Trešdiena, 2019. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors

Štāba bataljona robežšķirtne.

Twitter
FaceBook
print
2012. gada 31. janvāris 11:03

Tieši divdesmit gadus atpakaļ 31. janvārī tiek izdota pavēle par Armijas Štāba bataljona izveidošanu. Top pirmā un vienīgā vēsturiski atjaunotā Latvijas armijas militārā vienība.

      Par tās pirmo komandieri tiek nozīmēts pulkvedis Jānis Klovāns. Bataljona štābs atrodas Hospitāļa ielā. Goda sardzes rota izvietota Mālpils tehnikuma telpās. Vēlāk daļa bataljona apmetas Sūžu desanta bataljona garāžās. Rotu komandieri lepni savos kabinetos iebrauca džipos.

          Tikai 1993.gadā bataljons iegūst kopējas telpas Abrenes ielā. Vēlāk Goda sardzes rota apgūst savas pašreizējās mājvietas Krustabaznīcas ielā. Šajās kazarmās, savā laikā bija izvietots Latvijas armijas lielgabalu pulks. Šī vieta ir saistīta arī ar leģendārā latviešu aktiera Ēvalda Valtera vārdu. Tāpēc ar toreizējā bataljona komandiera Gvido Ivanova aktīvu rīcību bataljona teritorijā tiek izvietots

Ē. Valtera piemiņas akmens. Tajā iekalti viņa slavenie vārdi “Esiet, kā vīri!”

      Štāba bataljons savos divdesmit gados , bez šaubām , ir piedzīvojis daudz spilgtākus notikumus par savu vēsturisko priekšteci. Brīžiem emocijas situšas tik augstu vilni, ka jauno karavīru atmiņā tās paliek uz visu mūžu. ASV prezidenti, Romas pāvests, Dānijas, Anglijas un Nīderlandes karalienes. Japānas imperators un neskaitāmu valstu prezidenti tikai izstieptas rokas attālumā! Sadarbība ar Dānijas karavīriem. Neskaitāmas uzrunas ar dažādu valstu militārajiem un reliģiskajiem pārstāvjiem, aktieriem, māksliniekiem .

         Liels notikums bija Latvijas gleznotāja Jāņa Anmaņa divdesmit gleznu dāvinājums bataljona karavīriem. 1998.gadā.

Bataljona pārstāvji ir bijuši Islandē,Vācijā, Dānijā, Zviedrijā, Itālijā un citās Eiropas valstīs. Štāba bataljona defilē grupa ir priecējusi daudzus ar savu brašumu un latviešu mūzikas popularizēšanu. Man ir bijusi iespēja redzēt Somijas un Krievijas armijas defilē grupas. Varu droši apgalvot, ka mūsu puišu līmenis ir līdzvērtīgs. Štāba bataljona karavīri ir tie, kas stāv pie Brīvības pieminekļa un prezidentu pils.

     Būtu kļūda domāt, ka viņi māk tikai skaisti stāvēt un defilēt. Pēdējā laikā liela uzmanība tikusi pievērsta kaujas mākslas pilnveidošanai. Pret slēpņu patrulēšanas māka, spēja pārvarēt dažādus šķēršļus, lauku izdzīvošanas prasmes un prettanku cīņas meistarība ir neizmērojami augusi.

           Ir kāds vēsturisks fakts, kas būtu mums jāiegaumē. Tālajā 1939.gadā 10.decembrī ,pirmās brīvvalsts laikā, Štāba bataljons nosvinēja savu pastāvēšanas divdesmit gadi. Tad neviens nenojauta, ka tam sekos ilgs tumšais periods. Šodien NBS Štāba bataljona 20.gada dienas jubilejā, gribas cerēt un novēlēt bataljonam un atjaunotai Latvijai saules mūžu!

Somija,Hamina 30.01.2012.g.

Ar cieņu Leons Stiprais.


Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.20 | 18:30

Skriešana Jaunpilī 

2019.06.20 | 19:00

Ielīgošana Jaunpilī 

2019.06.20 | 20:00

Ielīgošana Jaunsātos 

2019.06.20 | 21:00

Uguns rituāls Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool