, kurā izmantoti egļu zariņi; var arī novietot ķīniešu "naudas kociņu". Sveces šajā kompozīcijā, šajā vietā neliekam, sveču un Jaungada spuldzīšu virteņu vieta šogad ir Rietumi.

Ja paredzams, ka nākamajā gadā jākārto eksāmeni, jāiestājas augstskolā vai ir vēlme pakāpties pa karjeras kāpnēm, tad Ziemeļaustrumu sektorā jānovieto kristāla globuss. Veiksmei romantikas jomā labi noderēs divas vienādas porcelāna figūriņas, kas simbolizē Mīlestību. Ja to nav, var izmantot arī divus kristāliņus, divus gludi noapaļotus olīšus, taču jāatceras, ka izmantojams tikai viens no šiem simboliem! Ja izmantosim vairākus, mūs "mīlas frontē" var sagaidīt sarežģījumi – vai tad nu nezinām seno teicienu: "Kas par daudz, tas par skādi!"…

Telpu rotāšanai var izmantot ziedus, un te nu vislabāk derēs krizantēmas, it īpaši – dzeltenās, jo sāksies taču Dzeltenā Vērša gads! Dzeltenās krizantēmas ķīniešiem nozīmē "Zvaigžņu tūkstošiem piebērtas debesis". Ja ziedlapiņas ir šauras, adatveida, tad tas ir "Priežu skujiņu" simbols. Savukārt, lielziedu krizantēmas ar milzīgiem, kupliem, zeltainiem vai sārti violetiem ziediem simbolizē "No Nemirstīgo gatavotā persiku dzēriena noreibušo". Ķīnieši tic, ka krizantēmu ziedos mītošā jaņ enerģija mājai piesaista veiksmi. Rotāšanai var izmantot arī puansetijas. Vislabāk – dzeltenās vai arī, komponējot šo puķi kopā ar zeltainiem aksesuāriem (puķupods, lentītes, zvaigznītes, pušķi un bumbuļi).

Centrā – Jaungada mielasta galds. Uz tā noteikti jābūt svecēm, svečturiem, kompozīcijai vai vienkārši egļu zariņiem, jo to durstīgās adatas atvaira neveiksmes, aizbaida ļaunumu. Kompozīcijas vietā var nolikt ķīniešu “naudas kociņu", ko gatavo šādi: ņem trauku, to ar kaudzīti pieber pilnu ar rīsiem. Trauka iekšpusē visapkārt pa maliņu saliek žāvētus augļus, arī hurmu. Rīsu kaudzītes pašā viducī iesprauž egles zariņu, kurā sakarina ķīniešu monētiņas ar caurumiņu vidū. Galda klājumā jāizmanto balti zeltainie toņi. Galda centrā jāatrod vieta traukam ar apelsīniem – tas veicinās bagātības piesaistīšanu, jo ķīniešu valodā vārds "apelsīns" skan tāpat kā "zelts"…

Vērša gadā – kā nevienā citā – cieņā ir ģimenes tradīcijas, tāpēc ir ļoti labi, ja saglabājušies eglīšu rotājumi no vairākām paaudzēm! Jaunais gads noteikti sagaidāms savu tuvinieku, savu mīļoto cilvēku vidū, un šoreiz nav īstais laiks, lai lauztu kādu no ģimenes tradīcijām.

Komentāri

  1. Neticami! Mana eglīte tiešām stāv dienvidaustrumu stūrī! Un ģimene pie tās arī pulcējās! Krizantēmas un apelsīnus gan nāksies izlikt mājā tad, kad sāksies ķīniešu Jaunais gads. Bet – mandarīni taču bija! Paldies par padomiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *