Trešdiena, 2019. gada 20. marts
Made, Irbe
Foto: Antra Sprēde

Dziesmu svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājums beidzies daudz ātrāk nekā iecerēts; svētku gājiens tiek atcelts

Twitter
FaceBook
print
2015. gada 11. jūlijs 23:15

Sestdienas vakarā, rūpējoties par svētku dalībnieku veselību, pēkšņi tika pārtraukts XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājums.

Koncerta otrajā pusē viens pēc otra Mežaparka lielajā estrādē sāka ģībt bērni. Mediķi ar nestuvēm no dziedātāju rindām iznesa paģībušus bērnus, kā arī palīdzēja no estrādes noiet tiem, kas jutās slikti. Koncerta organizatori ap plkst. 21:00 paziņoja, ka koncerts tiek pārtraukts uz piecpadsmit minūtēm, taču jau pēc neilga brīža paziņoja, ka ģenerālmēģinājums beidzies.

Bērni atzina, ka palicis slikti, jo satraukušies par to, ka apkārt tik daudzi ģībuši. Gunta Linde, kas  strādā par medmāsu un svētkos atbild par Tukuma, Jaunpils un Engures bērnu veselību atzina, ka, viņasprāt, bērniem palicis slikti, jo viņi pārāk maz guļ, kā arī skolas ēdiena vietā labprāt izvēlas našķus un neveselīgu pārtiku. ”Bērniem būtu jāiet gulēt pirms divpadsmitiem, bet daudzi neklausa un dodas pie miera tikai pēc diviem naktī, kad policisti jau sāk aizrādīt. Koristiem ir ļoti liela slodze, viņiem divreiz dienā ir mēģinājumi. Arī vakar esot daudzi bērni ģībuši, taču nevienam no mūsu novadu dziedātājiem nav bijušas problēmas ar veselību” pastāstīja G. Linde.

G. Linde arī atzina, ka bērnus iespaidojusi masu psihoze, jo, redzot, ka noģībušie tiek iznesti ar nestuvēm, bērni satraukušies, par to ka ar viņiem var notikt tas pats.

Svētku koordinatore Angelika Dembovska pastāstīja, ka no Tukuma Raiņa ģimnāzijas kora «Savējie» esot noģībusi viena meitene, bet nu viss esot kārtībā un meitene jūtoties labi.

Pēc tam, kad tika pārtraukts Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājums, izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile sestdienas vakarā sasaukusi svētku rīkotāju operatīvās rīcības grupas ārkārtas sanāksmi, lai operatīvās grupas sanāksmē uzklausītu mediķu un policijas informāciju par notikušo un lemtu par tālāko rīcības plānu saistībā ar svētdien plānoto svētku dalībnieku gājienu un Noslēguma koncertu.

“Bērnu drošība ir pirmajā vietā. Vienlaikus būs jāvērtē arī visu iesaistīto dienestu atbildība. Tiklīdz mūsu rīcībā būs pārbaudīta informācija, par to informēsim sabiedrību,” uzsvēra Seile.

Rīt, noslēguma koncertā Mežaparkā uzstāsies aptuveni 13 000 dziedātāju no visas Latvijas. Kopā dziedās gan zēnu kori, gan pamatskolas kori, gan vidusskolas kori.

Noslēguma koncertā piedalīsies arī 500 dejotāji, 900 skolu pūtēju orķestru dalībnieki, 800 folkloras kopu dziedātāji, latviešu diasporas bērnu kori un bērni ar speciālajām vajadzībām, kā arī jauniešu iemīļoti solisti.

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile paziņojusi, ka šodien, 12. jūlijā, gaidāmais svētku gājiens atcelts, pamatodama, ka bērnu drošība ir pirmajā vietā. Lai arī svētku organizatori paziņoja, ja gadījumā bērni vēlas doties gājienā, tad tiks nodrošināts viss iepriekš paredzētais, A. Dembovska apstiprināja, ka gājienā nedosies Tukuma, Engures un Jaunpils svētku dalībnieki. Kandava gan gājienā pārstāvēta kuplā skaitā.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. tukumnieks teica:

  Ātrā medicīniskā palīdzība sniegta arī meitenei no Tukuma Raiņa ģimnāzijas 7-9 kl. kora. Nu viss ir labi.

 2. sirpis teica:

  Nākamajos svētkos jāpārdomā mēģinājumu grafiks. Viela pārdomām svētku organizatoriem, vai tiešām celšanās 5 un mēģinājumi līdz vēlam vakaram ar īsām atpūtas pauzēm pa vidu ir adekvāti. Un kāpēc gājienam jāsākas 9, lai atkal būtu jāceļas nesamērīgi agri? Tie taču ir bērni!, liela daļa maziņi…

 3. Jauta teica:

  Tagad izskatas, ka Tukuma novads vienigie neiet gajiena.

  • zane teica:

   Tā ir, jo Tukuma dome aizliegusi iet Tukuma novada bērniem.Pateicoties Tukuma domei, sabojāti svētki mūsu bērniem.Visi iet, bet Tukums nedrīkst!
   Un ģība bērni uz stresa pamata.Viss režīms viņiem ir normāls. Mana meita dzied korī, un stāstīja,ka visi kā daži nokrita,kam tiešām palika slikti, jo tā gadās, pārējie sāka raudāt,satraukties un krita uz tā pamata,ka citi krita.

  • Es teica:

   Tā izskatās, ka neiet tikai Tukuma novads, kurš aizliedzis iet gājienā arī Engures un Jaunpils novadiem. Izglītības Pārvalde viena. Kaut kāds liels idiotisms no Tukuma puses! Visi pārējie iet!!!!!

   • Mūsu dome teica:

    Tukuma domes vadītājs Lukmans aizliedza iet bērniem, vēlāk atļāva,solot, ka skolotājiem nekā nebūs par to,kad puse kolektīvu jau bija izlēmuši neiet.2.pamatskola esot gājusi. Vnk stulbi,ka tā var viens cilvēks izbojāt visiem svētkus!

 4. ss teica:

  Kā tas nākas, ka bērni iet gulēt divos naktī? Vai tiešām viņus neuzrauga koru vadītāji? Kā es kā vecāks varu laist bērnu uz nedēļu prom, ja par viņu neviens nerūpējas un nepieskata?

 5. Ass teica:

  Skaisti. Tukums atkal izcelas pedejas nedelas laika ar domes lemumiem. Tukuma novads vienigais neiet gajiena. Paldies domei! 🙁

 6. tukumnieks teica:

  Tiešām kauns domei par stulbo lēmumu,jo ikvienā pasākumā var gadīties nelieli pārpratumi, vai tāpēc jācieš visiem pārējiem. Šeit redzam mūsu vadītāja švakais mugurkauls, kurš baidās, bet neuzticas kolektīva vadītājiem, kuri varēja izlemt katra iespējas un varēšanu.Šoreiz izbojāja svētku prieku. Kauns.

 7. Dejotāju mamma teica:

  Ir smagi noskatīties,kad bērns ar asarām acīs atgriežas mājās,jo nebija iespēju piedalīties gājienā,kas dejotājiem bija noslēguma pasākums.Tas ir negodīgi pret bērniem!!!Bet vairs atpakaļ pagriezt ne ko nevaram.Uzskatu,ka šis bija nepareiz lēmums no Tukuma pašvaldības puses.

  • cauna teica:

   Gan jau nabaga berniņš paardzivos. Ukrainaa beerni starp sagrautaam majam spelejas. Iedod2 eiras lai aiziet noperk burgeru…..

   • Dejotājas mammna teica:

    Cien. Cauna, ja pati neesi dziedājusi un dejojusi, tad Tev nav skaidrs ko dejotājam/ dziedātājam, kas dejo/ dzied no 4-5 gadu vecuma, nozīmē Svētku gājiens. Ar 2 eirām un burgeru tās emocijas apslāpēt nevar. Sekli, ka tu Cauna, burgeru vērtē augstāk par citām lietām.

 8. Swinga teica:

  Tāda cilvēku ekspluatācija gatavojot visu paaudžu dziesmu un deju svētkus ir tikai Ķīnā un Latvijā.
  Piedodiet,tas nav normāls nedēļas mēģinājumu grafiks,kad cilvēki uz Meža parku un stadionu jau dodas 7.00 no rīta.
  Šāda cilvēku ekspluatācija ir jāizvērtē cilvēktiesību organizācijām.
  Kāds uz šo bērnu rēķina (honorāri,darba līgumi utt.) pamatīgi pelna un tas ir vēl traģiskāk.
  P.S. varēja būt uz pusi mazāk pasākumu,bet gājienam ,kas ir
  augstākā kvintesence dziesmu un deju svētkiem bija jābūt.
  Nožēlojami.

 9. Lilita teica:

  Bērziņu pazemināt amatā un Dembovsku vispār izmest no IP, neviena no šīm dāmām faktiski nav darījusi to ko vajadzēja šajā situācijā darīt, uzskatu, ka vajadzēja sazvanīties ar citiem blakus novadiem. Ceru, ka jaunais IP vadītājs, kad stāsies amatā, veiks tīrīšanu IP.

 10. žēl teica:

  Jāģībst bija tiešām tiem bērniem, kas dzied un vēl dejo, kas skrien no viena uz otru mēģinājumu, kas nodejo 2 koncertus un skrien uz koru ģenerālmēģinājumu- tur nu tiešām jāģībst. Uzskatu, ka te nu jāpadomā vecākiem un skolotajiem šādā pasākamā, ka jāpiedalās tikai 1 kolektīvā ( to īstenībā kā noteikumu varēja izteikt Izgl. Pārvalde). Bet par gājienu gan- žēl bērnu- tur tiešām vajadzēja izlemt tieši kolektīvam.

  • Kārlis teica:

   Šis noteikums – dalībnieks drīkst būt tikai VIENĀ KOLEKTĪVĀ (korī, deju kolektīvā, pūtējos vai kur citur, bet TIKAI VIENĀ)- ir iestrādāts Dziesmu un Deju svētku nolikumā. Tā kā – ja bērnam jāpiedalās vairākos kolektīvos, tad tā jau ir vadītāju atbildība un svētku nolikuma neievērošana.

 11. Paparde teica:

  Kas tā Dembovska tāda ir, ka var paziņot, ka Tukums neies gājienā.

 12. vecāks teica:

  te pat iepriekš bars vaukšķu aprēja komentu par sliktajiem apstākļiem dalībniekiem, tagad ko šis apmāto pulks teiks:))

 13. Si teica:

  Tas ir kaut kads arprats. Tukums ir tajos 2%, kas negaja gajiena. Interesanti, ko Dembovska un Lukmans vertigu izdomaja gajiena vieta berniem.

 14. Sanijs teica:

  Histērisks un nepamatots kārtējais lēmums !

 15. Domei teica:

  Paldies Jums domes vadītāj! Vēl kādai tur darbiniecei par sabojātajiem svētkiem!!!!!!!!!!!

 16. Pisētas domei teica:

  Liels paldies par to ka bērniem sabojāja svētkus uz kuriem viņi bija ilgi un smagi gatavojušies.
  Par ko viņiem tāds sods. Domāju ka līdz nākamajām vēlēšanām daudzi to atcerēsies.

 17. dejotājas mamma teica:

  Liels Paldies Pilsētas Domei par atbastu,iespēju piedalīties Dziesmu svētkos un ka īstenība nau vienalga mūsu bērnu veselības stāvoklis.

Pasākumu kalendārs

2019.03.20 | 8:50

Atklātā stunda Tukumā 

2019.03.20 | 13:00

Kino Cērē 

2019.03.20 | 17:00

Dūceņu gatavošana Kandavā 

2019.03.20 | 18:00

«Atvērto durvju» diena Lapmežciema pamatskolā 

2019.03.20 | 19:00

Galda teniss Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Marts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool