denverpost.com

Ceļotājus nelaimes visbiežāk piemeklē Vācijā, Turcijā un Spānijā

Jaunākie dati* liecina, ka pēdējo trīs gadu laikā ar tūristiem visbiežāk dažādas nelaimes notikušas Vācijā, Turcijā un Spānijā. Turklāt ceļojumu laikā tūristi lielākoties slimo ar akūtām saslimšanām (30%), gūst traumas (19%), vai arī viņiem tiek sabojāta bagāža (8%).

Jaunākie dati* liecina, ka pēdējo trīs gadu laikā ar tūristiem visbiežāk dažādas nelaimes notikušas Vācijā, Turcijā un Spānijā. Turklāt ceļojumu laikā tūristi lielākoties slimo ar akūtām saslimšanām (30%), gūst traumas (19%), vai arī viņiem tiek sabojāta bagāža (8%).

Atlīdzību pieteikumu skaits liecina, ka TOP 3 valstu vidū, kurās ar tūristiem visbiežāk notikušas dažādas nelaimes, 2011. gadā ierindojās arī Austrija, bet 2012. gadā – Itālija.

Vislielākās atlīdzības par dažādām veselības problēmām izmaksā tieši ceļotājiem, kas apmeklē ASV. Piemēram, atlīdzība par plaušu karsoņa ārstēšanu trīs dienas stacionārā ASV var izmaksāt 20 786 latus, bet sirds aritmijas ārstēšana ASV vienam ceļotājam ir izmaksājusi 29 829 latus. Minētie dati apstiprina izplatīto uzskatu par augstajām medicīnas izmaksām šajā valstī. Tiesa, jānorāda, ka arī Austrijā, kas 2011.gadā ierindojās TOP valstu vidū, kurās ar ceļotājiem visbiežāk notikušas dažādas nelaimes, ārstēšanās izmaksas arī ir diezgan augstas, piemēram, par mugurkaula traumu, kas radusies slēpojot, izmaksāta atlīdzība 18 258 latu apmērā.

TOP valstīs ceļojumu laikā tūristi visbiežāk vērsušies pie ārsta ar akūtām saslimšanām. Turcijā un Spānijā ceļotājiem novērotas problēmas ar vēdera un ausu saslimšanām. Turklāt Turcijā ceļotāji bieži vien vērsušies pie ārsta arī ar elpceļu problēmām. Līdzīgi gadījumi bijuši arī Austrijā. Kā rāda dati, vidējās izmaksas par ceļojumā piedzīvotām akūtām saslimšanām šogad sasniegušas 267 latus, pērn šis rādītājs bija 295 lati.

Tikmēr otra izplatītākā problēma tūristu vidū, ar kuru viņi saskārušies, atrodoties TOP valstīs, ir traumas. Itālijā un Austrijā traumas tiek gūtas slēpojot vai snovojot, bet Vācijā vairāk piedzīvotas ikdienišķas traumas, piemēram, paklūpot, braucot ar riteni u.c. Savukārt Turcijā traumas visbiežāk gūtas atpūtas laikā pie ūdens, piemēram, pārsitot galvu, lecot ūdenī, paslīdot uz slidenas grīdas pie baseina u.c. dati liecina, ka vidējās izmaksas par ceļojumā piedzīvotām traumām šogad sasniegušas 376 latus. Tikmēr Spānijā šāda veida negadījumi īpaši bieži nenotiek. Taču tur tūristus apdraud zagļi, kas tūristus apzog tirgos, metro, viesnīcās, uz ielas un citās vietās.

Jāpiebilst, ka ar katru gadu palielinās atgadījumu biežums nelaimēm, kas skar ceļotājus. Pēc datiem, pēdējos trīs gados tas ir ievērojami pieaudzis – par 23%. To var skaidrot ar ekonomiskās situācijas uzlabošanos, kad cilvēki ceļo arvien biežāk, izvēloties arī aktīvās atpūtas un izklaides braucienus.

Ceļotāji aicināti atcerēties dažus padomus, lai parūpētos par savu drošību:

– Nedodieties ceļojumā, ja esat saslimis, jo slimības simptomi var saasināties tieši atpūtas brauciena laikā, kad tiek piedzīvoti nestandarta apstākļi;

– Lai izvairītos no traumām slēpojot vai snovojot, ieteicams ievērot visus drošības noteikumus un fiziski sagatavoties konkrētajam sporta veidam;

– Pasi, naudu, kredītkartes, fotoaparātu, videokameru un citas vērtīgas lietas turiet tā, lai neviens cits nevarētu jūsu īpašumam viegli piekļūt;

– Ja tomēr gadījusies nelaime, tad, lai, piemēram, ātrāk saņemtu pagaidu apliecību nozaudētās pases vietā, jau laikus izveidojiet pases kopiju;

– Maksājumu kartēs uzglabājiet salīdzinoši nelielu naudas summu, kura jums būs vajadzīga tuvākajā laikā, bet ietaupījumiem izveidojiet atsevišķu bankas kontu.

*A/s «Balta»

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *