Melānija, Imanta

Pasaule vīlusies kapitālismā (3)

Lielākā daļa planētas iedzīvotāju ir vīlušies kapitālismā un tirgus ekonomikā, taču nenožēlo arī Padomju Savienības sabrukumu, liecina aptauja, kas veikta 27 pasaules valstīs. Kāds ir risinājums?

Pilsonību vidusskolu absolventiem piešķirsim automātiski? (2)

Saeimā sarosījušās debates par Pilsonības likuma atvēršanu, lemjot par Naturalizācijas pārvaldes reorganizāciju. «Saskaņas Centrs» frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins aicina izmantot situāciju, rosinot ieviest automātisku pilsonības piešķiršanu visiem vidusskolu beidzējiem.

Nodokļu “griesti” (3)

“Jaunā laika” valdība nāk klajā ar arvien pārsteidzošākiem priekšlikumiem Latvijas ekonomikas “glābšanai”. Jaunākie priekšlikumi pārsteidz visu līdz šim redzēto un dzirdēto. Apspriešanai tiek piedāvāts noteikt sociālo pabalstu “griestus” un paaugstināt nodokļu slogu darba ņēmējiem. Praksē šie ierosinājumi nozīmē darbaspēku izmaksu pieaugumu un stimulu mazināšanu nodokļu nomaksai.

Vai dedzinot, pārstrādāsim svešzemju atkritumus? (5)

Pagājušajā ceturtdienā, Saeima steidzamības kārtā ir pieņēmusi grozījumus Atkritumu apsaimniekošanas likumā, kas ļauj Latvijā no ārvalstīm ievest atkritumus dedzināšanai. Sākotnēji likums tika atvērts ar mērķi nodrošināt dažas izmaiņas, kas saistītas ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu par elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumiem, taču otrajā lasījumā Vides ministrs Raimonds Vējonis (Zaļo un Zemnieku savienība) likumprojektā iesniedza grozījumus, kas paredz, ka turpmāk Latvijā no ārzemēm varēs ievests dedzināšanai atkritumus, kuru dedzināšana tiek klasificēta kā pārstrāde vai reģenerācija.

Bauskas mācība 

Pirms dažām nedēļām baušķenieki pulcējās, lai izteiktu savu neapmierinātību ar pilsētas slimnīcas slēgšanu, kas noritējusi nekonsultējoties ar vietējiem iedzīvotājiem, īpaši necenšoties izskaidrot kardinālās reformas un to ietekmi uz potenciālajiem pacientiem. Pašlaik tiek meklēts vainīgais baušķenieku nepieteiktās akcijas izraisīšanā. Kas gan tas varētu būt? Vai dumpīgie pilsētnieki? Vai kāds ārējs Latvijas ienaidnieks? Vai tomēr labējo politiķu cinisms?

Starptautiskā miera diena 

Tuvojas 21. septembris – Starptautiskā miera diena. Diena, kas aicina atzīmēt tik nozīmīgu jautājumu, tik nozīmīgu tēmu kā miers. Nereti cilvēki apzinās miera vērtību tikai tad, kad tā vairs nav. Tikai tad, kad zemi saārda nemiera posts; kad acumirklī sagrūst cilvēku paaudžu paaudzēs veidotais un celtais. Tā ir dārga cena. Pārāk dārga, lai mēs to maksātu. Tajā pat laikā vēl joprojām uz mūsu Zemes norisinās daudzi desmiti bruņotu konfliktu, kam par pamatu kļuvušas rasu, etniskās, reliģiskās vai kultūras atšķirības.

Vai nekustamais nodokļu slogs? (1)

Pēdējo nedēļu laikā Latvijas politisko notikumu arēnā tiek aktīvi apspriesta nekustamā īpašuma nodokļa reforma un tās iespējamie veidi. Debatēts tiek par dažnedažādiem veidiem kā ar jauniem maksājumiem (lasi: izdevumiem) aplikt jau tā plānos Latvijas iedzīvotāju maciņus. Par nekustamā īpašuma nodokļa mērķi tiek izvirzīts nevis īpašumiem pieguļošās infrastruktūras uzlabošana un attīstība, bet gan papildu 70 miljonu latu iepludināšana dažādu valsts budžeta vajadzību lāpīšanai. Kārtējo reizi jākonstatē labējo politiķu profānā pieeja un kļūdu labošana uz sabiedrības mazāk turīgo un neaizsargātāko rēķina.

Jaunlaicēniešu cinisms (1)

Partijas “Jaunais laiks” Saeimas frakcijas deputāti rosinājuši īstenot veselības aprūpes reformu, nosakot, ka valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi turpmāk būtu pieejami vienīgi iedzīvotājiem, kuri veikuši iedzīvotāju ienākuma nodokļa iemaksas valsts budžetā, kā arī pensionāriem, bērniem, invalīdiem, bezdarbniekiem u.c. Savukārt tiem, kas izvēlas nodokļus nemaksāt, par medicīnas pakalpojumiem jānorēķinās pilnā apjomā. No “Jaunā laika” paustās nostājas izriet – cilvēki, kuri zaudējuši reģistrētā bezdarbnieka statusu vai par kuriem darba devējs nemaksā nodokļus, nav tiesīgi saņemt veselības aprūpi. Šeit valda viens princips – kurš maksā, tas pasūta mūziku.

Dosimies ceļojumā uz Islandi? (2)

Islande!

http://travelcarsiceland.com

Viena no nedaudzajām vietām uz zemes kur cilvēks var izjust šo brīvību,svaigā jūras gaisa brīzi, cilvēka nepakļautos vulkāna laukus, kalnus un ielejas, karstos avotus un visu citu.Bet varbūt visu no sākuma.

Tu vēl elpo?! Tad mēs ejam pie tevis! (3)

Krieviem ir tāda reklāma: sak, ja tu vēl joprojām mazgā ar nepareizo veļas pulveri, tad mēs ejam tev parādīt, kāds ir īstais.

Mūsu valdība laikam samācījusies (drīzāk jau dziļais …pī… apstākļu bezdibenis mudinājis iemācīties) no šīs reklāmas un nu tik plāno, kādā vēl izsmalcinātā veidā tikt klāt mūsu maciņiem un kārtīgi paplosīties. Un laikam bezdibenis ir tik dziļš (vai prātiņš tik sekls), ka valdība ķeras klāt it visam.

Programmas vai personības? 

Par ko balsot novadā? Bieži runājam, ka labāk būtu izlasīt noteiktus kandidātus no visiem sarakstiem. Laikam jau vairāk tomēr uzticamies konkrētiem cilvēkiem, nevis partijām un programmām.

Tukuma novadam (1)

Es ticu, ka šis raksts uzrunās katru, kurš mīl savu pilsētu, Tukuma novadu, ģimeni kā paliekošu vērtību un sabiedrības neatņemamu sastāvdaļu.

Man radās jautājums: Kādi būs turpmākie gadi, ko mums gaidīt no šī nākamā laika posma, kurš kā nezināms un nepārredzams mākonis virzās arvien tuvāk?

Un savā sirdī es skaidri dzirdu, ka tas būs laiks, kuru mēs izveidosim paši, un saņemsim to, ko ticībā nesam savās sirdīs.

Es vēlos dalīties ar savu redzējumu par lietām, kuras, manuprāt, būtu jāmaina pašvaldības struktūrā, lai būtu iespējams īstenot reformas, kuras ir nepieciešamas, lai nu jau Tukuma novads, ne tikai Tukuma pilsēta, darbotos kā labi noregulēts mehānisms.

Trakāk vēl kā piektā gadā! (10)

Tā bija pierasts teikt mūsu ģimenē, kad šausminājāmies par kādu nepatīkamu notikumu. Mana Grošiņa atcerējās soda ekspedīciju Tukumā, stāstīja, kā Raudas ielas galā degušas mājas.

Atcerējos šos viņas nostāstus, kad mana bijusī skolniece, tagad – Nacionālā teātra producente Madara Aizgrāve- aicināja mani -'kā vēsturnieci" noskatīties izrādes "1906. Trakāk vēl kā piektā gadā" ģenerālmēģinājumu.

Pēdējos gados esmu bijusi stipri skeptiska pret daudzām izrādēm mūsu teātros. Vai nu tajās ir vulgaritāte un lētums, kas domāts pieticīgas teātra gaumes cienītājiem, vai arī – par visu varu -centieni radīt kaut ko oriģinālu, kas jau sen vairs nav nekas diži oriģināls.

Nacionālais teātris gan pēdējā laikā pārsteidz pozitīvi. Es galīgi neesmu nekādu, arī teātra žurku, cienītāja, bet  bez tām teātrī ir arī daudz interesantu, dziļu  izrāžu.

Skarbi teikts! (5)

Vairākkārt atliku rakstīšanu par aktuālām tēmām, vairākkārt iesāku, bet nepabeidzu.  Atklāti sakot, nepatīk lasīt nejaukus komentārus, reizēm – nepatīk strīdēties.

Tomēr šodien pati esmu gatava nelāgi komentēt.

Lietosim Latvijas preci! (2)

Redz, kā domas lido un sasniedz mērķi! Kopš krīzes sākuma savā ģimenē realizēju plānu «Lieto Latvijas preci!» – cik nu tas ir iespējams, jo ne jau visu ikdienā nepieciešamo mūsu valstī ražo. Un nu uzzinu, ka trīs lielākie Latvijas pārtikas ražotāji apņēmušies popularizēt pie mums ražoto.

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool