Pirmdiena, 2019. gada 22. aprīlis
Armanda, Armands

Kā organizēt autovadītāju darba laiku? (2)

Autovadītāju darba laiks ir viens no jautājumiem, par kuru bieži darba devējiem trūkst pilnīgas izpratnes, lai gan no tā ir atkarīga gan darba izpildes kvalitāte, gan drošība. Lieli attālumi, kravu gaidīšanas laiks, automašīnas remonts, pagarinātās darba stundas objektos – tas viss attiecināms uz autovadītāja darba izpildi. Nosakot darba laiku autovadītājam, darba devējam būtu jāprecizē automašīnas noslodze, līdz ar to arī autovadītāja darba laiks jeb periods, kura ietvaros darbinieks ir darba devēja rīcībā. 

Nameja apmetņa turētājs – arheoloģiska sensācija? (5)

Somijā kādus divdesmit kilometrus no Haminas atrodas liela jūras ostas pilsēta Kotka. Tulkojumā no somu valodas tas nozīmē ērgļa plsēta. Kotkā atrodas Jūras muzejs. Ārēji tas atgādina stikla piramīdu.

Kādu mēslojumu izvēlēties? 

Tā kā dārza augsne nenodrošina augus ar visām nepieciešamajām barības vielām, tad tiem ir nepieciešama papildu barošana, ko var nodrošināt ar mēslojumu.

Kāpēc somi pie stārķiem netika (1)

Sensenos laikos, kad Dieviņš vēl uz zemes dzīvoja notika putnu dalīšana tautām.

“Rīgas Centrāltirgu” zemniekiem 

Sākoties vasaras sezonai, Centrāltirgū un Vidzemes tirgū parādījušies pirmie Latvijas dārzeņi un pavisam drīz gaidāmas vietējās ogas un augļi. Ja laukos, vai ikkatram ir vismaz savs piemājas dārziņš, tad bieži vien pilsētniekiem vienīgā iespēja tikt pie svaigiem dārzeņiem un augļiem ir tirgus. Kā pašvaldības uzņēmums – “Rīgas Centrāltirgus” – par vienu no saviem būtiskākajiem uzdevumiem izvirzījis radīt apstākļus, lai tirgū varētu satikties pašmāju zemnieks un patērētājs.

Katra saimnieka gods – pagalma zāles nopļaušana līdz Jāņiem 

Laiks ārā ir kļuvis pavisam silts, zāle ir kļuvusi visai lekna un aug uz nebēdu. Tādēļ tagad viens no aktuālākajiem dārza darbiem ir zāles pļaušana. Vecmāmiņas, vecvecmāņas noteikti daudziem ir atgādinājušas, ka pirms Līgo un Jāņu svētkiem ikviena saimnieka gods ir, lai pagals un sētmales ir apļautas. Zāli var, protams, pļaut mūsu senču tradīcijās- ar izkapti, bet jārēķinās, ka ar šo tehniku pļāvums nebūs visai līdzens. Tādēļ visprātīgāk skaista mauriņa iegūšanai tomēr ir iegādāties zāles pļāvēju.

Kā somi piemin savus kritušos varoņus 

Kritušo varoņu diena, maija 3. svētdienā, Somiem ir karogu diena. Pie visām valsts iestādēm tiek izkārti karogi. Privātajās mājās pēc saimnieka vēlmes. Bet šī diena nav sēru diena.

Par godu Latvijai un Libavai! (2)

Somijas dienvidu un jūras ostas pilsetai Haminai ir daudz vairāk saiknes ar Latviju, nekā pirmajā brīdī varētu likties. Senākās ir minētas mūsu un somu varoņeposos un tautas dziesmās. Kaut vai teiciens: Ziemeļmeitas lūkoties. Bijām, esam un būsim kaimiņi. Par to liecina arī daudzo vārdu kopība. Piemēram, maksā, nozīme un izruna abām tautām ir identiska. Arī vārds laiva viņiem nozīmē kuģis.

Pārliecinieties, vai darba aizsardzības speciālists ir atbilstoši kvalificēts 

Jau trešo gadu Ventspilī darbojas Latvijas Darba devēju konfederācijas Kurzemes reģiona darba devēju konsultāciju centrs, kurā sniedzam informāciju par darba tiesiskajiem aspektiem un darba aizsardzības jautājumiem. Pēdējā laikā aizvien aktuālāks kļuvis jautājums par darba aizsardzības pakalpojumu sniedzējiem, viņu kompetenci un arī – veiktā darba kvalitāti.

Pirmie dārza darbi jau ir sākušies. 

Aprīlis ir mēnesis, kad sākas pirmie dārza darbi. Sniegs ir nokusis un zeme ir gatava saņemt apčubināšanu. Tā kā latvieši ir zemnieku tauta, tad daudziem alkas izaudzēt savā dārziņā kādu augu ir gluži dabiskas. Uz pavasara pusi zaļie pirkstiņi parasti kļūst nemierīgi. Bet kam lai ķeras klāt? Ko tagad ir jāpaspēj? Tādēļ šoreiz ieraksts par aktuālajiem dārza darbiem aprīlī.

KNAB politiskā (ne)atkarība 

Nupat Ministru prezidenta pārstāve masu medijiem paziņojusi, ka valdība jau tuvākajā laikā plānojusi izskatīt koncepciju par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) turpmāko statusu. Diskusiju par jauno koncepciju centrā – Valda Dombrovska (Vienotība) vēlme stiprināt Ministru prezidenta pārraudzību pār KNAB. Interesanti, ka vēl pirms nepilniem trim gadiem pašlaik “Vienotību” veidojošie politiķi no “Jaunā laika” un “Sabiedrība Citai politikai” aicināja cilvēkus pulcēties pie Saeimas nama, lai “izteiktu protestu pret valdošās koalīcijas mēģinājumiem graut KNAB neatkarību un paustu atbalstu KNAB vadītājam Aleksejam Loskutovam (autora piezīme – pašlaik “Vienotības” Saeimas deputāts)”. Vai tā mums gabaliņu pa gabaliņam atklājas “Vienotības” politiķu divsejainā Jānusa būtība?

Kad somi ar konfektēm svaidās (1)

Kādā no pēdējām februāra dienām noguris nācu no šīs strādīgās un savdabīgās tautas valodas kursiem. Uzmanību pievērsa gar ietves malām sastājušies bērni, garāmgājēji un sievietes. Visas pazīmes, man pieredzējušajam fotogrāfam, liecināja, ka gaidāms kāds sabiedriski svarīgs pasākums. Par laimi līdzi bija Canon ziepnīcas fotoaparāts.

Supermēness no Haminas pilsētas (2)

Visa pasaule 19. martā sekoja līdzi lielajam gada notikumam – supermēnesim. Arī mani tas interesēja gan kā fotogrāfu, gan kā jūsu padevīgo kalpu. Būšu godīgs, un uzreiz pateikšu, ka jūs redzēsiet fotogrāfijas, kas uzņemtas 18. un 20. martā. 19. martā Somijas pilsētas Haminas debesis klāja bieza mākoņu kārta.

Daži noderīgi padomi tapešu līmēšanā (1)

Tuvojas pavasaris un daudzi sāk domāt par savas apkārtnes uzkopšanu. Pirmā lieta ar ko parasti sāk ir savs mājoklis. Visvieglāk ienest jaunas vēsmas mājoklī ir ar sienu atsvaidzināšanu. Viens no veidiem kā to izdarīt jaunu tapešu uzlīmēšana. Izvēlēties tapetēm nepieciešamo toni nav vienīgā lieta par ko nākas lauzīt galvu. Ir daudz un dažādi sīkumi par ko cilvēks, kas nav cieši saistīts ar būvniecību, var neaizdomāties. Tādēļ došu Jums dažus noderīgus padomus, kas varbūt kādam aiztaupīs liekas galvas sāpes.

Ziemas trollīši atkāpjas! 

 

Ir daudzas pavasara pazīmes. Gājputnu klaigas, sniegpulkstenīšu, tikai sirdij dzirdamie zvaniņi, pirmie pavasara strautiņi, pūpolvēderiņu gozēšanās saulītē.

Bet Somijas pilsētā Haminā ir savādāk. Tā atrodas Somijas pašos dienvidos pie jūras, vistuvāk Latvijai. Tāpēc visa Somija seko tieši Haminas pavasara zīmēm, – tā uzskata mans mazdēls. Vēl lielajos salos, kad gandrīz nekas neliecina par pavasari, sākas rosība koku zaros. To vēsta sniega mātes padoto rosīšanās gan kokos, gan uz zemes. Mazdēls šogad viņus nosaucis par sniega trollīšiem.

Pasākumu kalendārs

2019.04.22 | 11:00

Izstādes atklāšana Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Lieldienas Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Skrējiens Engures pagastā 

2019.04.22 | 12:00

Pasākums «Mēs Engurei» 

2019.04.22 | 13:00

Lieldienas Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool