Pirmdiena, 2019. gada 22. aprīlis
Armanda, Armands
Attēlam ir ilustratīva nozīme
Foto: imgarcade.com

Ceļa nodoklis nebūs jāmaksā arī ģimenei, kurā ir bērns ar invaliditāti

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 21. janvāris 17:53

Turpmāk transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis nebūs jāmaksā arī personai, kuras apgādībā ir bērns ar invaliditāti, kas nav saistīta ar pārvietošanās traucējumiem. To paredz Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā trešdien, 21.janvārī, konceptuāli atbalstītie grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā.

Patlaban no ceļa nodokļa nomaksas atbrīvota ģimene, ja tajā ir bērns ar invaliditāti, kuram ir kustību traucējumi. Izmaiņas likumā nepieciešamas, jo arī bērnam, kuram invaliditāte noteikta bez kustību traucējumiem, vienīgais pārvietošanās līdzeklis uz skolu vai pie ārsta bieži vien ir ģimenes automašīna. Atbrīvojums attieksies tikai uz vieglo transportlīdzekli.

Ar grozījumiem plānots arī mazināt administratīvo slogu autotransporta īpašniekiem ceļa nodokļa nomaksā. Paredzēts, ka uzņēmums, maksājot nodokli par saviem transportlīdzekļiem komercbankā, informāciju par maksājuma mērķi pats varēs sasaistīt ar konkrētiem transportlīdzekļiem, par kuriem veic maksājumu.

Paredzēts arī, ka personām ar III grupas invaliditāti, lai saņemtu ceļa nodokļa atbrīvojumu, vairs nevajadzēs savu automašīnu īpaši pielāgot vai aprīkot ar automātisko pārnesumkārbu.

Grozījumi arī paredz, ka no nodokļa nomaksas uz laiku varēs atbrīvot personu, kuras automašīna bijusi nozagta ārzemēs, un tas būs jāapliecina ar ārvalsts kompetentās iestādes izdotu dokumentu par transportlīdzekļa zādzības faktu.

Tāpat turpmāk nodoklis nebūs jāmaksā, ja transportlīdzekli no uzskaites atsavināšanai Latvijā vai izvešanai no Latvijas, nododot numura zīmes, noņem zvērināts tiesu izpildītājs, institūcija vai iestāde, kas veic lēmumu vai spriedumu piespiedu izpildi.

Likumu arī plānots precizēt, nosakot, ka nodoklis nebūs jāmaksā, ja Latvijā iepriekš nereģistrēta transportlīdzekļa reģistrācija vai turētāja maiņa tiek veikta vienlaikus ar transportlīdzekļa norakstīšanu.

Grozījumi arī nepieciešami, lai precīzāk noteiktu transportlīdzekļa ekspluatācijas un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļu administrējošo institūciju – Valsts ieņēmumu dienesta un Ceļu satiksmes drošības direkcijas – kompetenci.

Par grozījumiem Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā trijos lasījumos vēl jālemj Saeimai.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.04.22 | 11:00

Izstādes atklāšana Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Lieldienas Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Skrējiens Engures pagastā 

2019.04.22 | 12:00

Pasākums «Mēs Engurei» 

2019.04.22 | 13:00

Lieldienas Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool