Tālija, Natālija, Broņislava, Broņislavs

Arī Tukuma kori gatavojas dzejnieka Petera jubilejai

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2014. gada 12. maijs 11:34

Atzīmējot izcilā latviešu dzejdara Jāņa Petera 75. jubilejas gadu, Latvijas mūziķi un tagad arī 23 kori no 11 Latvijas pilsētām un novadiem turpina gatavoties grandiozajam koncertam «Jānim Peteram – 75 / No Jāņiem līdz Pēteriem…», kas notiks 28. jūnijā arēnā «Rīga».

Lielkoncertā, piedaloties koriem un solistiem, tiks izdziedātas ne vien populārākās estrādes un teātra melodijas, bet arī izcilākās un „spēcīgākās” dziesmas no koru repertuāra. Šobrīd, kad jau notikuši vairāki kopmēģinājumi, par iecerēto un paveikto ir apmierināts kora virsdiriģents Ints Teterovskis: “Ir atlasīti spējīgi kori no visas Latvijas, lai apvienotos jaunā – Petera dziesmu korī. Jāņa Petera dzeja ir tik melodiska un labskanīga, ka dzied pati par sevi. Ne velti koru mūzikā dziesmas ar viņa vārdiem ir ieguvušas “zelta klasikas” zīmolu. Ir dziesmas ko zina ikviens un, es priecāšos, ja publika mums dziedās līdzi, jo tieši kopā dziedāšana sevī slēpj īpašo vienotības sajūtu”.

Koncertuzvedumā piedalīsies vairāk nekā 700 koristi, kas pārstāv 23 korus no 11 Latvijas pilsētām un novadiem. Tukumniekus koncertā Petera dziesmu kora sastāvā pārstāvēs Raiņa ģimnāzijas jauktais koris «Savējie» un kultūras nama sieviešu koris «Noktirne». Koncertā piedalīsies arī Liepājas jauktais koris «Laiks», Smiltenes jauniešu koris «Lido», Dobeles jauktais koris «Septiņi sapņi» un jauniešu koris «Sadziedis», Ogres kultūras centra jauniešu koris, Ikšķiles novada jauniešu koris «Soare», Ķeguma jauniešu koris, Valmieras kamerkoris «Kaķi», Olaines jauktais koris «Dziesma». Kupli pārstāvēti Jelgavas pilsēta un novads – meiteņu koris «Spīgo», jauktais kamerkoris «Mītava», apvienotie kori «Svīri» un «Sidrabe», Vilces pagasta jauktais koris «Vilce». No Rīgas piedalīsies jauniešu koris «Balsis», jauktais koris «Skaņupe», jauktie kori «Namejs» un «Norise», Rīgas latviešu biedrības jauktais koris, Latvijas zvērinātu advokātu kolēģijas jauktais koris un Rīgas Doma zēnu koris.

Koncertā uz skatuves kāps arī maestro Raimonds Pauls, komponisti Mārtiņš Brauns, Zigmars Liepiņš un Valdis Zilvers, dziesmām iegūstot jaunu spēku un skanējumu komponista Jāņa Strazda aranžējumos, kā arī instrumentālās grupas, solistu un kopkora izpildījumā. Dziesmas ar Jāņa Petera dzeju izdziedās Igo, Ance Krauze, Ingus Pētersons, Marija Naumova, Viktors Lapčenoks, Aija Andrejeva, Andris Ērglis, Dainis Skutelis, Dita Lūriņa, Intars Busulis, Antra Stafecka, Atis Auzāns, Jānis Paukštello un Dzeguzīte.

Režisora Valda Pavlovska vadībā koncerts iecerēts kā grandiozs, simbolisks un interaktīvs pasākums, ko caurvīs arī video sižeti, foto atmiņas no Jāņa Petera radošā darba un dzīves gājuma un dzeja paša gaviļnieka izpildījumā. Arī pats dzejnieks aktīvi iesaistījies apjomīgajā jubilejas svinību gatavošanas procesā un teic: “Koncerts «No Jāņiem līdz Pēteriem» nebūt nav domāts kā grāmatveža atskaite, jo es ikdien’ rakstu no jauna. Tas būs veltījums un priecīgs vēstījums Jums – sirmiem un jauniem, zaļoksniem un nupat, šorīt dzimušiem…”Komentēt

Pasākumu kalendārs
Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool