Rozālija, Roze
Foto: Dzīvnieku brīvība

Aicina neatļaut jaunas zvēraudzētavas būvniecību

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 25. oktobris 12:11

Latvijā pazīstamākās vides un dzīvnieku aizsardzības organizācijas iesniegušas vēstuli Priekules novada domes deputātiem, aicinot neatbalstīt jaunas kažokzvēru audzētavas būvniecību Gramzdā.

Pēc septembrī notikušās sabiedriskās apspriešanas Priekules novada dome 31. oktobrī lems, vai Gramzdas pagastā atļaut jaunas zvēraudzētavas būvniecību, tādēļ 11 Latvijas vides un dzīvnieku aizsardzības organizācijas domes deputātiem nosūtījušas vēstuli, aicinot ņemt vērā zvēraudzēšanas problemātiskos aspektus. Vēstulē ir uzsvērtas galvenās nozares problēmas, kas to padara nesavietojamu ar rūpēm par vides un dzīvnieku aizsardzību, piemēram, 2011. gadā Nīderlandē veiktā neatkarīgā pētījumā atklāts, ka kažokādas ir pats neekoloģiskākais no apģērbu materiāliem. Attiecībā uz dzīvnieku labturību cita starpā uzsvērts, ka Eiropas Komisijas Dzīvnieku labturības un veselības zinātniskā komiteja secinājusi, ka kažokzvēru audzēšanas nozarē nav iespējams nodrošināt sugai piemērotus dzīves apstākļus un tādējādi arī dzīvnieku labturību.

Organizācijas arī aicina ņemt vērā, ka vietējie iedzīvotāji neatbalsta zvēraudzētavas būvniecību – septembrī notikušajā sabiedriskajā apspriešanā lielākā daļa sanākušo iedzīvotāju pauda neapmierinātību ar plānoto būvprojektu, kas var būtiski pasliktināt tuvāko iedzīvotāju dzīves kvalitāti un negatīvi ietekmēt viņu galvenās nodarbošanās – lauksaimniecības – attīstību. Tāpat arī deputātiem, pieņemot lēmumu, būtu jāņem vērā, ka pēdējo gadu laikā Eiropā arvien vairāk valstu pieņem lēmumu slēgt šo nozari, jo, pieaugot cilvēku informētībai, sabiedrība to atzīst kā neētisku un nevajadzīgu.

Atklāto vēstuli parakstījuši organizāciju «Dzīvnieku brīvība», «Vides aizsardzības klubs», «Pasaules Dabas fonds», «Juglas dzīvnieku aizsardzības grupa», «Dzīvnieku drauga fonds», «Dzīvnieku SOS», «homo ecos:», «Zaļā brīvība», «Latvijas Zemes draugi», «Dzīvnieku pansija Ulubele» un «Vides vārds» valdes locekļi.

“Fakts, ka gandrīz visas lielākās Latvijas vides un dzīvnieku aizsardzības organizācijas vienoti iestājas pret zvēraudzēšanas industrijas paplašināšanu Latvijā, ir svarīgs signāls tam, ka jautājums prasa rūpīgu izvērtēšanu ne tikai pēc tā šauri ekonomiskajiem aspektiem,” uzskata biedrības «Dzīvnieku brīvība» pārstāvis Aivars Andersons.

Jau ziņots, ka sabiedrības iniciatīvā «Par kažokzvēru aizsardzību», ko pavasarī ierosināja organizācija «Dzīvnieku brīvība», savākti nepieciešamie 10 000 paraksti, lai Saeimā iesniegtu likumprojektu par kažokzvēru nozares pakāpenisku slēgšanu Latvijā. Iniciatīva skaidri parāda, ka dzīvnieku aizsardzības jautājums Latvijas sabiedrībai ir svarīgs. Līdz šim tā ir vienīgā nepieciešamo parakstu skaitu sasniegusī iniciatīva portālā manabalss.lv, kas neaizstāv pašu parakstījušo intereses, bet apliecina sabiedrības ētiskās vērtības un ieinteresētību dzīvnieku aizsardzības jomā.

Atklātā vēstule lasāma šeit!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. ANDRIS teica:

    Pilnīgi piekrītu.

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool