Rudīte, Everts
Attēlam ir ilustratīva nozīme
Foto: phys.org

Arodslimnieki čekus kompensācijas saņemšanai var iesniegt vairākas reizes gadā

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 14. novembris 10:31

Lai uzlabotu klientu apkalpošanu un lai nelaimes gadījumā darbā cietušie un arodslimnieki saņemtu laikus papildu kompensāciju par ārstēšanās un rehabilitācijas izdevumiem, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) atgādina, ka nav gadu jākrāj izdevumus apliecinošie dokumenti. Dokumentus par ārstēšanās izdevumiem klienti VSAA var iesniegt tik bieži, cik vēlas.

„Daudzi cilvēki, kuriem pienākas šāda ārstniecības izdevumu atlīdzināšana no valsts, kļūdaini uzskata, ka viņiem gadu jākrāj čeki un kvītis, un nāk pie mums tos iesniegt gada beigās,” situāciju raksturo VSAA Veselības aprūpes un rehabilitācijas nodaļas vadītājs Māris Skujenieks. „Papildu izdevumu kompensāciju nelaimes gadījumā darbā cietušie un arodslimnieki var pieprasīt kaut katru nedēļu, ja ir sakrājušies maksājumu dokumenti. Ievērojamais VSAA darba apjoms gada beigās, kas ir cilvēku neizpratnes dēļ, rada risku, ka paildzināsies prasības izskatīšana un cilvēkam būs ilgāk jāgaida, kamēr saņems atlīdzību,” norāda Māris Skujenieks.

Jāņem vērā, ka par pakalpojumiem saņemtie čeki ir derīgi vienu gadu kopš to izsniegšanas dienas. Piemēram, ja izdevumi par ārstniecību vai rehabilitāciju ir radušies šajā vasarā, tad maksājumus pierādošos dokumentus var iesniegt jebkurā laikā līdz nākamajai vasarai, bet pirms apritējis gads.

VSAA aicina nelaimes gadījumos darbā cietušos un arodslimniekus atlikt savu maksājumu dokumentu iesniegšanu uz nākamo gadu, ja tiem vēl netuvojas derīguma termiņa beigas, un iesaka izdevumu kompensāciju turpmāk pieprasīt regulāri.

Ar katru gadu pieaug to personu skaits, kurām VSAA apmaksā papildu izdevumus. 2011.gadā vidēji mēnesī pakalpojumi izmaksāti 421 personai, 2012. gadā vidēji mēnesī 477 personām, 2013.gada 9 mēnešos – 573 personām vidēji mēnesī.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:00

Skriešana Engurē 

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

2019.08.23 | 16:00

Senioru saiets Tumē 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool