Piektdiena, 2019. gada 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

“Velomaratons Baltijas jūrai” (Race for the Baltic) tuvojas Tukumam

Jauniesu klubs 10x0
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 21. jūlijs 15:07

No 8. jūnija līdz 25. augustam notiek starptautiska kampaņa “Velomaratons Baltijas jūrai”. Tā dalībnieki trīs mēnešos šķērsos deviņas valstis un mēros 3500 km garu velobraucienu gar Baltijas jūras krastu, lai pievērstu uzmanību Baltijas jūras piesārņojumam, kā arī vāktu iedzīvotāju parakstus petīcijai par Baltijas jūras atveseļošanu.

Kampaņas ietvaros tiek uzsvērtas trīs prasības:
1. Izbeigt pārmērīgo nozveju un atjaunot dabiskos zivju krājumus, lai nodrošinātu ilgtspēju.
2. Noteikt 30% Baltijas jūras par aizsargājamu jūras teritoriju un nodrošināt, lai tā tiktu efektīvi pārvaldīta.
3. Samazināt barības vielu un piesārņojuma ieplūdi Baltijas jūrā, lai atjaunotu ūdens kvalitāti.

Lai izveidotu nevalstisko organizāciju, uzņēmēju, iesaistīto iedzīvotāju un politikas veidotāju koalīciju, kampaņa pulcēs kopā dažādas ieinteresētās puses, kuras skar Baltijas jūras vides degradācija un kas vēlas panākt Baltijas jūras vides veselības atjaunošanu. Akcijas mērķis ir panākt, ka politikas veidotāji un politiķi HELCOM (The Baltic Marine Environment Protection Commission) ministru sanāksmē oktobrī sāktu rīkoties un izpildītu tās saistības, par kurām ir panāktas vienošanās samilzušos vides jautājumos saistībā ar Baltijas jūru.

Velomaratons šonedēļ tuvojas Latvijai un no 18. līdz 27.jūlijam šķērsos valsts teritoriju šādā maršrutā: Salacgrīva – Saulkrasti – Rīga – Jūrmala – Tukums – Kuldīga, Slītere – Pāvilosta – Rucava.

23. jūlijā velobraucēji ieradīsies Tukumā, kur vides akcijā pie Tukuma ledus halles kopā ar vietējiem brīvprātīgajiem aicinās iedzīvotājus un pilsētas viesus parakstīt petīciju par Baltijas jūras glābšanu.

Ikviens interesents ir aicināts pievienoties kampaņai vairākos veidos – parakstot petīciju kādā no maratona pieturvietām vai atrodot to tīmekļa vietnē (http://www.raceforthebaltic.com), kā arī kopā ar maratonistiem mērot kādu ceļa posmu uz sava velosipēda.

Velobrauciena maršruts un izbraukšanas, ierašanās laiki (izbraukšana no katras pilsētas pašvaldības Domes ēkas laukuma ap plkst. 9.00 – 9.30):

18. jūlijs – plkst. 12.00 ierodas Salacgrīvā. Vides akcijas 18.-20.07. festivālā “Positivus”.
20. jūlijs – izbraukšana no Salacgrīvas plkst. 14.00, maršruts Salacgrīva – Saulkrasti.
21. jūlijs – izbraukšana no Saulkrastiem pl. 9.30, maršruts Saulkrasti – Rīga.
22. jūlijs – izbraukšana no Rīgas plkst. 9.00, maršruts Rīga – Jūrmala. Vides un parakstu vākšanas akcija uz Jomas ielas laukumā pie viesnīcas “Hotel Jūrmala SPA” Majoros no plkst.14.00 līdz 18.00.
23. jūlijs – izbraukšana no Jūrmalas plkst. 9.30, maršruts Jūrmala – Tukums. Vides akcijas pie Tukuma ledus halles.
24. jūlijs – izbraukšana no Tukuma plkst. 9.30, maršruts Tukums – Kuldīga/Slītere. Plkst. 18.00 koncerts un vides akcija Slīteres bākā.
25. jūlijs – izbraukšana no Kuldīgas plkst. 9.30, maršruts Kuldīga – Pāvilosta. Vides akcijas Pāvilostas novadpētniecības muzejā un Pelēkajā kāpā.
26. jūlijs – izbraukšana no Pāvilostas plkst. 9.00, maršruts Pāvilosta – Rucava.
27. jūlijs – izbraukšana no Rucavas plkst. 9.00, maršruts Rucava – Klaipēda (Lietuva).

Aicinām piedalīties un līdzdarboties velomaratona ietvaros notiekošajās vides aktivitātēs: koncertos, sarunās, radošajās darbnīcās utt. Katrā no pilsētām, kurās iebrauks maratonisti, notiks arī parakstu vākšanas akcija par tīru Baltijas jūru.

“Velomaratons Baltijas jūrai” Latvijā notiek sadarbībā ar tā partneriem – biedrībām: “Vides aizsardzības klubs”, “homo ecos:”, “Latvijas Zaļā josta” un “Vides izglītības fonds”.


Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.04.26 | 10:45

Atvērto durvju dienas tehnikumā 

2019.04.26 | 14:00

Talka un pikniks Kandavā 

2019.04.26 | 14:00

Kustību festivāls Jaunpilī 

2019.04.26 | 17:00

Sarunas par teātri Tukumā 

2019.04.26 | 17:00

Senioru balle Šlokenbekā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool