Hermīne, Estere

Jaunieši un brīvprātīgais darbs 

Brīvprātīgais darbs rietumvalstīs ir vērtība un iesakņojusies tradīcija, kamēr Latvijā brīvprātīgā darba kustība ir ne visai sena parādība, kas aizsākusies pirms vairākiem gadiem un maz pamazām attīstās, galvenokārt, balstoties uz sabiedrisko organizāciju iniciatīvām. Pagājušajā gadā, kad 2011. gadu Eiropā pasludināja par brīvprātīgā darba gadu, sabiedrībā ir aktualizējušies jautājumi – kas ir brīvprātīgais darbs un kādas ir iespējas, ieguvumi un izaicinājumi piedaloties brīvprātīgajā darbā?

Nāc uz tikšanos ar pavasara zaļo asniņu un nogaršot konditorejas gardumus 

Tukuma, Engures, Kandavas un Jaunpils novada biedrības aicina iedzīvotājus un citus interesentus uz “Tukuma NVO Apvienības” biedru organizāciju Atvērto Durvju Dienu šī gada 24.aprīlī, no plkst. 12:00 – 16:00, Tukuma NVO Apvienības mājā Talsu ielā 20, Tukumā.

Atvērto Durvju Dienā apmeklētāji varēs degustēt  kulinārijas un konditorejas izstrādājumus, zāļu tējas, aplūkot rokdarbus – adījumus un tamborējumus, iegūt praktiskus padomus adīšanai ar adāmmašīnu, piedalīties “Pavasara sveiciena” gatavošanā, tikties ar pavasara zaļo asniņu, izmēģināt velo trenažieri, galvas un pēdu masāžas aparātu asinsrites uzlabošanai un uzzināt par iespējām iesaistīties un līdzdarboties biedrību rīkotajās aktivitātēs un piedalīties daudzās citās biedrību vadītajās nodarbībās.

Kapa klusums pār Latviju (7)

Kāds naudas iekasēšanas kantoris atgādinājis tautai, ka jau 1993. gadā pieņemts likums par radio mūzikas nodokli sabiedriskajā transportā. Beidzot naudas iekasēšanas kantoris nolēmis, ka vairs netēlos labdarīgu filantropu un turpmāk iekasēs šo nodokli par radio mūzikas klausīšanos starppilsētu autobusos, pilsētas autobusos, maršruta taksometros, parastajos taksometros, birojos, zobārstu kabinetos, frizētavās un sazin kur vēl. Publiski izskanējušie tarifi neizskatās pārāk lieli (taksometram – 70 santīmi mēnesī, starppilsētu autobusam – 1,70 lati mēnesī, tātad gadā attiecīgi 8,40 lati un 20,40 lati; zobārsta kabinetam tie varētu būt kādi 5 lati mēnesī vai 60 lati gadā). Taču – runa ir par principu, proti, kāpēc vispār par to jāmaksā autotransporta uzņēmumam vai zobārstam, frizierim un citiem (finālā – klientam)?

Smagumu pārvietošana – risks nodarbināto veselībai 

Nav nekāds noslēpums, ka smagu priekšmetu pārvietošana var radīt risku cilvēka veselībai un drošībai, un tikpat būtiski kā jebkurā sadzīviskā situācijā tas ir arī darba vietā. Nodarbinātie, kuri norīkoti veikt fiziski smagu darbu, ne vienmēr apzinās, cik lielu smagumu drīkst celt un kā to pareizi darīt, lai netraumētu sevi, izraisot muguras vai cita veida traumas, kas ļoti bieži pārtop nopietnās arodslimībās. 

Balsojam PRET!!! (9)

 Šodien “Lauku Avīzē ” izlasīju sekojošo tekstu, un tas lika vēlreiz aizdomāties par to, cik tomēr maz mūsos ir dzīvesgudrības un patriotisma.  “Televīzijas “Preses klubā” ministre Ilze Viņķele ar ironisku pieskaņu balsī noteica – nu kādu pensiju var gaidīt, ja strādā par minimālo algu! Ar neapbruņotu ausi varēja saklausīt viņas aizdomas par algas saņemšanu aploksnē. […]

Ekonomiskā brīnuma mirāža 

Neskatoties uz Latvijas tautas vispārēju ieslīgšanu nabadzībā, kopš ekonomiskās krīzes sākuma, Latvijā valdošie politiķi un viņu oficiāli pārstāvji ne reizi vien norādījuši uz valsts veiksmīgi izvēlēto stratēģiju ekonomisko grūtību pārvarēšanai, ko bez maz vai apbrīno ikviena Eiropas valsts un to redzamākie finanšu eksperti. Diemžēl to nemanām ne vien mēs – vietējie reņģēdāji, – bet izskatās, ka arī tā izdaudzinātie starptautiskie finanšu eksperti.

Somijā gaida NBS karavīrus! 

Somijas pilsētā Hamina katru otro gadu notiek starptautiskais militāro orķestru festivāls.

Šogad tas notiks no 29. jūlija līdz 5. augustam. 

Štāba bataljona robežšķirtne. 

Tieši divdesmit gadus atpakaļ 31. janvārī tiek izdota pavēle par Armijas Štāba bataljona izveidošanu. Top pirmā un vienīgā vēsturiski atjaunotā Latvijas armijas militārā vienība.

KĀ PIEVEIKT ABSURDU 

Gribu atgādināt dažas pamatlietas, kas skar mūsu apņēmību nosargāt latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu Latvijā un mūsu oponentu vēlmi izkaulēt kādas “īpašas” tiesības viņu “dzimtajai valodai”, līdz pat otras valsts valodas statusam. Šo referendumu mums uzspieda!

Kādu darba aizsardzības speciālistu piesaistīt? 

Kādos gadījumos vadītājs darba aizsardzības sistēmu savā uzņēmumā var izveidot un uzturēt ar uzņēmuma iekšējiem resursiem, deleģējot šīs funkcijas savam darbiniekam, bet kad pieaicināt kvalificētu speciālistu “no malas”? Tas ir jautājums, kas bieži tiek uzdots gan bezmaksas konsultācijās, kuras Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) konsultāciju centrā sniedzam uzņēmējiem, gan arī ikdienas sarunās ar darba devējiem. 

Kāpēc puiši mirst pirmdienās? 

Kopā ar savu draugu pensionētu mediķi ,atcerējāmies pēkšņos nāves iemeslus,kas izskanējuši presē. Sev par pārsteigumu secinājām, ka lielākā daļa no tiem ir notikuši pirmdienās. Arī Nila Ušakova gadījums,kas gan beidzās laimīgi.

Jābeidz klusēt! (15)

Jau 1999. gadā rakstnieks Alberts Bels iestājās par latviešu valodas kā vienīgās valsts valodas statusu Latvijā. Toreiz viņu nesadzirdēja…

Vīri pelēkos mēteļos, sievas – baltās zeķēs. 

Iveta Grigule, 11. Saeimas deputāte

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, ziņojot Saeimas komisijai par kultūras procesu norisēm un problēmām, vairākkārtīgi akcentēja: “Mēs lepojamies ar savām Mākslas un mūzikas skolām, mēs lepojamies ar saviem Dziesmu un Deju svētkiem!” Jā, tā tas ir par visiem 200%! Īpaši jau Dziesmu un Deju svētki sev allaž līdzi nes milzīgu emocionālu pacēlumu, lepnuma un pašapziņas pilnu atmosfēru pilsētā, neaprakstāmu kopības sajūtu ar šo zemi, cilvēkiem un dziesmu, līdz pat asarām acīs.

Izsviežam kārtējo pusmiljardu 

Iveta Grigule, 11.Saeimas deputāte

 Jau kārtējo reizi mēs attopamies pie “sasista trauka” un “izlieta ūdens”. No ne tik senajām kļūdām mācība nav gūta. Kārtējā banka jau atkal tiek izsludināta par bankrotējušu. Tūkstošiem cilvēku ir zaudējuši lielas naudas summas.

Kā atšķirt, kādas veselības pārbaudes nodarbinātajam jāveic? 

Runājot par nodarbināto veselības aizsardzību, darba devējiem bieži rodas jautājumi par obligāto veselības pārbaužu piemērošanu atbilstoši veicamajam darbam. Daudziem joprojām nav skaidrības par obligāto veselības pārbaudes veikšanu, ja nodarbinātajam pārbaude jau veikta saistībā ar viņa profesiju un iespēju nodarīt kaitējumu citu personu veselībai (piemēram, izglītības darbiniekiem, pārtikas rūpniecībā strādājošajiem u.tml.). Citiem vārdiem – vai, piemēram, jāveic “dubulta” pārbaude, ja strādājat pārtikas rūpniecībā? 

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool