Svētdiena, 2019. gada 16. jūnijs
Justīne, Juta
Juta Strīķe
Foto: Andrejs Terentjevs, F64

Delna: KNAB vadītāja rīcība juridiski nesaprotama

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2014. gada 7. janvāris 11:25

Sabiedrība pat atklātību «Delna» Juridiskā atbalsta centrs ir saņēmis Jutas Strīķes lūgumu izskatīt dokumentus, kas sagatavoti personas atlaišanas pamatojumam. Delnas rīcībā esošā informācija liecina, ka rīkojuma pieņemšanas process ir bijis neatbilstošs un tas nesatur objektīvu pamatojumu.

Delnas Juridiskais atbalsta centrs sniedz juridiskas konsultācijas ikvienam Latvijas iedzīvotājam, aizstāvot tiesiskuma un atklātības, kā arī godaprāta principus.

Delna norāda, ka pats personas vērtēšanas process ir bijis neatbilstošs, jo, piemēram, nav veidota vērtēšanas komisija, kas izskata personas atlaišanas pamatojumu, kaut gan normatīvie akti to paredz. Rīkojuma pārsūdzībai tiek norādīta Administratīvā rajona tiesa, kaut gan normatīvie akti un tiesu prakse liecina, ka KNAB amatpersonu atbrīvošanas lietas ir skatāmas vispārējas jurisdikcijas tiesā. Tāpat normatīvie akti tiek šauri interpretēti, proti, netiek piedāvāts cits amats, ko pamato ar to, ka visi amati ir tieši vai netieši pakļauti biroja priekšniekam.

Minētie pārkāpumi ir tikai daļa no tiem, kuri ir konstatējami, vērtējot J. Streļčēnoka parakstīto rīkojumu par J. Strīķes atbrīvošanu. Tādēļ Delna vēlas vērst atbildīgo institūciju uzmanību uz šiem pārkāpumiem un ievērot tiesiskumu personas atlaišanas procesā.

Delnas direktors Gundars Jankovs: „Tiesiskums ir jānodrošina arī situācijās, kad tiek gatavota atlaišana sabiedrības un politiķu neviennozīmīgi vērtētām personām. Iespējams KNAB vadītājam ir būtiski iemesli, kādēļ vēlas atlaist J.Strīķi, bet tie netiek minēti iesniegtajos dokumentos. Rīkojumā ir minēti nebūtiski iemesli un tie nav noformulēti juridiski korekti. J. Streļčonoka rīcība norāda uz tām vadītāja darbības nepilnībām, par kurām līdz šim Delna ir paudusi viedokli.”Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Garamgājējs teica:

    Izskatās, ka tiem priekšniekiem, vadītājiem Delnas viedoklis pie kājas.
    Neesmu Strīkes fāns. Ja pelnījusi sodu, tas jāsaņem. Bet vai uzreiz no darba atlaist. Vai tad nevarēja citu amatu, zemāku, piedāvāt?

Pasākumu kalendārs

2019.06.17 | 20:00

Teātris Zemītē 

2019.06.17 | 20:00

Teātris Zemītē 

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.21 | 19:00

Teātris Cērē 

2019.06.21 | 19:00

Skriešana Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool