Vera, Vaira, Vairis

Bez pajumtes palikušajai Kalpaka muzeja darbiniecei nogādā dzīvojamo konteineru

Autors:
Twitter
FaceBook
print
2007. gada 1. decembris 09:35

Šodien atbilstoši aizsardzības ministra Ata Slaktera (TP) uzdevumam Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Nodrošinājuma pavēlniecība Oskara Kalpaka muzejā Saldus rajona Zirņu pagasta "Airītēs" nogādāja un uzstādīja pārvietojamo dzīvojamo konteineru.

Tādējādi ar pagaidu pajumti ir nodrošināta muzeja darbiniece Dzintra Dembovska, kuras dienesta dzīvojamā telpa cietusi ugunsgrēkā, sacīja Aizsardzības ministrijas (AM) Preses nodaļas vadītājs Kaspars Odiņš.

"Šis ir viens no tiem steidzamajiem pasākumiem, kas nepieciešams, lai pēc iespējas ātrāk novērstu Kalpaka muzeja ugunsgrēka laikā radušos zaudējumus," uzskata aizsardzības ministrs.

Dzīvojamais konteiners ar logiem ir aprīkots ar sildītāju un elektroinstalāciju. Tajā ievietotas četras divstāvīgās gultas, galds un krēsli. Šādus konteinerus izmanto NBS karavīri starptautiskajās operācijās. Konteiners būs muzeja darbinieces rīcībā līdz atjaunošanas darbu pabeigšanai Kalpaka muzejā.

Slakteris arī pateicas Saldus jaunsargiem, kuri kopā ar Latvijas Kara muzeja darbiniekiem pirmie iesaistījušies ugunsgrēka vietas sakopšanas darbos.

"Šodien 30 Saldus jaunsargi cītīgi strādāja uguns izpostītajā Oskara Kalpaka muzeja ēkā. Tieši ar viņu atbalstu muzeja darbiniekiem izdevās vienas dienas laikā paveikt lielākos sakopšanas darbus," uzsver Slakteris.

AM ir piešķīrusi nepieciešamos līdzekļus Kalpaka muzeja ēkas konservācijai un pagaidu jumta izbūvei. Muzeja atjaunošanai, pēc Slaktera domām, jānotiek pēc iespējas ātrākā laikā, lai mūsu valsts iedzīvotājiem atkal būtu iespēja iepazīties ar pirmā Latvijas armijas komandiera dzīves gaitām un Brīvības cīņām 1919.gadā.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.17 | 10:00

Jauno uzņēmēju skola Slampē 

2019.09.18 | 10:00

Dzejas dienu pasākums Tumē 

2019.09.18 | 10:15

Lasīšanas pasākums bērniem Pūrē 

2019.09.18 | 11:15

Kino Lapmežciemā 

2019.09.18 | 17:00

Keramikas nodarbība Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool