Verners, Muntis

Uz ko atspērušies reformisti valdībā? 

No labējās valdības reformistiem pēdējā laikā dzirdam vairākas politiskās prioritātes – deputātu skaita samazināšana pašvaldībās, liegums pašvaldību kapitālsabiedrību un institūciju vadītājiem kļūt par vietvaru deputātiem, kā arī pašvaldību komunālo pakalpojumu nodošana privātuzņēmēju rokās. Šādu piedāvājumu priekšā nenobālētu tikai 90-to gadu valsts prihvatizēšanas realizētās shēmas, bet jebkurā citā Eiropas valstīs ļaudis būtu jau ielās! Padomāsim – ko praksē nozīmē šie radikālie labējo priekšlikumi?

Neparasts stāsts par Tukuma baznīcas gaili un Katrīnu II. (3)

Esot Somijā, Haminas pilsētā dzirdēju teiksmu par Haminas dārznieku.Viņš savā laikā no  kādas Tukuma  muižas adots zviedru augstmanim par dārznieka palīgu.

Darbīga vecošana jeb Visi pie oftalmologa! (1)

Pēdējās dienās viens spalvas brālis ar skaļu vārdu un skandaloziem garadarbiem sacēlis tādu vētriņu ūdens glāzītē, izraisot pat atbildes rakstiņus. Vēl aizraujošāki par šiem rakstiem, kā vienmēr, ir komentāri pie tiem, jo latvietim allaž ir viedoklis par visu un par savu dzimto valodu jau nu noteikti.

Izmēģini braucienu ar velosipēdu tandēmā! 

Tukuma NVOA biedrības 28.augustā aicina iedzīvotājus un citus interesentus uz biedru organizāciju Atvērto Durvju Dienas aktivitātēm no plkst. 12:00 – 16:00, Tukuma NVO Apvienības mājā Talsu ielā 20, Tukumā.

Atvērto Durvju Dienā apmeklētāji varēs izbraukt ar Tukuma rajona Neredzīgo biedrības tandēma divriteņiem, improvizētā āra kino seansā kopīgi skatīties sieviešu tiesību biedrības “Tumes mežroze” prezentēto dokumentālo filmu par dzīvības pirmsākumiem uz Zemes, pēc filmas piedalīties diskusijā, kopā ar Tukuma Invalīdu biedrību praktiski izmēģināt velo-trenažieri, galvas un pēdu masāžas aparātu asinsrites uzlabošanai, kā arī iesaistīties citās biedrību radošajās un praktiskajās darbnīcās.

Padomi autoiekrāvēju drošai izmantošanai 

Daudzos uzņēmumos, noliktavās, kā arī lielākajos veikalos bieži redzam, ka strādnieki smagu kravu pārvietošanai un celšanai, kā arī produkcijas izvietošanai izmanto autoiekrāvējus. Lai gan tas nav nekas neparasts un skaidrs, ka lielu daļu preču ar rokām nest nemaz nav iespējams, darba devējiem, kuru darbinieki izmanto iekrāvējus un pacēlājus, tomēr vajadzētu atcerēties dažus svarīgus pamatnosacījumus.

Piesakies NVO publiskā tēla veidošanas apmācībās! 

Tukuma NVO Apvienības biedru organizācijas tiek aicinātas līdz 20.augustam pieteikt savus pārstāvjus apmācībām “NVO publiskā tēla veidošana".

 Apmācību mērķis ir attīstīt Tukuma NVO Apvienības biedru zināšanas un prasmes NVO publiskā tēla veidošanā, lai turpmāk tās izmantotu praksē. Apmācību ietvaros dalībnieki attīstīs savas zināšanas un prasmes komunikācijā, mediju attiecību un preses relīžu veidošanā, sociālo mediju un dažādu publicitātes rīku izmantošanā.

 

Somi ar sajūsmu uzņem Štāba bataljona orķestra priekšnesumus. 

Ilgi gaidītais notikums ir klāt! Vairāk, kā 12 gadus atpakaļ “Hamina tattoo “ laikā

haminieši un viņu viesi dzirdēja latviešu karavīru muziku. Ir nomainījusies vesela paaudze somu.

Tukuma NVO Apvienības biedriem ir ar ko lepoties 

Tukuma NVO Apvienības biedru organizācijas piedalījās Rožu svētku rīkošanā un iepazīstināja apmeklētājus ar savu darbību, dažādiem netradicionāliem gardumiem, interesantiem rokdarbiem, rotaslietām, piedāvāja izbraukt ar tandēma divriteni un pagatavot rozes no dabas materiāliem.

Turpinot iepazīstināt iedzīvotājus un ikvienu interesentu ar savu darbību, biedrības 31.jūlijā, no plkst. 12:00-16:00, Tukuma NVO mājā jeb biedrību namā, Talsu 20, Tukumā rīko Atvērto Durvju Dienu. 

Ceļā uz viduslaikiem 

Pacietīgi vērojot un analizējot tā dēvētās “Tiesiskuma koalīcijas” darbu veidojas asociācijas ar atpakaļ rāpojošiem politiskiem vēžiem uz viduslaiku cienīgu laikmetu. Šķiet, ka par valdības prioritātēm nospraustas atteikšanās no demokrātijas, izglītības un kultūras, bet sabiedrības lielākai kontrolei paredzēta tās koncentrēšana vien atsevišķās Latvijas vietās.

Tukuma NVO Apvienība Rožu svētkos cienās ar atkāzu zupu 

Tukuma NVO Apvienība (Tukuma NVOA) piedalās Rožu svētku rīkošanā un aicina ikvienu interesentu uz biedru organizāciju aktivitātēm šī gada 8. jūlijā, no plkst. 12:00 Tukumā Brīvības laukumā, Rožu svētku laikā.

Tukuma NVOA svētku apmeklētājiem piedāvās nobaudīt atkāzu zupu, degustēt priežu pumpuru sīrupu, un netradicionālus ievārījumus, vērot teātri dzejas kompozīcijā, sacerēt pašiem savu dzeju, piedalīties rožu izgatavošanā no dabas materiāliem un piedalīties daudzveidīgās TNVOA biedru rīkotajās aktivitātēs. 

NVO grāmatvedības un finanšu vadības apmācības 

No 7. jūnija līdz 8. augustam, katru ceturtdienu no plkst. 13:00 – 20:00, Tukuma NVO Apvienības biedriem tiek rīkotas apmācības “NVO grāmatvedība un finanšu vadība”, kas īstenotas projekta "Biedrības "Tukuma Nevalstisko Organizāciju Apvienība" kapacitātes stiprināšana un darbības attīstība" (Līgums Nr. 1DP/1.5.2.2.2/11/APIA/SIF/026/77) ietvaros.

Kurš atbildīgs par pirmo palīdzību? (3)

Runājot par darba drošību, visbiežāk domājam par preventīviem pasākumiem, lai nelaimes gadījumi nenotiktu un cilvēki negūtu traumas. Tomēr dzīve ir dzīve, un notikt mēdz visādi – pat tad, ja darba vide sakārtota, ņemot vērā visus augstākos standartus un likumdošanas prasības. Tas, kas, pēc novērojumiem, Latvijā “klibo”, ir darba devēju zināšanas un darbinieku apmācība pirmās palīdzības sniegšanā. Daudzos gadījumos tieši šādas prasmes var pasargāt darbinieku no būtiskām traumas sekām.

Eiro un fiskālo disciplīnu par jebkuru cenu? 

 

 

Brīdī, kad visa Eiropa un pasaule diskutē un ar bažām seko līdzi notikumu attīstībai eirozonā, Latvijā valda Ziemassvētku miers un klusums. Mūsu valdošā koalīcija ar premjeru un finanšu ministru vadībā nemainīgi un ar stingru roku tur kursu tā, lai 2014. gadā Latvija, neņemot vērā sabiedrības viedokli, pievienotos šai šobrīd brūkošajai monetārajai savienībai. 

 

Atnāc un iegūsti! 

Tukuma NVOA biedrības aicina iedzīvotājus un citus interesentus uz biedru organizāciju Atvērto Durvju Dienu šī gada 29. maijā, no plkst. 12:00 – 16:00, Tukuma NVO Apvienības mājā Talsu ielā 20, Tukumā.

Atvērto Durvju Dienā apmeklētāji varēs uzzināt par Latvijā vienas no populārākajām kāršu spēlēm – zoles – spēlēšanas stratēģijas noslēpumiem, praktiski piedalīties Tukuma pilsētas Pensionāru biedrības organizētajā kāršu spēlē, iegūt noderīgu informāciju par vasaras ceļojumiem un to plānošanu no Ceļotāju kluba, piedalīties biedrības "Tumes mežroze" vadītajā pārdomu brīdī "Kādu ūdeni dzeram". Interesentiem jāņem līdzi 300ml ūdens, lai ikviens varētu pārbaudīt tieši savu dzeramo ūdeni. Kā katru reizi, apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par to, kā iesaistīties un līdzdarboties biedrību rīkotajās aktivitātēs, un piedalīties daudzās citās biedrību vadītajās nodarbībās. Atkarībā no laika apstākļiem, Atvērto Durvju Dienas ietvaros veselības grupa “Možums” vadīs veselības uzlabošanas vingrojumu nodarbību un nūjošanas tehnikas paraugdemonstrējumus.

Grābstīšanās gar PVN! 

Pēdējo nedēļu laikā sarunas par PVN likmes samazināšanu no 22% un 21% var dzirdēt visur – Saeimā, Ministru kabinetā, dažādās preses konferencēs, draugu, kolēģu un ģimenes locekļu starpā. PVN likmes ir vienas no viss biežāk grozītajām likmēm Latvijas nodokļu politikā.

Pasākumu kalendārs

2019.09.19 | 11:00

Dzejas dienas Pūrē 

2019.09.19 | 15:00

Izstādes atklāšana Tukumā 

2019.09.19 | 17:00

Mobilitātes diena Jaunsātos 

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool