Sestdiena, 2017. gada 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija
LZ: +9, D-DR, 4.0 m/s

Ciniska spēle ar ilūzijām

Vents Dubrovskis
Twitter
FaceBook
print
2012. gada 6. februāris 19:32

Iespējams, par 18. februāra referendumu runāt nevajadzētu – lai mazāk asumu, nobalsojam un miers, taču – kurš te par mieru runā? Es teiktu, ka Krievija visai mērķtiecīgi sit to vājo čaulu, kas Latvijas valsti šķir no Krievijas guberņas. Līdz šim notiekošais liek domāt, ka Krievija vēsturisko tradīciju garā izvēlējusies imitēt dabisku Latvijas galu. Tā arī neesmu dzirdējis, kāpēc no savulaik par "krievu banku" dēvētās «Parex» vārdā nesaucamie akcionāri tik strauji izņēma līdzekļus, ka Godmaņa valdība nolēma stutēt banku par iespējamā valsts bankrota cenu. Lai atceramies neseno paniku ar naudas izņemšanu no «Swedbank» – līdzīgs scenārijs, taču šoreiz gan medijos izskanējušas ziņas par Krievijas pirkstu baumu aizsākšanā… Joprojām neesmu saņēmis atbildi no Krievijas vēstniecības, ko uzdeva kāda mūsu laikraksta lasītāja – kāpēc pērn pirms «Krājbankas» kraha Krievijas pensiju izmaksa no šīs bankas tika pārcelta uz Latvijas pastu? Kā zināms, lielākais «Krājbankas» akcionārs Antonovs taču arīdzan ir Krievijas pilsonis… Padomāsim arī par to, ka Kremļa politiku nosaka cilvēks, kas astoņos gados, būdams prezidenta un premjerministra amatā, no drošības dienesta virsnieka kļuvis par pasaules bagātāko cilvēku. Paraugieties uz vienu no viņa priekšvēlēšanu reklāmām «Krievija bez Putina?» Tajā kaimiņvalsts pilsoņiem tiek draudēts, ka bez Putina valsti sašķels dažādi oligarhi, agrākās padomijas republikas atdalīsies un demokrātija nāks ar anarhiju un dolāriem rubļa vietā; īsumā – Krievijā demokrātija nav iespējama, jo šo impēriju saglabāt var vienīgi ar dūres palīdzību… Un to šobrīd pārstāv Putins…
Ko no tā būs secināt? Visticamāk, vien to, ka Dieva ceļi ir neizdibināmi; ka impērijām ir tendence sabrukt, bet rosība ap otru valsts valodu Latvijā ir alkatības maigā izteiksme. Bet tai saprotamā veidā laikus jāuzsit pa pirkstiem. Un vēl – jāatzīst, nemīlētu bāliņi tā raust svešu naudu, nebūtu valsts tik nožēlojamā stāvoklī…


Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. džo teica:

  Ventiņ, pakluse. Tad vismaz izskaties gudrs.

 2. kuku teica:

  "Un vēl – jāatzīst, nemīlētu bāliņi tā raust svešu naudu, nebūtu valsts tik nožēlojamā stāvoklī…"
  Kāds sakars sr krievzemi? Pašu bāliņi vien izzaga un piesmēja savu dzimto brīvzemi 😉

 3. pp teica:

  Aitu bars (gan latvieši gan krievi) tik cepās par gaidāmo referendumu ko kāds pamuļķis izplānojis. Nākamais varbūt būs A. Berezovskis ar romiem, tie arī ir daudz un patstāvīgie. Atkal pus gadu visi cepsies. Rezultātā gads būs pagājis, bet ”aitas” aizmirsušas ko pirms gada valdība bija solījusi pildīt pirmsvēlēšanu kampaņās, jo aitām galvenais ir referendums!!!

 4. bite teica:

  Pilnībā piekrītu Džo!

 5. Vecais teica:

  Beidzot par to krievu lāča spalvaino ķetnu arī žurnālisti sāk runāt. Žēl, ka tik vēlu. Protams, tā nav vienīgā. Arī dāņiem, fričiem, sakšiem, ebrejiem un vietējiem "praktiķiem" (šķēle/grūtups & Co) arī ir "savas intereses". Bet vidējais statistiskais latvietis no nacionalitātes un savu interešu aizstāvības baidās kā no spitālības.
  Vispirms vajadzētu tikt skaidrībā ar savējiem izzadzējiem, viņu izpalīgiem (gadmeņiem/romaškām), atklātiem nodevējiem, tad arī visvisādiem antonoviem un karginiem savas rebes tik viegli neietu cauri mūsu viesmīlīgajā iebraucamajā sētā.
  Skarbi laiki patreiz, bet izdzīvos tikai sīkstās tautas. Ceru, ka arī mēs tik viegli tomēr nepadosimies!

Pasākumu kalendārs

2017.09.23 | 10:00

Aicina pieteikties sacensībām Cērē 

2017.09.23 | 10:00

«Lēcēj kauss» Tukumā 

2017.09.23 | 11:00

Jauno hokejistu sacensības 

2017.09.23 | 12:00

Keramikas izstādes atklāšana 

2017.09.23 | 12:00

Basketbola fināls Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
No 1. septembra 18.03 līdz 1. oktobra 17.46
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators