Trešdiena, 2019. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors

Paši vainīgi 

Pēc Latvijas Krājbankas krīzes publiskošanas intervijā kādam biznesa portālam finanšu ministrs Andris Vilks faktiski paudis nostāju, ka valsts iedzīvotāji paši ir vainīgi, ja savus finanšu līdzekļus glabājuši legālā komercbankā. Vēl vairāk vainīgi, jo Latvijas Krājbanka esot piedāvājusi augstākus noguldījumu procentus un zemāku kontu apkalpošanas maksu pensionāriem. Tam vajadzējis radīt aizdomas ikvienā iedzīvotājā. Izklausās pēc sirdzēja delīrija murgiem. Diemžēl tas ir viens no Latvijas Republikas valdības redzamāko pārstāvju viedokļiem.

Sargāt valsti un valodu nevar “par daudz” 

Iveta Grigule, 11. Saeimas deputāte (ZZS)

Pēdējā laikā nerimst kaislības ap parakstu vākšanu par otru valsts valodu Latvijā. Šīs akcijas dēļ iedzīvotāji tiek apzināti šķelti, vadoties pēc valodas, kurā tie runā – krievvalodīgajos un latviešos. Ik pa laikam sabiedrībā labi atpazīstami politiķi “uzmet pa sausai pagalei” kvēlojošai ugunij, parakstoties par referendumu.  

Kā Tukuma zemes vēzis Haminas briesmoni atmaskoja. 

Sen, sen bērnībā biju redzējis lielu racējcirceni. Tautāsauktu par zemes vēzi. Tas bija tik sen, ka biju pat aizmirsis, kāviņš īsti izskatās.

Atklātības koalīcijas valdība 

Nupat kā ir apstiprināta jaunā Latvijas valdība, kas sevi nodēvējusi par Tiesiskuma un reformu koalīcijas pārstāvjiem. Es gan sacītu, ka Latvijā ir nodibināta ciniskas atklātības koalīcijas valdība.

Šķelt nedrīkst saskaņot (11)

Nupat jau iet vaļā – «Saskaņas centrs», neprazdams saprast politisko situāciju un atzīt savas kļūdas, ierosinājis pamatīgu vēstuļu kampaņu, lai mudinātu Valsts Prezidentu aicināt «Saskaņas centru» valdībā. Un – vai tas kāds brīnums? – atsaucība kampaņai ir mežonīga. Nepagūst partija savu kampaņu izsludināt, kad Rīgas pils jau saņēmusi pusotru tūkstoti organizētu vēstuļu ar vienīgo pareizo viedokli. Tūdaļ sarosās arī atsevišķi masu mediji – vai tas kāds brīnums, ka tikai krievvalodīgie? – ar aicinājumiem izbeigt kādā konkrētā valodā runājošo cilvēku diskrimināciju. Kāda televīzija, kas raida šādi domājošajiem, tūdaļ intervē nacionālboļševiku līderi, kurš nu gatavs rīkot protesta akcijas (sazin, cik miermīlīgas demonstrācijas puisis ar tādu vārdkopu ir domājis?), kuru mērķis ir «Saskaņas centra» iestumšana valdībā.

Liekulīgais Trusis Sarkanā Vēža spīlēs (3)

Vakar pēkšņi aizdomājos, ka mūsu valstij varbūt tāda karma – 20 gadu cikls. Pirmā valsts pastāvēja 20 gadus un tad nonāca okupāciju spaidos. Dibinājām to vētrainos apstākļos, kad neviens īsti nevarēja saprast, kāda lielvara saimniekos tavā sētā rīt. Aizstāvējām, nosargājām. Mīlējām, slaucām, cienījām un lamājām. Un tagad atceramies ar tādu kā gēnos ierakstītu nostalģiju un grūtsirdību.

Golden scor 2011- Latvijas džudistu triumfs (1)

24. septembrī Rīgā Ķīpsalas hallē notika  Golden Scor sestās starptautiskās džudo sacensības. Tajās piedalījās Latvijas, Baltkrievijas, Beļģijas, Krievijas, Somijas, Francijas, Kanādas un Lielbritānijas džudisti.

Lai par darbu augstumā nebūtu jāmaksā ar dzīvību 

Iestājoties lietainākam un aukstākam laikam, arvien lielākas bažas rada daudzviet vērojamā strādnieku darbošanās lielā augstumā – uz māju jumtiem, pie skursteņiem utt. Lai paveiktu plānoto darbu, speciālisti izmanto dažādus paņēmienus, taču tie ne vienmēr garantē darba veicēja drošību. Pie ēkām tiek uzstādītas nenostiprinātas sastatnes, uz jumta darbs tiek veikts, neievērojot darba drošības prasības, dažviet neapdomīgi tiek izmantoti pacēlāji, kuri it kā paredzēti tieši cilvēku celšanai.

Ūdens sāk smelties mutē (4)

Pavisam nesen publiskajā telpā parādījās informācija, ka septiņās galvaspilsētas skolās nav izdevies nokomplektēt 10.klases, un šī problēma nav tikai Rīgā, bet arī daudzās rajonu skolās. Iemesli šai visai bēdīgajai parādībai, kas skaidri parāda arī Latvijas iedzīvotāju skaita samazināšos, ir vairāki, bet lielākā daļa no tiem tieši saistīti ar līdz šim mūsu valstī īstenoto politiku.

Milzu sēnes un viņu bīstamie radinieki 

Pastaigājoties augustā pa Rīgas mikrorajonu Imantu, zem dzīvības koka atradu neparasti lielu pūpēdi.

Sildot nosalušās kājas! Šis un tas par kamīniem.. 

Brr, cik auksts vējš uzpūta. Sajūta, ka tas iziet cauri visam ķermenim. Jā, siltais laiks ir jau aiz muguras. Aukstas vēja dvesmas nu nebūs retums. Sildīties varēsim siltās omītes adītās vilnas zeķēs. Vai, pie kamīna! Ak, cik jauki ir tiem, kam ir kamīns! Mājas dvēsele. Vieta, kur ne tikai sasildīties, bet ari rast mieru savai nogurušajai dvēselei. Varbūt varu arī savā mājoklī uzstādīt mājas pavardu?
Kas tad īsti jāzina, ja esat izlēmuši savā mājvietā uzstādīt kamīnu?

Tas ir tikpat vienkārši kā 2×2 jeb padomi skolēna istabas iekārtošanā (3)

Raksta eksperte K-rauta interjera konsultante Polīna Beļajeva

Vēl tikai pēdējo nedēļu pilsētu ielas liekas tukšākas, bet nu jau pavisam drīz tajās raitā solī, mugursomas nesdami, uz skolu dosies mazie un lielie skolēni. Klāt ir laiks, lai apgūtu jaunas teorijas, atrisinātu vissarežģītākos teksta uzdevumus un uzrakstītu visaizkustinošākos domrakstus. Ja bērniem ir jādomā par teicamām sekmēm, tad vecākiem savukārt ir jādomā, kā iekārtot bērniem istabu, lai tā būtu ērta mācībām. Pareizi iekārtota istaba noteikti motivēs bērnu sakoncentrēties skolas darbiem.

Parāde Rīgā par godu Latvijas Zemessardzes dibināšanas 20. gadadienai 

Diezgan negaidīta un netradicionāla parāde šajā laikā. Priecēja Zemessardzes skaitliskais sastāvs. Tūkstotis kareivju un Zemessardzes veterānu.

Par plaukstošu un vienotu Latviju 

Kārtējo reizi Latvijā pienācis laiks, kad valdošie politiķi tikpat kā nevēlas spriest par ekonomiku, sociālajām lietām un valsts pārvaldes sakārtošanu. Priekšplānā tiek izvirzīti tā dēvētie nacionālie jautājumi jeb kurš lielāks latvietis vai krievs un kura senči kam lielāku pārestību nodarījuši. Valsts un sabiedrības intereses šobrīd lielākoties tiek noliktas malā. Diemžēl šo laiku sauc par vēlēšanām.

Ieteikumi vasaras remontdarbiem 

Vasarā var ne tikai baudīt saules un gaisa peldes, bet arī patīkamu noguru pēc labi padarīta darba!
Jo šis ir gadalaiks, kad var darīt darbus, kas citkārt padarāmi daudz sarežģītāk.
Piedāvāju dažas idejas, ko mēs vēl varam paspēt izdarīt šajā vasarā.

Pasākumu kalendārs

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.20 | 18:30

Skriešana Jaunpilī 

2019.06.20 | 19:00

Ielīgošana Jaunpilī 

2019.06.20 | 20:00

Ielīgošana Jaunsātos 

2019.06.20 | 21:00

Uguns rituāls Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool