Linda, Janīna
Foto: centennial.lv

Atkārtotas laulības, dzimšanas un miršanas izziņas būs pieejamas elektroniski

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 3. septembris 12:14

Šodien, 3. septembrī, valdība apstiprināja Tieslietu ministrijas izstrādāto Ministru kabineta noteikumu projektu «Noteikumi par civilstāvokļu aktu reģistriem», kas paredz, ka atkārtotu laulības, dzimšanas un miršanas izziņu varēs pieprasīt un saņemt elektroniski, izmantojot drošu elektronisku parakstu.

Savukārt atkārtotu laulības, dzimšanas un miršanas apliecību varēs pieprasīt elektroniski, bet to saņemt varēs privātpersonas izvēlētā dzimtsarakstu nodaļā, Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentā vai Latvijas vēstniecībās ārvalstīs. Iepriekš minētie e-pakalpojumi būs pieejami Latvijas valsts portālā www.latvija.lv, kā arī informācija par šiem pakalpojumiem tiks izvietota Tieslietu ministrijas un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapās.

Noteikumu projekts nosaka, ka dzimšanas un miršanas faktu varēs paziņot jebkurā dzimtsarakstu nodaļā, neatkarīgi no personas dzīvesvietas un fakta notikuma vietas. Iepriekš par bērna dzimšanas faktu bija jāpaziņo dzimtsarakstu nodaļai pēc bērna piedzimšanas vietas vai bērna vecāku dzīvesvietas, savukārt par miršanas faktu bija jāpaziņo dzimtsarakstu nodaļai pēc mirušās personas pēdējās dzīvesvietas vai miršanas vietas.

Reģistrējot laulības ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām, tiks sagatavots protokols, kurā atspoguļos nepieciešamo informāciju, tajā skaitā laulāto, liecinieku un dzimtsarakstu iestādes amatpersonas parakstus.

Noteikumu projekts papildus paredz noteikt kārtību, kādā personai nodrošināta iespēja noslēgt laulību ieslodzījuma vietā.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.08.21 | 11:00

Futbols Tukumā 

2019.08.22 | 18:00

Skriešana Engurē 

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

2019.08.23 | 16:00

Senioru saiets Tumē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool