Rozālija, Roze

Atklāj skatu platformu Dunduru pļavās

Twitter
FaceBook
print
2018. gada 20. jūnijs 07:00

Lai dotu iespēju ikvienam interesentam apskatīt palieņu pļavas, nupat kā 7,5 km garumā izlīkumoto Skudrupīti un 2006. gadā izlīkumoto Slampes upīti, kā arī savvaļas govju un zirgu barus, pagājušajā nedēļā Dunduru pļavās un Melnragu rīkles zālāju teritorijā tika atklātas divas skatu platformas.

16. jūnijā interesentu pulciņš no Džūkstes pasaku muzeja kopā ar Aiju un Agnesi Balandiņām no Ķemeru nacionālā parka iemēģināja Dunduru pļavu platformu un pārliecinājās, ka no augšas tiešām viss ir labāk redzams. Un ne tikai savvaļas govju un zirgu ganāmpulka sadzīves ainas, bet arī pa lielāku gabalu riņķojam virs pļavām varēja redzēt zivju ērgli, kā arī nedaudz tālāk – gārni un citus labi zināmus un arī mazāk pazīstamus putnus.

Lielākai brīvībai

Kā stāstīja Agnese Balandiņa, kādreiz aploks bijis arī pie meža, bet tas noņemts, lai dotu iespēju arī savvaļas dzīvniekiem – stirnām, briežiem, aļņiem –  ganīties pļavās: “Un vēl ir plānots attaisīt aploku, kas atrodas pie skatu platformas un šobrīd it kā sadala pļavas. Tad gan zirgi, gan govis varēs iet gandrīz līdz Melnragu fermai. Ganību platības ir jāpalielina, jo šobrīd dzīvnieku skaits šai teritorijai ir gandrīz par lielu – ar visu to, ka vilki pa kādam dzīvniekam aiznes un kāds nomirst arī no vecuma. Tā kā zirgu un govju skaits pieaug, varam secināt, ka dzīvnieki ir te iedzīvojušies, jūtas ļoti labi un savu uzdevumu – noganīt pļavas – veic ļoti labi. Dzīvnieku lielā skaita dēļ ar laiku var nākties daļu pārvest uz citām vietām, kur arī vajadzīgas šīs “dabīgās pļaujmašīnas”.

 

Vairāk lasiet otrdienas, 19. jūnija, laikraksta numurā ŠEIT

 Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Zanda teica:

  Patiess prieks, ka šāda skatu platforma izveidota, ka ir iespēja visiem vērot putnus un dzīvniekus, īstas un no intensīvas lauksaimniecības nesabojātas pļavas un ganības. Jūras ērgli, pļavas putnus, pat vilku ģimenīti. Esmu bijusi Dunduru pļavās, kad tur notika brīnišķīgais pasākums „Dabas koncertzāle”, bija iespēja tikties ar zinošiem augu ekspertiem. Kaut tādu pasākumu būtu vairāk.

 2. jānis teica:

  …mākslīga ,pārprasta daba-kārtējā zaļā muļķība….

 3. Kaspars teica:

  Tās atsaites nepārliecina un uz vienu skrūvi…

 4. Māris teica:

  Bijām ar ģimeni tur, uzkāpām platformā, apskatījām apkārtni. Forši. Kārtējie īgņas skauž un purpina.

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool