Mazas viltības kā iesaiņot dāvanas ar mīlestību

Publiskajā runā ir viena liela patiesība – maza nozīme ir tam ko jūs sakiet, daudz svarīgāk kā to dariet. Piekritīsiet taču, ka arī ikdienā daža laba spoža ideja negūst atbalstu tikai tādēļ, ka pasniegta neveikli, kautrīgi, un bez pārliecības.

Viss šis attiecas arī uz dāvināšanu. Nav svarīgi ko jūs dāviniet. Svarīgi ir kā to iesaiņojiet. Esmu lasījusi, ka kāds slavens režisors aktierus dresējis, liekot tiem pasniegt parastu smilgu no visas sirds – it kā tas būtu milzīgs rožu pušķis. Un patiesi – ieliekot pareizās emocijas un attieksmi, iespējams panākt milzīgu efektu. Bet milzīgo rožu pušķi, savukārt, var pasniegt tik neveikli, ka tas zaudē visu savu vērtību. Lūk, arī ražotāji taču pieliek milzīgas pūles, lai produktu iesaiņotu maksimāli uzrunājoši – viņiem iepakojums nereti ir biznesa gals un sākums.

Šīs pārdomas, protams, man raisās, jo tuvojas gada lielākais apdāvināšanās laiks – Ziemassvētku un Jaungada sezona. Kā savas dāvanas šogad plānojiet iesaiņot jūs?

Atceros padomju laikus, sen gan tas bija, bet toreiz daži dāvanas saiņoja pat parastākajā, brūnajā ietinamajā papīrā. Šodien iespējas ir visplašākās – tepat veikalā, kurā strādāju, ir pieejami dāvanu saiņošanas piederumi visplašākajā izvēlē. Bet nopirkt spožu un krāšņu papīru, un pavirši ievīkšīt tajā savu, par dārgu naudu pirkto dāvanu, vēl nedos iecerēto efektu. Kā jau secināju iepriekš – saiņošana jāveic rūpīgi, tai ir jāgatavojas, un jādara tas ar emocijām.Tikai tad dāvanas saņēmējs redzēs, ka jūs neesat vienkārši atpircies, bet sapratīs, cik daudz viņš jums nozīmē. Lieta, kuru dāviniet nav tik svarīga. Daudz lielāka nozīme ir jūsu attieksmei, kuru pievienojiet dāvanai. Bet to, protams, vislabāk demonstrē iesaiņojums.

Mani dāvanu saiņošanas triki ir šādi:
•    Mīļa kartiņa ar jūsu pašrakstītu novēlējumu, vai Viļa Plūdoņa pantiņu piešķir personīgu attieksmi, parāda, cik ļoti otrs cilvēks jums rūp.
•    Piesaiņojiet dāvanai no ārpuses klāt kādu jauku nieciņu. Piemēram, eņģelīti, zvaniņu, spožu greznumbumbu, apzeltītu čiekuru vai kaut parastu egles zariņu. Dāvana, pat ietīta smalkā papīrā ir plika un prasta. Tieši sīkās detaļas ir tās, kas rada noskaņu.
•    Lentas, lentas, lentas. Izmantojiet vairāk kā vienu lentu. Piemēram, no platās, sarkanās izveidojiet puķi. Tas dāvanu padarīs ekskluzīvu un neaizmirstamu. Topiet radoši paši, vai arī uzticaties profesionāliem saiņotājiem.

Lietas, ko noteikti nedarīt:
•    Paviršība. Tā nogalina prieku, jo liecina, ka dāvanas saņēmējs jums vienaldzīgs. Vienaldzīgi vai slikti iesaiņotas dāvanas spēj samaitāt svētku noskaņu.
•    Formālisms. Dogmatiski pareizs iesaiņojums ir vēss un neinteresants – bet jums taču jābūt personīgiem, ne standartizēti garlaicīgiem.
•    Egoisms. Mēs visi esam egoisti, un mums liekas, ka visiem garšo tas, kas garšo mums. Ka visiem patīk tas, kas patīk mums. Izvēloties dāvanas un saiņojot tās, atceraties par to, ko vēlas citi un kas patīk viņiem.

Visbeidzot, pat ja jūs esat normāls vīrietis, kuram padodas krānu labot, bet ne dāvanas saiņot – ja cilvēks redzēs, ka esat ielicis pūles, lai arī rezultāts ir, teiksim tā, viduvējs, viņš (vai viņa) novērtēs jūsu centību un rūpes.

Kad runa par dāvināšanu, atceraties, ka ikviens cilvēks vēlas justies svarīgs. Ikviens vēlas saņemt mīlestību. Un labākais veids kā to parādīt, ir iesaiņojums. Dāvana ir tikai lieta. Jūsu attieksmi parāda tas, kā šo lietu pasniedziet.  

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *