Sandra, Gunvaldis, Gunvaris, Sondra

Es balsoju par rotaļām svaigā gaisā! (1)

Pēc garajiem ziemas un vēsā pavasara mēnešiem, svaigs gaiss un saules stari ir tas, pēc kā visi esam ļoooooti noilgojušies.

Vasara ir bērnu mīļākais gadalaiks, kad var ļauties rotaļām un baudīt visus vasaras labumus. Svaigs gaiss un saules stari ir vitamīni, kas palīdz bērniem augt stipriem un veseliem. Rotaļāšanās ir bērna pasaules izziņas veids, kas attīsta bērna spējas un iemaņas. Tātad apvienojot šīs abas lietas – svaigu gaisu un rotaļas – kopā sanāk bērnu laukums!

Tie, kas dzīvo daudzdzīvokļu mājās, samierinās ar sabiedriskajiem bērnu laukumiem. Savukārt, ja ir privātmāja, tad saviem bērniem rotaļu laukumu iespējams uzstādīt mājas pagalmā. Un tas nebūt nav sarežģīti!

Savādā nejaušība – nacionālisti sevi nodēvē par “FASCES” (3)

Sestdien ar komunistiskajai partijai apskaužamu delegātu vienprātību (300 delegāti no 300) pirms starta 10. Saeimas vēlēšanās notikusi Latvijas nacionālistiski orientēto politisko spēku apvienošanās. Spriežot pēc mediju atsauksmēm, nacionālistu sapulce notikusi tradicionālā garā – visās nelaimēs vainojot pirms tālajiem 20 gadiem izčibējušo PSRS režīmu un mūsu zemes mazākumtautību pārstāvjus.

Būvniecība vairs nebūs sarežģīts process (23)

Līdzšinējā pieredze rāda, ka būvniecības gaita Latvijā no tās sākumstadijas līdz objekta nodošanai ekspluatācijā bijusi smagnēja un ilgstoša. Ir skaidrs, ka esošais Būvniecības likums ir novecojis. Pie tam kā vienā no saviem pētījumiem norāda Pasaules Banka – Latvijas problēma ir nesaprotamais un garais periods līdz būvatļaujas saņemšanai, kas rada pamatu koruptīvai videi.

Vai sēņotājiem jāizglābj Latvijas budžets? 

Pienācis laiks, kad tuvējos tirgos un citās tirdzniecības vietās parādās dabas velšu tirgotāji ar pašu salasītajiem augiem un sēnēm. Tie parasti ir mūsu līdzcilvēki – draugi, kaimiņi un paziņas, kuru ienākumi ir pārāk zemi, lai nodrošinātu sev pilnvērtīgu iztikšanu. Visbiežāk papildu ienākumu gūšanas nolūkos šie cilvēki dodas mūsu zemes pļavās un mežos, lai sagatavotos ziemai, bet ar pāri palikušajām dabas veltēm nopelnītu kādu lieku latu savām un savu bērnu vajadzībām. Netrūkst ģimeņu, kur par dabas veltēm ietirgotā nauda ir vienīgie līdzekļi, ar kuru palīdzību iespējams sagatavot bērnus skolai – nopirkt nepieciešamo apģērbu un dārgos mācību līdzekļus. Vai ar šo ģimeņu palīdzību paredzēts izglābt Latvijas budžetu?!

Kas vērtīgāks – svētki vai cilvēka dzīvība?! (4)

Iespējams, būs tādi, kurus virsrakstā iekļautais jautājums izbrīnīs, bet kādu tas pamatoti šokēs. Diemžēl nupat aizvadīto Tukuma novada svētku laikā nācās svērt un vērtēt šos divu, nekādi nesalīdzināmo kategoriju jēdzienus. Svērt un vērtēt cilvēcisko iejūtību un cinismu! Uz jautājumu, kāpēc dzīvības briesmās nonākušam draugam svētku epicentrā nespēj palīdzēt neviena mediķu brigāde (jo tāda vienkārši nebija nodrošināta pilsētas gada lielākajā masu pasākumā), saņēmu Tukuma novada vadības atbildi – labāk pārtrauksim šo sarunu un necilāsim tādus jautājumus, jo ir taču svētki, bet mums priekšā vēl vairāki nozīmīgi pasākumi!

Kam pieder Latvija? 

Šādu jautājumu daudziem latviešiem ir nesen uzdevis Jānis Rožkalns –  viens no “Helsinki 86” dibinātājiem. Tieši tādu pat jautājumu viņš bija uzdevis arī vāciešiem, francūžiem, itāliešiem. Un viennozīmīgi saņēmis attiecīgās atbildes – kam gan citam kā mums vāciešiem, francūžiem, itāliešiem.

Latvija atdzims, ja mēs paši spēsim vienoties (1)

Pirms apmēram viena gada Latvijas iedzīvotājiem kļuva pieejami līdzekļi no Eiropas Savienības daudzdzīvokļu ēku siltināšanai. Programma ir unikāla ar to, ka ieguvējs no tās var būt katrs daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājs personīgi – gan samazinot siltuma rēķinus, gan uzlabojot savu mājokli.

20 izniekoti gadi? 

Nupat kā atzīmējām 20 gadus, kopš Augstākā padome pieņēma Latvijas Republikas Neatkarības deklarāciju. Ir izaugusi vesela paaudze, kopš slavenā saukļa «Kaut pastalās, bet brīvā Latvijā!» skandēšanas. Kā izmantots šis laiks un ko esam sasnieguši?

Pļavās sasēdušas ne tikai pienenes jeb pikniku laiks ir sācies! (6)

Laiks, kad silda saule un acis priecē no pelēkā ziemas miega atmodušies koki un ziedi, vienmēr ir cilvēkus izvilinājušas no saviem betona pilsētas džungļiem. Katrs, kuram ir tāda iespēja un vēlme, dodas pie dabas, lai veldzētos no pilsētas steigas, auto izplūdes gāzēm un rastu mieru dabas romantikā. Pļavās sasēdušas ne tikai pienenes, bet arī ģimenes, draugu kompānijas, romantiski pārīši.

Atpūta pie dabas parasti prasa ne tikai labu un siltu laiku, jauku vietu piknikam, bet arī dažādus palīglīdzekļus šīs jaukās atpūtas nodrošināšanai. Lai steigā neaizmirstos kas svarīgs neaizmirstos, palīdzēsim ar saviem ieteikumiem veiksmīga piknika īstenošanā!

Mazie uzņēmumi radīs darba vietas 

Bieži tiek runāts, ka neskatoties uz to kādas partijas ir vai būs Latvijā pie varas, tieši uzņēmēji būs galvenais, spēks, kas spēs panākt Latvijas valsts ekonomisko atkopšanos un augšupeju. Es tam lielā mērā varu piekrist, jo uzskatu, ka tieši uzņēmēji būs tie, kas radīs jaunas darba vietas. Valstij ir jārada uzņēmējdarbībai labvēlīga vide, netraucējot uzņēmējiem darboties.

Par «Saskaņas» plāniem (2)

Sestdien, 24.aprīlī, Rīgā, Kongresu namā tika aizvadīts sociāldemokrātiskās partijas «Saskaņa» kongress. Kongresā tika uzsvērts – mums ir plāns, kā izvest valsti no sabrukuma. Iztiekot bez lieka patosa, samākslotības un populistiskiem solījumiem, visi no tribīnes runājušie politiķi ne vien asi norādīja uz valdošās koalīcijas īstenotās politikas trūkumiem, bet arī izteica virkni priekšlikumu situācijas uzlabošanai, stingri paužot apņēmību savas ieceres realizēt pēc uzvaras 10.Saeimas vēlēšanās.

Talkosim pareizi. (2)

Aizvadītās pirmdienas, 19.aprīļa “Neatkarīgajās Tukuma ziņās” lasīju žurnālistes Rūtas Fjodorovas rakstu “Strādājot un zāģējot, lūgsim padomu speciālistam”. Varu tikai piekrist Fjodorovas kundzes sacītajam, ka, jebkuru darbu darot pirmo reizi, vispirms labāk pajautāt padomu speciālistiem. Lielā Talka varētu būt notikums, uz ko šo ieteikumu var attiecināt jau šonedēļ.

Biogāze – Latvijas, ne Krievijas, gāze 

Jelgavas novada Zaļenieku zemnieku saimniecībā "Mežacīruļi" pagājušās nedēļas nogalē atklāja otru biogāzes ražotni Latvijā, ar jaudu viens megavats.  Biogāzes iegūšanai tiks izmantoti kūtsmēsli un dažādi lauksaimnieciskajā ražošanā radušies pārpalikumi – kukurūzas salmi, zāles atgriezumi un citi.

Airsoft Tukumā 

AIRSOFT SPĒLE Tukumā 10.
aprīlī

Lielais gruzis, mazo gruzi. (4)

Beidzot tas ir noticis. Vismaz “uz papīra”, kā saka, astronomiskais pavasaris ir iestājies un arī dabā sniegs piekopj strauju atkāpšanās taktiku. Pavasaris jau tradicionāli nāk ar jaunām problēmām – netīrumiem, kas ziemoja zem biezās sniega segas. Ja ziemas sniegotajā periodā problēmas bija tīri fiziskas – grūti braukt, grūti iet, tad pavasarī problēmas ir estētiskas dabas. Kur vien paveries – papīra gabali, pet pudeles, čipsu paku drazas un izsmēķu gali. Arī sētnieki un pilsētas komunālie dienesti ir noguruši no garās ziemas un cīņas ar sniegu, bet tagad atkal nāk klāt jauni izaicinājumi.

Pasākumu kalendārs

2019.09.15 | 10:00

Novuss Irlavā 

2019.09.15 | 13:00

Tukuma mākslinieku tikšanās Slampē 

2019.09.15 | 13:00

Tēvu diena Džūkstes pasaku muzejā 

2019.09.17 | 10:00

Jauno uzņēmēju skola Slampē 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool