Bernhards, Boriss, Rojs

Par iespēju redzēt televīziju ikvienam Latvijas iedzīvotājam

Twitter
FaceBook
print
2009. gada 25. novembris 14:48

Informācija:
Politiskā apvienība “Saskaņas centrs” uzskata par nepieļaujamu, ka pārejas process no analogā uz digitālo formātu norit slepenībā no sabiedrības, un patērētājiem – televīzijas skatītājiem – nav pietiekamas informācijas par to, kā jau 2010.gadā būs organizēta apraide. “Saskaņas centrs” atgādina, ka, atbilstoši likuma “Par radio un televīziju” prasībām, valstij ir jānodrošina visiem iedzīvotājiem pieeja sabiedriskajai televīzijai. “Saskaņas centrs” pieprasa nekavējošu Ministru kabineta rīcību, lai nodrošinātu visiem Latvijas iedzīvotājiem pieeju televīzijai, tai skaitā, apgādājot maznodrošinātos iedzīvotājus ar bezmaksas dekoderiem.

Viedoklis:
Satiksmes ministrija 24. novembrī oficiāli paziņoja, ka pāreja uz digitālo formātu tiks īstenota ievērojami ātrāk, nekā tika uzskatīts agrāk – jau 2010. gada pirmajā pusē. Procesa paātrināšana var novest pie tā, ka simtiem tūkstošu iedzīvotāju – pirmām kārtām maznodrošināto un lauku iedzīvotāju – nebūs pieejas pat bezmaksas kanāliem, tajā skaitā Latvijas televīzijai, kas pēc būtības pieder visai sabiedrībai. Desmitiem tūkstošu mājsaimniecību varēs pieslēgties digitālajai televīzijai, vienīgi iztērējot 39 latus dekodera iegādei. Daudziem televīzijas skatītājiem šī summa krīzes laikā var būt par dārgu.

Jautājums lasītājam:
Cik nozīmīga ir sabiedriskās televīzijas kā neitrāla informācijas avota pieejamība Latvijas iedzīvotājiem? Kā tavuprāt šobrīd vajadzētu risināt situāciju ar digitālās televīzijas pieejamību Latvijas trūcīgajiem iedzīvotājiem

Ivars Jakovels
politikas zinātnes maģistrs
http://ivarsjakovels.blogspot.com/


Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.08.20 | 11:13

Kapu svētki Kandavā un Zantē 

2019.08.21 | 11:00

Futbols Tukumā 

2019.08.22 | 18:00

Skriešana Engurē 

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool